Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Portal Seniorzy.PL objął patronat medialny nad 3 Targami Seniora w Krakowie w 2019 roku .

logo seniorzy

Portal seniorzy.pl obejmie patronatem medialnym 3. Targi Seniora, które odbędą się w Krakowie w dniach 27-28 września b.r.

Seniorzy.pl to portal, który jest poświęcony tematyce bliskiej seniorom i ich opiekunom. Czytelnicy znajdą tu informacje, porady i wskazówki z różnych obszarów tematycznych, takich jak: zdrowie, dietetyka, rehabilitacja, finanse, porady prawne, usługi opiekuńcze, placówki i instytucje wspierające seniorów, możliwości spędzania wolnego czasu (w tym oferta kin, teatrów, biur turystycznych; rekomendowane książki i czasopisma), opieka nad osobą starszą i niesprawną.

Ciekawą propozycją dostępną na stronie, jest leksykon seniora (http://seniorzy.pl/aktualnosci). Hasła zawarte w leksykonie w przystępny sposób objaśniają trudne terminy m.in. z zakresu medycyny, tak by były one zrozumiałe także dla tych czytelników, którzy nie mają wykształcenia specjalistycznego. Dużą popularnością cieszą się również artykuły zamieszczane przez ekspertkę w zakresie polityki senioralnej- dr Joannę Plak. Jej artykuł poświęcony całościowej ocenie geriatrycznej (http://seniorzy.pl/joanna-plak/1798-profesjonalna-diagnostyka-chorob-osob-starszych) od kilku lat znajduje się w czołówce najchętniej czytanych tekstów.

Na uwagę czytelników zasługują również „porady dnia” (http://seniorzy.pl/porady-dnia), czyli krótkie, zwięzłe informacje umożliwiające seniorom sprawne funkcjonowanie w przestrzeni społecznej oraz we własnych domach. Dzięki nim seniorzy mogą się dowiedzieć krok po kroku, jak robić zakupy za pomocą Internetu lub w jaki sposób dostosować swoje mieszkania do własnych potrzeb, tak by mogli w nich bezpiecznie funkcjonować.

Seniorzy mają swój wkład w tworzenie portalu. W rubryce „Galerie seniorów” zamieszczane są zdjęcia z wydarzeń w których brali udział, jak np. http://seniorzy.pl/porady-dnia/19-galerie/galerie/4964-jarmark-kreatywnosci-2018 Mają również możliwość przesyłania swoich tekstów, dodawania komentarzy do już opublikowanych materiałów, zadawania pytań autorom artykułów.

Portal seniorzy.pl chętnie angażuje się w różne inicjatywy skierowane do osób w podeszłym wieku. Relacje z wydarzeń są zamieszczane na stronie internetowej.

Nie ulega wątpliwości, że jest to portal tworzony z pasją i z czystym sumieniem można go rekomendować nie tylko seniorom i ich opiekunom, ale także wszystkim osobom zainteresowanym tematyką senioralną.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież