Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Zimowe wyjazdy seniorów.

Narty biegowe

W sezonie zimowym polscy seniorzy najczęściej wybierają zagraniczne podróże i aktywny wypoczynek. Unikają za to łyżew, sanek i… bożonarodzeniowych jarmarków!

Preferencjom turystycznym Polaków w sezonie zimowym przyjrzał się portal Triverna. W swoim nowym raporcie prezentuje wyniki badania, w którym wzięło udział 1015 osób.

Czego możemy się z niego dowiedzieć z raportu? Przede wszystkim tego, że seniorzy zimą częściej niż inni wyjeżdżają za granicę. W sezonie zimowym na zagraniczną podróż z reguły decyduje się aż 55% z nich. To niemal dwa razy więcej niż średni odsetek w pozostałych grupach wiekowych. Jak wynika z raportu, na wycieczkę do innego kraju zimą udaje się średnio tylko niemal co trzeci Polak.

Mimo to blisko 39% seniorów nigdy nie odbyło zimą podróży do ciepłego kraju. To wynik zbliżony do krajowej średniej.

  jak podrozujemy zima 1                   jak podrozujemy zima 2                    jak podrozujemy zima 3

41% seniorów zimą zwykle ogranicza się do jednego wyjazdu, a co trzeci w sezonie odbywa ich nawet pięć. Zwykle wyjeżdżają nie dłużej niż na tydzień – na dłuższy, kilkutygodniowy wyjazd decyduje się jedynie co piąta osoba. Zazwyczaj podróżują samochodem: wybiera go blisko 4 na 10 osób. Co czwarta wsiada do samolotu, a co dziesiąta – do pociągu.

Wśród swoich ulubionych aktywności na zimowych wyjazdach 4 na 10 osób z grupy wiekowej 60+ wymienia przede wszystkim spacery i wycieczki. Co piąta zwiedza nowe miejsca, a blisko co szósta wybiera relaks i odpoczynek.

Dla 12% Polaków powyżej 60-tki głównym celem zimowych wyjazdów są sporty zimowe. Aż 62% seniorów deklaruje, że czynnie uprawia któryś z nich – choć z różną częstotliwością. Najpopularniejsze są narty, na których jeździ 28% respondentów w wieku 60+. Blisko co trzecia osoba ma w domu kompletny ekwipunek niezbędny, by wyruszyć na stok.

Zdecydowanie mniejszą popularnością wśród seniorów cieszą się łyżwy i sanki. Aż 54% deklaruje, że zimą w ogóle na nich nie jeździ. Z wyników nadesłanych przez Triverna.pl możemy też dowiedzieć się, że seniorzy (podobnie jak reszta Polaków) nie przepadają za jarmarkami świątecznymi. 4 na 10 respondentów powyżej 60. roku życia przyznaje, że nigdy nie zagląda na nie podczas swoich zimowych wyjazdów.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież