Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Wydarzenia dla seniorów w Nowej Hucie marzec 2019

Wersalik koncertYuliya 1

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15

15.03. GODZ. 18.00, WERSAL(I)KOWE GIERKI

Klub Wersalik zaprasza do udziału w spotkaniu miłośników gier planszowych. Czekają na Was znane i popularne tytuły, możecie też sami przynieść i zaproponować swoją ulubioną roz(g)rywkę.

Koszt: 1 zł

 

Wersalik koncertYuliya16.03. GODZ. 18.00, ANGEL’S VOICE – KONCERT OPEROWY YULIYI PONOMAR

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Najpiękniejsze przeboje z repertuaru znanych światowych śpiewaków operowych zabrzmią
16 marca w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta za sprawą koncertu Angel's Voice. Przed słuchaczami wystąpi Yuliya Ponomar – sopran koloraturowy liryczny. Artystka zaśpiewa utwory Wojciecha Kilara i Davida Garretta, pieśni kojarzone z wykonaniami Andrei Bocellego, Sarah Brightman, Luciano Pavarottiego, Katelin Jenkins, Emmy Shapplin, Maleny Ernman czy grupy Il Divo.

Yuliya Ponomar to absolwentka Narodowej Akademii Muzycznej im. P. I. Czajkowskiego w Kijowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Moniki Swarowskiej-Walawskiej. Jest laureatką licznych konkursów wokalnych, zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce. W 2016 r. zdobyła wyróżnienie w Konkursie Operetkowo-Musicalowym im. Iwony Borowickiej. Koncertuje na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej. W 2017 r. wystąpiła podczas Europejskiej Gali Operowo-Operetkowej im. Bogusława Kaczyńskiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Od kilku lat współpracuje z Orkiestrą Straussowską „Obligato”, zachwycając publiczność swoimi interpretacjami zarówno arii operowych, jak i utworów muzyki filmowej.

Wstęp: 10 zł. Sprzedaż biletów w dniu koncertu od godz. 17:00.

 

Wersalik haft219.03. GODZ. 17.00, HAFCIARSTWO I INNE ROBÓTKI RĘCZNE

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Hafciarstwo czy szydełkowanie to ulubione zajęcia naszych prababć – zajęcia, które miały już odejść do lamusa zastąpione przez rozrywki ery cyfrowej, tymczasem za sprawą wyobraźni kolejnych pokoleń zyskują nowe życie. Klub Wersalik zaprasza na warsztaty haftu ręcznego oraz innych robótek ręcznych. Nasze warsztaty to okazja do wymiany doświadczeń i inspiracji dla tych, którzy na przegryzaniu nici dawno zjedli zęby. Dla początkujących i osób, które dopiero pragną poznać warsztat hafciarski, szydełkowanie czy robótki na drutach - szansa na poznanie prawdziwych pasjonatów rękodzieła, zdobycie wiedzy i doświadczenia, a przede wszystkim życzliwego wsparcia bardziej doświadczonych hobbystów.

Warsztaty prowadzi Maria Góra - absolwentka Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie z dyplomem czeladnika hafciarstwa. Posiada dwuletni kurs rękodzieła o specjalności haft ręczny. Zna podstawy koronki i innych form rękodzieła ludowego i artystycznego. Od 30 lat zajmuje się wyszywaniem strojów ludowych. 

Wstęp: 10 zł/zajęcia

 

Mirage akad zdr urody 03 19 PL21.03. GODZ. 16.00, AKADEMIA ZDROWIA I URODY: WIOSENNA REGENERACJA SKÓRY

Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Wiatr, mróz, gwałtowne zmiany temperatur, przebywanie w przegrzanych pomieszczeniach, mało urozmaicona dieta – te czynniki niekorzystnie wpływają na wygląd skóry. Zazwyczaj po zimie jest ona szara i odwodniona. Jak przywrócić jej piękno? O tym podczas kolejnego spotkania z kosmetyczką, która podpowie, jakich kosmetyków używać i jakie zabiegi stosować w codziennej pielęgnacji, by skóra znów nabrała blasku i witalności.

Wstęp wolny.

 

Wersalik warsztaty bibulkarskie PL22.03. GODZ. 18.00, WARSZTATY BIBUŁKARSKIE

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Czasem niedoceniana, powszechnie dostępna bibuła, mylona i stosowana zamiennie z krepiną, to niezwykle wdzięczny w obróbce materiał plastyczny, który w rękach obdarzonego wyobraźnią zapaleńca potrafi przeobrazić się w wielobarwny kwietny bukiet. Klub Wersalik zaprasza na pełne wiosennego optymizmu warsztaty bibułkarskie. Ich uczestnicy poznają techniki tworzenia kwiatów z bibuły, sposoby skręcania, zwijania, drapowania i mięcia bibuły, tak aby powstały z niej kolorowe bukiety, które ozdobią wnętrza i przywołają wiosnę nawet w najbardziej pochmurne dni.

Wstęp 10 zł/os.

 

Dział Imprez i Promocji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków

tel. 12 644 68 10 wew. 23  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież