Unikalny kompleks dla seniorów z mikroklimatem w tle

WellnessSpa 1

W Ciechocinku na terenie byłego ośrodka wojskowego WIARUS powstanie nowoczesny kompleks dla seniorów. Obiekt to unikatowa na skalę Polski inwestycja z ogromnym potencjałem.

Na przestrzeni 1,2 ha powstanie innowacyjny dom seniora o łącznej powierzchni 10 000 m2. W ekskluzywnym obiekcie zostanie utworzonych ok. 220 miejsc dla seniorów. WIARUS to jedyna
w swoim rodzaju oferta skierowana i stworzona z myślą o potrzebach seniorów. Kompleks będzie miejscem dedykowanym nie tylko osobom zdrowym i aktywnym, ale również zostanie dostosowany do potrzeb mieszkańców wymagających indywidualnego podejścia w opiece. 
Główną zaletą nowoczesnego obiektu będzie podejście do tematu opieki nad osobami starszymi.

Szara i smutna starość zostanie zamieniona na aktywne i radosne przeżywanie drugiej młodości. Atutem obiektu będzie niewątpliwie jego lokalizacja. Jednak bliskość parku oraz niedalekie sąsiedztwo tężni solankowych to nie jedyne zalety. Inne to stały 24-godzinny dostęp do usług medycznych dla seniorów przebywających w kompleksie, interdyscyplinarny model opieki pozwalający na pobyt seniorów z chorobami współtowarzyszącymi procesom starzenia (np. alergii, astmie, osteoporozie), opieka zapewniona przez zespół specjalistów w dziedzinie geriatrii i wysoki standard całego obiektu. Inwestor zadbał o wysoką jakość obiektu, którego koncepcja została opracowana przy współpracy z wyspecjalizowanym biurem architektonicznym z dużym doświadczeniem projektowym obiektów szpitalnych oraz opieki zdrowia w kraju i na świecie. Główna koncepcja pionierskiego obiektu powstała na bazie światowych rozwiązań w dziedzinie opieki geriatrycznej, które z powodzeniem są wdrażane na terenie takich państw jak Kanada czy Stany Zjednoczone. Już teraz wiadomo, że nowoczesne rozwiązania, które zostaną wykorzystane w kompleksie seniora pozwolą na świadczenie usług oferowanych w systemie opieki krótko i długoterminowej. Bogaty, wszechstronny program rehabilitacyjny ze specjalnie opracowanym pakietem aktywności i szerokim dostępem do świadczeń zdrowotnych i opiekuńczo-leczniczych to niewątpliwe plusy planowanej inwestycji. Inwestor zapowiada, że poszukiwania partnerów do współpracy, w tym również operatorów, nie są jeszcze zakończone. Adaptacja byłego ośrodka wojskowego do potrzeb przyszłych mieszkańców placówki to wieloetapowy proces, który wymaga współpracy specjalistów z różnych branż, a każde kolejne spotkanie i nowe spojrzenie na inwestycje owocuje jeszcze lepszymi efektami pracy. Równolegle prowadzone są ustalenia z potencjalnymi partnerami biznesowymi, naukowymi, sieciami medycznymi i funduszami inwestycyjnymi, które mają na celu dopracowanie założeń funkcjonalnych kompleksu i pozwolą na stworzenie holistycznego procesu opieki. Inwestor jest także otwarty na współpracę z podmiotami, które mają doświadczenie w realizacji projektów społecznych i medycznych ukierunkowanych głównie na potrzeby osób 60+. Inwestycja będzie w Polsce jedynym tego rodzaju luksusowym obiektem dla seniorów. Część kompleksu zostanie przeznaczona dla prowadzenia prac badawczych. Potencjał powstającego kompleksu jest ogromny, a w perspektywie nadchodzących zmian demograficznych i społecznych gwarantuje spełnienie oczekiwań wszystkich grup. Wszystkie udogodnienia i pakiety ucieszą z pewnością seniorów, zaś interdyscyplinarne miejsce współpracy nauki i biznesu będzie atrakcyjne dla potencjalnych partnerów inwestycji.