Wyrazisty dekor w kolorach lata


Oranż zachodzącego słońca, zieleń lasu i lazur wód to kolory naszych wakacji. Dlaczego by nie zachować tych barw na dłużej? Nowe kolory ścian i nowe dodatki nadadzą ciepłego, letniego charakteru naszym wnętrzom. A lato to przecież doskonały moment na zmiany!

 

Fotolia 45039213 M

Pędzle w dłoń

Tego lata w paletach kolorów królują wyrazistość i odważne kontrasty. W podążaniu za nowoczesnymi trendami, jeśli właśnie planujemy remont, warto jednak zachować umiar, a kolor ścian dopasować do warunków mieszkania. We wnętrzach skierowanych na wschód i południe, w których nie brakuje promieni słonecznych, najlepiej sprawdzą się głębokie i intensywne barwy, na przykład: turkus, purpura, pomarańcz lub czerwień. Zaprowadzą one w pomieszczeniu nowoczesny styl. Lokatorzy zamieszkujący z kolei pokoje zwrócone na północ i zachód, o słabym naświetleniu, powinni postawić na jasne i pastelowe barwy, na przykład odcienie żółci, które ocieplą wnętrze. Ich zadaniem jest także optyczne powiększenie pomieszczenia. Wybierając kolor, należy również wziąć pod uwagę funkcje pokoi. W sypialni sprawdzą się barwy pastelowe oraz ciepłe, nadające wnętrzu przytulny i intymny charakter. W pokoju dziecięcym można poeksperymentować kolorami i wzorami, podczas gdy w jadalni najlepiej postawić na stonowane barwy. Aby wnętrze było spójne kolorystycznie, można zestawić kolory w sposób monochromiczny (różne odcienie tego samego koloru).

 

Małe – wielkie zmiany

Sprawdzonym sposobem na ożywienie wnętrza, szczególnie gdy nie mamy czasu lub możliwości na pomalowanie mieszkania, będą naklejki. W łatwy i szybki sposób ozdobią one ścianę i odmienią wnętrze, sprawdzając się również jako ozdoba drzwi i luster. Do dekoracji ścian można użyć również szablonów malarskich lub fototapet. Szeroki wybór wzorów i możliwość zamówienia fototapety na wymiar, sprawiają, że cieszą się one coraz większą popularnością. Widoczne zmiany przyniesie również wymiana tekstyliów: zasłon, narzut, obić mebli czy poszewek na poduszki.

Dodatki w kolorach Twego wnętrza

Zmiany zaprowadzi w kuchni czy jadalni także nowa zastawa porcelanowa i zestawione z nią dodatki, takie jak kolorowe serwetki i podstawki pod naczynia. – Porcelana mieniąca się kolorami lata to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, którzy szukają sposobów na oczarowanie nie tylko swoich gości, podczas spotkania, ale także swojego wnętrza. Kolorowe dekoracje na szlachetnej porcelanie szczególnie trafiają w gusta osób młodych, które lubią eksperymentować stylami, łączyć klasykę z nowoczesnością – mówi Joanna Niedziela, ekspert z Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów" i „Chodzież" S.A. – Z myślą o takich osobach stworzyliśmy nowe dekoracje dla kolekcji Quebec marki „Ćmielów". Kolekcja swą nowoczesność podkreśla także nietypowym kształtem naczyń, przypominającym mydlaną bańkę – dodaje Joanna Niedziela.

Dobierając kolory poszczególnych elementów wystroju, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami rządzącymi... właśnie doborem kolorów. Są kolory, które uspokajają, poprawiają samopoczucie, dodają otuchy, ale i takie, które stymulują do walki, wprowadzają w przykry nastrój. Oto kilka przykładów powiązań kolorów z emocjami i zachowaniem, które wywołują:

Żółty – radość, optymizm, energia
Niebieski – spokój ducha
Czerwień – mobilizacja, zapał do działania
Zieleń – relaks, wyciszenie
Fiolet – kreatywność, intuicja

O firmie:
„Ćmielów" to obok „Chodzieży" i Ćmielów Design Studio jedna z trzech marek Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów" i „Chodzież" S.A. – firmy, która powstała w czerwcu 2013 roku z połączenia spółek Zakłady Porcelany „Ćmielów" Sp. z o.o. i Porcelana „Chodzież" S.A. Początki ćmielowskiej fabryki sięgają 1790 roku, kiedy miejscowy garncarz Wojtas założył w Ćmielowie manufakturę produkującą garnki gliniane i fajans. W 1838 roku w fabryce rozpoczęła się produkcja porcelany. Do współpracy byli zapraszani tak znakomici projektanci, jak Wincenty Potacki czy Bogdan Wendorf, autor sławetnej Kuli. Obecny katalog produktów „Ćmielowa" tworzy kilkanaście fasonów, podzielonych według serii wzorniczych. Linię Classic reprezentują serwisy: Bolero, Lwów, Pułaski, Feston, Rococo oraz Vega – nowość w ofercie. Linię Design: Quebec, Akcent, Happa, Yvonne. Linię Koneser natomiast serwisy: Empire, Płaski i Kula, prawdziwe perły w polskim dorobku porcelanowym. Uzupełnienie oferty stanowią figurki i galanteria porcelanowa. Wszystkie produkty można nabyć w sklepie firmowym producenta w Ćmielowie, w punktach sprzedaży oraz w sklepie on-line na stronie internetowej: www.sklep.porcelana-cmielow.pl.