Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Teledysk promujący zbiórkę dla Mali bracia Ubogich.

mbU kwiecien 2020

Zespół nastroje we współpracy ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich przygotował wyjątkowy teledysk do piosenki “Nie ma mnie przy tobie”. Został on zrealizowany przy wsparciu kilkunastu operatorów dronów z różnych polskich miast. Puste ulice, zazwyczaj zatłoczone i tętniące życiem oraz portrety starszych osób, które zostały bezpiecznie uchwycone w oknach swoich mieszkań, pokazują odbiorcom, że codzienność wielu starszych osób jest często tak przepełniona samotnością, że przypomina życie w kwarantannie w czasie epidemii.

Ostatnie tygodnie przyniosły Stowarzyszeniu nowe wyzwania. Podopieczni to w większości osoby po 80 roku życia. Są więc w tzw. grupie wysokiego ryzyka i najbardziej potrzebują pomocy w czasie epidemii. Obecnie Stowarzyszenie wspiera osoby starsze w zakupie podstawowych zakupów tzw. „zakupów wycieraczkowych”, wykupowania recept, realizacji opłat, przynoszeniu gotowych posiłków. Wolontariusze również utrzymują regularny kontakt telefoniczny z podopiecznymi w tym stresującym czasie i podtrzymują ich na duchu.

Pomimo codziennej dawki tragicznych wiadomości z Polski i ze świata, wiemy, że za kilka, może kilkanaście miesięcy ludzkość pokona koronawirusa. Wielu seniorów pozostanie jednak w kwarantannie. Tak jak byli w niej przed wybuchem epidemii.

Czy wiecie, że statystycznie co piąta osoba w Polsce w wieku 65+ mierzy się z samotnością? W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa, kiedy proste, codzienne czynności stają się wyzwaniem, zjawisko to dla wielu odczuwalne jest w sposób szczególny.

Zachęcamy do słuchania i oglądania: www.youtube.com/watch?v=x_LaVM8V4FY

Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/pandemiasamotnosci

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z Małgorzatą Karpińską, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 504 404 438.