Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Panele sufitowe LED

panel LED kuchnia

Panele LED zastępują tradycyjne lampy sufitowe, jak żarówki czy świetlówki. Emitują łagodne dla oczu i równomierne światło, służą nam przez wiele lat, a do tego pozwalają zmniejszyć koszty oświetlenia. Dlatego stosowane są w domach i mieszkaniach, a także w obiektach użytkowych i placówkach publicznych.

Technologia LED

Oprawy LEDowe w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek wytwarzają światło, nie emitując przy tym ciepła. Dzięki temu ich żywotność jest przedłużona - świecą nawet kilkadziesiąt razy dłużej od żarówek starego typu. Poza tym LEDy są przyjazne środowisku i zużywają bardzo mało prądu.

Czym są panele LED?

Jednym z rodzajów oświetlenia ledowego są panele, czyli najczęściej prostokąty o boku od 20 do 120 cm, w których światło rozproszone jest przez specjalny materiał LGP. Dlatego umożliwiają równomierne rozłożenie światła na całej powierzchni oprawy. Pozbawione są efektu olśnienia, który występuje w przypadku punktowego źródła światła nad kloszem, który nie rozprasza dostatecznie światła.

Jakie światło emitują?

Panele LED najczęściej emitują światło o białej neutralnej barwie (temperatura 4000K), która podobna jest do barwy światła słonecznego. Otoczenie, które oświetlono tym kolorem wygląda świeżo, a kolory są naturalne - wyglądają jak oświetlone słońcem. Dzięki temperaturze podobnej do naturalnego światła dziennego i braku migotania, panele LED zapewniają przyjemne światło, które nie powoduje bólu oczu czy głowy. Barwa ta pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia - do domu, biura czy magazynu.

Minimalistyczne

Oprawa świetlna LED w formie panelu charakteryzuje się nowoczesnym i minimalistycznym designem. Kwadraty i prostokąty, które wykonano z aluminium i szkła akrylowego, mają najczęściej kolor biały. Najbardziej popularne są panele o wymiarach 60x60 cm. Często wybierane są także o wymiarach 30x30 cm, prostokątne 120x30 cm lub okrągłe.

Ekonomiczne

Panele z wbudowanym źródłem światła LED są rozwiązaniem ekonomicznym. W porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła zużywają ok. 50 procent energii mniej. Umożliwiają więc gospodarstwom i firmom realne oszczędności.

Ekologiczne

Panele LED w przeciwieństwie do tradycyjnych świetlówek czy jarzeniówek, nie zawierają substancji takich jak rtęć czy inne metale ciężkie. Nie ma więc ryzyka przedostania się ich do ekosystemów, a co za tym idzie zagrożenia dla ludzi, zwierząt i roślin.

panel Avar LED

Trwałe rozwiązanie

Lampy i panele LED nie przegrzewają się, dlatego wymagają rzadkiej wymiany i służą nam przez wiele lat. Odznaczają się bardzo długą żywotnością, która wynosi do 50 tysięcy godzin. Przewyższają trwałością tradycyjne żarówki, lampy halogenowe i tzw. żarówki energooszczędne (kompaktowe świetlówki).

Sposób montażu

Panele ledowe można montować:

  1. 1. Natynkowo

Umieszczane w przymocowanej do sufitu specjalnej ramce lub na zawieszkach, które montuje się w suficie, a następnie łączy z uchwytami zamocowanymi do panelu (pomiędzy sufitem, a panelem pozostaje niewielka odległość - uzyskujemy minimalistyczny efekt).

  1. 2. Podtynkowo

Najczęściej montowane są w sufitach specjalnie do tego przeznaczonych, typu Armstrong.

  1. 3. Na linkach

Panele można podwiesić na linkach, które zamocowane są w zamontowanych w suficie uchwytach. Instalacja tego typu sprawdza się szczególnie w wysokich pomieszczeniach, np. jako dekoracyjne oświetlenie stołu, gdyż możemy dopasować długość linek.

Gdzie są stosowane?

Panele LED mogą być stosowane w:

- domu - np. jako oświetlenie łazienkowe czy kuchenne

- obiektach użytkowych i placówkach publicznych, jak biura, obiekty handlowe i usługowe, szkoły czy szpitale.

Gdzie kupować?

Jeśli decydujemy się na panele ledowe, z pewnością nie szukamy rozwiązania na rok czy 2 lata, ale na dłużej. Dlatego należy postawić na produkty renomowanych producentów, które znajdziemy w wyspecjalizowanych e-sklepach jak neoled.com.pl. Z ostrożnością należy podchodzić do tanich paneli świetlnych LED, które często dostępne są w marketach budowlanych. W ostatecznym rozrachunku, ze względu na częstsze wymiany i awarie, ich eksploatacja może okazać się droższa. Poza tym najtańsze produkty nie zawsze przeszły testy - może się okazać, iż nie są tak energooszczędne jak myśleliśmy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież