Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Nowatorskie warsztaty

"Rzeczoznawcy" to nowatorskie warsztaty Fundacji Culture Shock dla osób dojrzałych, które odbędą się wiosną i jesienią w Warszawie. Ich celem jest zainteresowanie osób 55+ designem, sztuką, wzornictwem, co w praktyce oznacza zaprojektowanie przedmiotu codziennego użytku i wykonanie jego modelu przy użyciu nowoczesnych technologii, np. drukarki 3D, z uwzględnieniem najnowszych trendów w designie. Zwieńczeniem warsztatów będzie panel dyskusyjny "Kultura/Senior/Design" z udziałem przedstawicieli świata sztuki i designu.


W czym rzecz?

Na uczestników warsztatów czeka wiele atrakcji: interaktywne wykłady dotyczące historii designu i wzornictwa przemysłowego w Polsce i na świecie, uczestnictwo w wystawach, filozoficzne dyskusje na temat rzeczy, a przede wszystkim możliwość wcielenia się w rolę prawdziwego designera. Rzeczoznawcy będą mieli niepowtarzalną okazję stworzenia koncepcji oraz trójwymiarowego modelu przedmiotu odpowiadającego ich gustom i potrzebom!

Dlaczego design? Dlaczego 55+?

Design jest z jedną z najbardziej wyrazistych charakterystyk współczesności. Być może nawet swoistym "zeitgeist" epoki. Jest przede wszystkim dziedziną innowacji (społecznych, kulturowych, technologicznych) oraz przestrzenią integracji sztuki z życiem codziennym. W pewnym sensie można dziś mówić o kulturze designu. "Rzeczoznawcy" powstali po to, by uzmysławiać znaczenie jakie ma design dla współczesnego człowieka, w każdym wieku. Paulina Jędrzejewska, prezeska Fundacji Culture Shock: Bliskie jest mi podejście Tima Browna, autora "Design Thinking", który twierdzi że design jest zbyt ważny i doniosły, by pozostawić go wyłącznie designerom i który postuluje, by wrócić z nim "do ludzi". Nasz projekt jest właśnie taką próbą. Uczestnicy warsztatów nie muszą posiadać żadnych umiejętności plastycznych. Wystarczy ciekawość, otwartość i gotowość to tworzenia!

Nowatorskie warsztaty1

Nowatorskie warsztaty2

Kontakt
Patrycja Nieściur
606 887 804
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.cultureshock.pl

Fundacja Culture Shock

Jesteśmy młodą, warszawską fundacją. Polem naszego działania jest kultura. Chcemy ją kształtować, stymulować, a gdy potrzeba – kontestować – tak, by w efekcie powstała nowa jakość. Szczególnie bliskie są nam: sztuka, design, nowatorska edukacja, przestrzeń miejska, nowe technologie i Skarpa Warszawska, na której się mieścimy. Odkąd istniejemy, tzn od końca 2010 roku, zrealizowaliśmy 3 projekty: „Skarpę –Reaktywację" – projekt artystyczny w przestrzeni publicznej, „Graj w zielone" – cykl warsztatów ogrodniczo-designerskich z lokalną społecznością wsi Sadowa oraz warsztaty narracyjne dla młodzieży z ośrodków zamkniętych i półzamkniętych –„Warszawskie Narracje". Rok 2012 rozpoczęliśmy dwoma projektami edukacyjnymi: „Medialab Junior" – skierowanym do młodzieży cyklem warsztatów opartych na nowych, otwartych technologiach oraz „Rzeczoznawcami".

www.cultureshock.pl