Nowatorskie warsztaty

"Rzeczoznawcy" to nowatorskie warsztaty Fundacji Culture Shock dla osób dojrzałych, które odbędą się wiosną i jesienią w Warszawie. Ich celem jest zainteresowanie osób 55+ designem, sztuką, wzornictwem, co w praktyce oznacza zaprojektowanie przedmiotu codziennego użytku i wykonanie jego modelu przy użyciu nowoczesnych technologii, np. drukarki 3D, z uwzględnieniem najnowszych trendów w designie. Zwieńczeniem warsztatów będzie panel dyskusyjny "Kultura/Senior/Design" z udziałem przedstawicieli świata sztuki i designu.


W czym rzecz?

Na uczestników warsztatów czeka wiele atrakcji: interaktywne wykłady dotyczące historii designu i wzornictwa przemysłowego w Polsce i na świecie, uczestnictwo w wystawach, filozoficzne dyskusje na temat rzeczy, a przede wszystkim możliwość wcielenia się w rolę prawdziwego designera. Rzeczoznawcy będą mieli niepowtarzalną okazję stworzenia koncepcji oraz trójwymiarowego modelu przedmiotu odpowiadającego ich gustom i potrzebom!

Dlaczego design? Dlaczego 55+?

Design jest z jedną z najbardziej wyrazistych charakterystyk współczesności. Być może nawet swoistym "zeitgeist" epoki. Jest przede wszystkim dziedziną innowacji (społecznych, kulturowych, technologicznych) oraz przestrzenią integracji sztuki z życiem codziennym. W pewnym sensie można dziś mówić o kulturze designu. "Rzeczoznawcy" powstali po to, by uzmysławiać znaczenie jakie ma design dla współczesnego człowieka, w każdym wieku. Paulina Jędrzejewska, prezeska Fundacji Culture Shock: Bliskie jest mi podejście Tima Browna, autora "Design Thinking", który twierdzi że design jest zbyt ważny i doniosły, by pozostawić go wyłącznie designerom i który postuluje, by wrócić z nim "do ludzi". Nasz projekt jest właśnie taką próbą. Uczestnicy warsztatów nie muszą posiadać żadnych umiejętności plastycznych. Wystarczy ciekawość, otwartość i gotowość to tworzenia!

Nowatorskie warsztaty1

Nowatorskie warsztaty2

Kontakt
Patrycja Nieściur
606 887 804
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.cultureshock.pl

Fundacja Culture Shock

Jesteśmy młodą, warszawską fundacją. Polem naszego działania jest kultura. Chcemy ją kształtować, stymulować, a gdy potrzeba – kontestować – tak, by w efekcie powstała nowa jakość. Szczególnie bliskie są nam: sztuka, design, nowatorska edukacja, przestrzeń miejska, nowe technologie i Skarpa Warszawska, na której się mieścimy. Odkąd istniejemy, tzn od końca 2010 roku, zrealizowaliśmy 3 projekty: „Skarpę –Reaktywację" – projekt artystyczny w przestrzeni publicznej, „Graj w zielone" – cykl warsztatów ogrodniczo-designerskich z lokalną społecznością wsi Sadowa oraz warsztaty narracyjne dla młodzieży z ośrodków zamkniętych i półzamkniętych –„Warszawskie Narracje". Rok 2012 rozpoczęliśmy dwoma projektami edukacyjnymi: „Medialab Junior" – skierowanym do młodzieży cyklem warsztatów opartych na nowych, otwartych technologiach oraz „Rzeczoznawcami".

www.cultureshock.pl