Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Nowe media dla seniorów z Ochoty

Nowe media dla seniorów z Ochoty
Ericsson inicjatorem kawiarenki internetowej dla seniorów z warszawskiej Ochoty
Seniorzy z Ochoty wykorzystają wiedzę zdobytą na kursie komputerowym prowadzonym w 2009 roku przez wolontariuszy firmy Ericsson
Kawiarenka w Klubie Seniora PKPS  powstała dzięki staraniom firmy Ericsson, która ufundowała sprzęt komputerowy. Ericsson zaprosił do współpracy firmę Microsoft, która nieodpłatnie przekazała oprogramowanie do nowych komputerów. Do grona darczyńców dołączyła również Telekomunikacja Polska, która bezpłatnie udostępnia w kafejce łącze internetowe, a wolontariusze z tej firmy zbudowali sieć komputerową wewnątrz lokalu.
Kawiarenka powstała w nowej siedzibie Klubu Seniora Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej z warszawskiej dzielnicy Ochota zlokalizowanej przy ulicy Grójeckiej 120.
Inauguracja nowej siedziby klubu zbiegła się z  uruchomieniem kawiarenki internetowej, w której każdy senior będzie mógł sprawdzić zawartość swojej elektronicznej skrzynki pocztowej, skorzystać z komunikatora Skype oraz dowiedzieć się, co nowego słychać u znajomych dzięki odwiedzinom popularnych serwisów społecznościowych.
Umiejętności surfowania po Internecie 14 osobowa grupa seniorów opanowała podczas kursu komputerowego, prowadzonego w 2009 roku przez wolontariuszy firmy Ericsson w siedzibie firmy na warszawskiej Ochocie.
Zdzisława Żochowska, kierująca Klubem Seniora PKPS powiedziała: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że posiadamy w naszym klubie kawiarenkę internetową. To nasze okno na świat. Część seniorów posiada komputer w domu, ale najczęściej korzystają z niego dzieci, albo wnuki.  Jesteśmy wdzięczni firmie Ericsson za ufundowanie sprzętu, który będzie dobrze służył wszystkim członkom klubu Seniora,a także mieszkańcom dzielnicy Ochota.”
Marcin Dulnik, prowadzący w firmie Ericsson program wolontariatu pracowniczego powiedział: „Uruchomienie kawiarenki internetowej w klubie seniorów z Ochoty zadaje kłam opinii, że starsi ludzie stronią od nowoczesnych technologii. Trzeba tylko po prostu poświęcić trochę więcej czasu, aby przekonać ich, że Internet jest potrzebny nie tylko młodym ludziom.  Cieszę się, że sztuka ta udała się wolontariuszom z naszej firmy, którzy szkolili seniorów w obsłudze komputerów.”
Jak wskazują jednak wyniki badania przeprowadzonego w Polsce w 2009 przez Ericsson Consumer Lab zainteresowanie seniorów korzystaniem z nowych technologii stale rośnie. Okazało się bowiem, że najszybciej rosnącą grupą użytkowników telefonów komórkowych są właśnie osoby powyżej 50. roku życia.  Stopień penetracji w tej grupie w porównaniu do 2006 roku wzrósł ponad dwukrotnie z 23% do 54%.
Więcej informacji na temat innych projektów CSR realizowanych przez firmę Ericsson w Polsce znajduje się na stronie:
http://www.ericsson.com/pl/CSR/index.shtml
Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.
Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2008 r. uzyskała przychody w wysokości 209 mld SEK (32,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.
Zapraszamy na:
www.ericsson.com/pl
www.twitter.com/ericsson_poland
www.youtube.com/ericssonpolska
O programie wolontariatu pracowniczego w firmie Ericsson
Wolontariat pracowniczy w firmie Ericsson Sp. z o.o. funkcjonuje od 2006 roku. Program opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu pracowników oraz partnerstwie, jakie firma prowadzi z organizacjami pozarządowymi, takimi jak Klub Seniora Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pruszkowie oraz Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Przyjaciel".
W 2009 roku Fundacja przyznała firmie Ericsson statuetkę za propragowanie wolontariatu pracowniczego.
 
Ericsson inicjatorem kawiarenki internetowej dla seniorów z warszawskiej Ochoty
Seniorzy z Ochoty wykorzystają wiedzę zdobytą na kursie komputerowym prowadzonym w 2009 roku przez wolontariuszy firmy Ericsson
 
Kawiarenka w Klubie Seniora PKPS  powstała dzięki staraniom firmy Ericsson, która ufundowała sprzęt komputerowy. Ericsson zaprosił do współpracy firmę Microsoft, która nieodpłatnie przekazała oprogramowanie do nowych komputerów. Do grona darczyńców dołączyła również Telekomunikacja Polska, która bezpłatnie udostępnia w kafejce łącze internetowe, a wolontariusze z tej firmy zbudowali sieć komputerową wewnątrz lokalu.
Kawiarenka powstała w nowej siedzibie Klubu Seniora Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej z warszawskiej dzielnicy Ochota zlokalizowanej przy ulicy Grójeckiej 120.
Inauguracja nowej siedziby klubu zbiegła się z  uruchomieniem kawiarenki internetowej, w której każdy senior będzie mógł sprawdzić zawartość swojej elektronicznej skrzynki pocztowej, skorzystać z komunikatora Skype oraz dowiedzieć się, co nowego słychać u znajomych dzięki odwiedzinom popularnych serwisów społecznościowych.
ericsson_inauguracja_klub_seniora2 (Small)
Umiejętności surfowania po Internecie 14 osobowa grupa seniorów opanowała podczas kursu komputerowego, prowadzonego w 2009 roku przez wolontariuszy firmy Ericsson w siedzibie firmy na warszawskiej Ochocie.
Zdzisława Żochowska, kierująca Klubem Seniora PKPS powiedziała: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że posiadamy w naszym klubie kawiarenkę internetową. To nasze okno na świat. Część seniorów posiada komputer w domu, ale najczęściej korzystają z niego dzieci, albo wnuki.  Jesteśmy wdzięczni firmie Ericsson za ufundowanie sprzętu, który będzie dobrze służył wszystkim członkom klubu Seniora,a także mieszkańcom dzielnicy Ochota.”
Marcin Dulnik, prowadzący w firmie Ericsson program wolontariatu pracowniczego powiedział: „Uruchomienie kawiarenki internetowej w klubie seniorów z Ochoty zadaje kłam opinii, że starsi ludzie stronią od nowoczesnych technologii. Trzeba tylko po prostu poświęcić trochę więcej czasu, aby przekonać ich, że Internet jest potrzebny nie tylko młodym ludziom.  Cieszę się, że sztuka ta udała się wolontariuszom z naszej firmy, którzy szkolili seniorów w obsłudze komputerów.”
Jak wskazują jednak wyniki badania przeprowadzonego w Polsce w 2009 przez Ericsson Consumer Lab zainteresowanie seniorów korzystaniem z nowych technologii stale rośnie. Okazało się bowiem, że najszybciej rosnącą grupą użytkowników telefonów komórkowych są właśnie osoby powyżej 50. roku życia.  Stopień penetracji w tej grupie w porównaniu do 2006 roku wzrósł ponad dwukrotnie z 23% do 54%.
Więcej informacji na temat innych projektów CSR realizowanych przez firmę Ericsson w Polsce znajduje się na stronie:
Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.
Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2008 r. uzyskała przychody w wysokości 209 mld SEK (32,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.
 
O programie wolontariatu pracowniczego w firmie Ericsson
Wolontariat pracowniczy w firmie Ericsson Sp. z o.o. funkcjonuje od 2006 roku. Program opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu pracowników oraz partnerstwie, jakie firma prowadzi z organizacjami pozarządowymi, takimi jak Klub Seniora Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pruszkowie oraz Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Przyjaciel".
W 2009 roku Fundacja przyznała firmie Ericsson statuetkę za propagowanie wolontariatu pracowniczego.