Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Jak w komfortowy sposób pokonać schody w swoim domu?

krzeselka na szynie prostej porownanie

Z upływem lat wiele osób skarży się na problemy związane z wchodzeniem i schodzeniem po schodach. Takie trudności skutecznie utrudniają przemieszczanie się po domu, a przede wszystkim uniemożliwiają wyjście na podwórko czy spacer. Nie czekaj aż schody skutecznie odizolują Cię od świata! Ciesz się życiem i rozważ montaż niezawodnego krzesełka schodowego, które w bezpieczny i prosty sposób pomoże Ci w pokonaniu schodów.

Z naszego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest krzesełko schodowe
  • Gdzie można zamontować krzesełko
  • Ile kosztuje winda schodowa
  • Czym jest i kiedy warto zamontować podnośnik rehabilitacyjny LeviCare
  • Jakie są inne sposoby pokonywanie barier architektonicznych w Twoim domu.

Jak działa i czym jest krzesełko schodowe?

Winda schodowa jest jednym z najtańszych sposobów do likwidacji barier architektonicznych występujących w domu czy bloku. Krzesełko przychodowe składa się z komfortowego siedziska z oparciem, podłokietników z wmontowanym joystickiem do sterowania urządzeniem oraz podnóżka. Porusza się po prostej lub krzywoliniowej szynie jezdnej montowanej do schodów lub do ściany. Szyna jest dopasowana do kształtu schodów, na których ma zostać zamontowana. Transport krzesełkiem schodowym odbywa się tuż nad stopniami schodów i jest w wygodnej pozycji siedzącej. Krzesełko schodowe można zainstalować praktycznie na każdych schodach bez konieczności przebudowywania klatki schodowej ani innych prac budowlanych. Urządzenie jest zasilane ze zwykłego gniazdka elektrycznego.

Krzesło schodowe – niezawodne, eleganckie i bezpieczne

OtoliftTWO curved stairlift 004

Na rynku dostępnych jest kilka modeli wind dla osób starszych i niepełnosprawnych, które różnią się od siebie funkcjonalnością, wyglądem oraz miejscem montażu. Wszystkie z oferowanych krzeseł schodowych zostały wyposażone w welurowa, skórzane lub skóropodobne siedziska, wygodny system sterowania i pasy bezpieczeństwa. Niektóre urządzenia posiadają obracane siedzenie, które umożliwia wygodniejsze wsiadanie i zsiadanie z krzesełka. Windy schodowe mogą być również wyposażone w automatycznie składaną szynę i wiele dodatkowych udogodnień oraz możliwości, które pozwalają zainstalować krzesło schodowe w miejscach o niewielkiej przestrzeni. Jeżeli potrzebujesz eleganckiego krzesełka przyschodowego, które skomponuje się z wystrojem Twojego domu, masz możliwość personalizacji urządzenia wybierając kolorystykę oraz rodzaj tapicerki.

Urządzenia dźwigowe do użytku zewnętrznego

Niektóre modele krzeseł schodowych można zamontować również na zewnątrz budynku np. przed wejściem do domu. Takie urządzenia zostały dodatkowo zabezpieczone przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych i wyposażone w specjalny pokrowiec chroniący przed deszczem i śniegiem.

Gdzie sprawdzi się winda schodowa?

Eleganckie i komfortowe wykonanie krzesła schodowego pomoże Ci bez użycia siły pokonywać schody w Twoim domu oraz przed budynkiem, np. przy wyjściu z domu lub w ogrodzie. Ich montaż jest możliwy na schodach o zróżnicowanych kształtach, kącie nachylenia stopni oraz szerokości. Jeśli chcesz zlikwidować barierę architektoniczną na schodach prostych, sprawdzi się ekonomiczny i dostępny od ręki model krzesła HomeGlide. Na schodach kręconych, zabiegowych lub wielobiegowych warto wziąć pod uwagę montaż nowoczesnego krzesła krzywoliniowego Otolift. Wybór odpowiedniego rodzaju urządzenia i metody instalacji może być dużym wyzwaniem, skontaktuj się z ekspertem marki Windy Schodowe, który pomoże Ci w wyborze odpowiedniego urządzenia.

 

Czy winda krzesełkowa jest droga?

Cena windy schodowej zależy od wielu czynników m.in. takich jak: kształt i rodzaj schodów. Krzesła schodowe przeznaczone do montażu na schodach o biegu prostym są zdecydowanie tańsze od modeli przeznaczonych na schody krzywoliniowe, ponieważ ich tor jest indywidualnie profilowany pod konkretne zamówienie. Ceny w ofercie firmy Windy Schodowe zaczynają się nawet od 8,5 tys. zł przy zakupie modelu na torze prostym HomeGlide i są najniższe w Polsce. Wybór używanego krzesła schodowego jest również bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, możesz ubiegać się o dofinansowanie na likwidację barier ze środków PFRON, które pokryje nawet 95% kosztów związanych z zakupem windy schodowej.

Likwidacja barier architektonicznych w praktyce

Krzesełka schodowe to jedna kategoria urządzeń dźwigowych, istnieją także inne windy schodowe umożliwiające bezpieczne pokonywanie schodów. Przykładowymi urządzeniami, które pozwalają na przewożenie osób na wózkach inwalidzkich są:

  • Platformy schodowe
  • Podnośniki pionowe
  • Schodołazy.

Przy wyborze platformy schodowej lub podnośnika pionowego, osoby poruszające się na wózku inwalidzkim będą mogły samodzielnie pokonać schody. Przy wyborze schodołazów konieczna jest pomoc opiekuna przy transporcie.

Podnośnik rehabilitacyjny LeviCare – dla kogo i gdzie?

Jeżeli pod Twoją opieką jest osoba niepełnosprawna lub starsza, możesz rozważyć zakup i montaż podnośnika rehabilitacyjnego, który ułatwi transportowanie chorego w obrębie mieszkania. LeviCare to najlżejszy podnośni, który pozwoli Ci na przeniesienie bliskiej osoby z łóżka, wanny, muszli czy wózka inwalidzkiego bez użycia siły. Podstawa urządzenia jest zamontowana do ściany, sufitu lub podłogi, bez problemu przeniesiesz chorego między pokojami i łazienką. Mobilna część może zostać przymocowana do wielu podstaw, znajdujących się w różnych pomieszczeniach, jej montaż jest bardzo prosty i zajmuje niewiele czasu. Podnośnik LeviCare to idealne narzędzie do likwidowania barier w łazience dla niepełnosprawnych – urządzenie jest odporne na wodę i sprawdzi się podczas kąpieli. Zadbaj o swój komfort i bezpieczeństwo osoby niepełnosprawnej, wybierając podnośnik LeviCare.

 Podnoszenie w pozycji lezacej

Dowiedz się więcej o krzesełku schodowym i innych urządzeniach do likwidacji barier. Skontaktuj się z nami:
tel. +48 692 44 94 74, +48 608 445 819, +48 606 686 002
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież