Pomysł na prezent świąteczny

christmas prezent 2022

  • W zeszłym roku wydaliśmy na prezenty świąteczne średnio 517 zł. W tym zapewne więcej z racji na inflację.
  • Szukając oryginalnego prezentu, warto pomyśleć o rocznej polisie na życie, zwłaszcza że mieści się ona w budżecie prezentowym Polaków – roczna składka to wydatek ok. 200 zł.
  • Ochroną pojedynczej polisy na życie można objąć całą rodzinę.

3 powody, dla których polisa na życie to dobry pomysł na prezent świąteczny

Coraz częściej nie kupujemy sobie pod choinkę tak zwanych zbieraczy kurzu, ale stawiamy na prezenty praktyczne. Wśród najczęściej kupowanych prezentów są między innymi: książki, płyty CD, biżuteria, odzież czy kosmetyki. Według zeszłorocznego badania ZBP "Świąteczny portfel" na prezenty wydaliśmy średnio 517 zł. W tym roku zapewne będzie to wyższa kwota, biorąc pod uwagę poziom inflacji. Pewnie postawimy też na praktyczność prezentów.

Jedną z możliwości podarowania wyjątkowego prezentu jest ubezpieczenie na życie. Roczna polisa to prezent praktyczny i przydatny. Zwłaszcza że ceny takich ubezpieczeń nie przekraczają finansowych możliwości Polaków, biorąc pod uwagę dane szacunkowe dotyczące tego, ile planujemy wydać w tym roku na prezenty. Roczna składka za polisę na życie to ok. 200 zł. Oferuje ona kompleksową ochronę o łącznej wartości liczonej w setkach tysięcy złotych – mówi Agnieszka Dudek, Regionalny Kierownik Sprzedaży w SALTUS Ubezpieczenia.

Dlaczego warto kupić polisę pod choinkę?

Powodów, dla których warto kupić polisę ubezpieczeniową na prezent, jest kilka.

  1. Kompleksowa ochrona dla ciebie

Licho nie śpi, a wypadki chodzą po ludziach. Z tego właśnie powodu warto zabezpieczyć się na od skutków różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Polisa na życie oferuje wsparcie nie tylko w poważnych sytuacjach (jak ciężka choroba, konieczność hospitalizacji czy operacji), ale również w bardziej przyziemnych sprawach (np. złamanie czy zacięcie się nożem podczas krojenia warzyw). Co więcej, można w niej uwzględnić także wypłatę świadczenia w jednym z najszczęśliwszych dla wielu z nas momentów, czyli przyjścia na świat nowego członka rodziny.

  1. Realne zabezpieczenie całej rodziny

Polisa na życie może mieć bardzo szeroki zakres, co sprawia, że może być to prezent dla większej liczby osób. Część ochrony osoby ubezpieczonej można rozciągnąć także na członków najbliższej rodziny: małżonków, partnerów, dzieci, a nawet rodziców. – Warto również pamiętać, że niektórzy ubezpieczyciele oferuje też zniżki za „zakup pakietowy”, czyli jednoczesny zakup np. dwóch polis dla obydwu małżonków. Można wtedy liczyć na atrakcyjniejszą wysokość składki. Czasem także na szerszy zakres ochrony lub wyższe sumy ubezpieczenia.

  1. 3. Oryginalny prezent pod choinkę bez wychodzenia z domu

Dla wielu osób ważna jest również wyjątkowość prezentów. Polisa ubezpieczeniowa pod choinkę to z pewnością prezent oryginalny. Decydując się na niego, raczej nie trzeba się obawiać, że ktoś powieli ten pomysł, co zdarza się w naszych domach. Wybierając prezent dla najbliższych, lepiej kierować się jego przydatnością i wartością samą w sobie. Polisa to nie sweter, który może się nie spodobać lub być np. za mały. Nie wchodzi tu więc w grę chodzenie do punktu sprzedaży i prośba o zwrot lub wymianę. Jednocześnie, kupując pod choinkę polisę ubezpieczeniową, można uniknąć nielubianych przez wielu kolejek w sklepach i do kas – prezent możemy kupić bez wychodzenia z domu przez internet.

Źródło: SALTUS Ubezpieczenia