Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

E-senior potrafi

E-senior potrafi to nazwa kampanii Ministerstwa Cyfryzacji skierowana do osób starszych, potencjalnych użytkowników Internetu.

Celem projektu jest przełamanie oporu seniorów przed korzystaniem z Internetu, w szczególności poprzez nauczenie ich w jaki sposób mogą korzystać z sieci aby kontaktować się z bliskimi, załatwiać sprawy urzędowe bez konieczności wychodzenia z domu, umawiać wizyty lekarskie online, czy robić zakupy online. Jest to szczególnie cenna umiejętność w dobie pandemii.

Twórcy kampanii przygotowali krótkie, około dwuminutowe, filmiki instruktażowe dla seniorów. W filmikach występuje ambasadorka kampanii- Marta Manowska, prowadząca takie programy, jak „Rolnik szuka żony”, czy „Sanatorium miłości”. Pierwszy odsinek jest poświecony rozrywce – pieczeniu szarlotki, kolejny- kontaktowi z bliskimi za pośrednictwem Internetu.

Na stronie internetowej kampanii znajdują się także zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, takie jak m.in.: konieczność blokowania urządzeń i nieudostępniania haseł osobom postronnym, zachowanie ostrożności przy klikaniu w linki uzyskane od nieznanych osób.

seniorzy.PL