Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Ogólnopolska Parada Seniorów

Parada Zaczyn 2019 
24 sierpnia w samo południe rozpocznie się Parada Seniorów „Dojrzali Wspaniali” organizowana przez Fundację Zaczyn. Do Warszawy przyjadą tysiące seniorów z ponad 300 miejscowości.
– Nasza parada jest ewenementem na skalę światową, próżno szukać tego typu wydarzenia w innych krajach. Już szósty raz przejdziemy przez centrum Warszawy, by zamanifestować, jak wielką i różnorodną społeczność stanowimy. Chcemy pokazać naszą różnorodność, ale i opowiedzieć o problemach. Poprzez Paradę przeciwdziałamy szkodliwym stereotypom dotykającym osoby starsze i nawołujemy do solidarności międzypokoleniowej – mówi Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn.
Tegoroczna Parada rozpocznie się na Rondzie de Gaulle’a 24 sierpnia 2019 r. o godzinie 12.00. Paradę poprowadzi tradycyjnie DJ Wika, która wystąpi na jednej z ruchomych scen. Uczestnicy przejdą w radosnym pochodzie na Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego. Od godziny 13.00 trwać będzie tam Piknik Pokoleń, na którym wystąpi m.in. Krzysztof Krawczyk. Odbędzie się również największy w Polsce dancing międzypokoleniowy prowadzony przez słynną, osiemdziesięcioletnią, DJ Wikę. W programie także kilkadziesiąt warsztatów oraz panele dyskusyjne z udziałem m.in. Heleny Norowicz, Beaty Tadli, Marioli Bojarskiej-Ferenc, Tomasza Jacykowa czy Roberta Janowskiego.
Specjalne strefy na imprezie będą mieć tegoroczni partnerzy wydarzenia. Grupa Adamed zaprosi do Strefy Zdrowia, w której kilkunastu specjalistów będzie wykonywało bezpłatne badania specjalistyczne. MultiSport Senior zorganizuje strefę, w której fizjoterapeuci oraz trenerzy personalni opowiedzą o tym, jak ćwiczyć po 60. roku życia, by utrzymać zdrowie i dobrą kondycję na lata. Sephora przygotuje Strefę Piękna, gdzie będzie można uczestniczyć w warsztatach makijażowych.
– W tym roku będzie jeszcze głośniej, jeszcze bardziej kolorowo, jeszcze atrakcyjniej. Zależy nam na dobrej zabawie i na tym, by utrwalać pozytywny wizerunek osób starszych, ale chcemy też zabiegać o zmianę polityk publicznych, tak by polskim seniorom żyło się lepiej. W niedalekiej przyszłości będziemy jednym z najstarszych społeczeństw w Europie i musimy przygotować kraj na to wielkie wyzwanie – dodaje Przemysław Wiśniewski.
Tegoroczne wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Patronem debat odbywających się na Pikniku Pokoleń są magazyny „Życie na Gorąco” i „Chwila dla Ciebie”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież