Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Apetyt na polskie soki

Apetyt na polskie

Nowa odsłona programu 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Wystartowała IX edycja kampanii edukacyjno-informacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Nowa edycja ma na celu pokazanie bliskości i dostępności polskich warzyw, owoców i przetworów oraz ziemniaków i grzybów, a także rozbudzenie apetytu na polskie produkty rolne. W ramach działań realizowana będzie szeroka kampania PR oraz influencer marketingu, jak również powstanie serwis internetowy poświęcony krajowym owocom, warzywom oraz ziemniakom i grzybom, a także towarzyszący mu profil na portalu Facebook.

Zakochany nastolatek

Pierwsza miłosc

Każda miłość jest pierwsza… Zakochane dziecko – jak reagować i wspierać pierwsze miłości. Dopiero co się urodził, dopiero nosiłaś go na rękach i tak bardzo płakał gdy szedł pierwszy raz do przedszkola. Byłaś całym jego światem i myślałaś, że będzie tak zawsze. A teraz jest was DWIE! Chyba nawet zeszłaś na drugi plan… W przedszkolu, szkole, na wakacjach. To po prostu się dzieje. Amor wypuszcza swe strzały w młode serca.

Poruszające historie Polek 65+

Dojrzałe piękno wewnątrz i zewnątrz. Niezwykłe historie kobiet, które odważyły się na zmiany i zaczęły wszystko od nowa. Statystyczna Polka do 65 roku życia niemal dwa razy rozpoczyna wszystko od nowa *1: życiowe plany weryfikuje rozwód, śmierć bliskiej osoby, zwolnienia grupowe czy inne, nieoczekiwane sytuacje losowe. Kampania społeczna „Odważ się na zmiany” od dwóch lat przekonuje Polki, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć na nowo. Przekonujemy, że niezależnie od wieku kobiety mogą znaleźć satysfakcjonującą pracę, uczyć się języków, podróżować oraz odkładać fundusze na małe przyjemności – podkreśla Marta Parafińska, Dyrektor Operacyjny Promedica24, inicjatora kampanii „Odważ się na zmiany”.

W tegorocznej edycji akcji opiekunki Promedica24 zaproszono do udziału w konkursie „Jak zaczęłam wszystko od nowa”, w którym główną nagrodą był udział w metamorfozie pod okiem profesjonalnej stylistki. Efekty metamorfoz przeszły najśmielsze oczekiwania!

Ograniczanie smogu świetlnego

Alumast zdrowe oswietlenie

Niecałe 100 lat temu każdy mieszkaniec Ziemi mógł spojrzeć w górę i zobaczyć rozgwieżdżone niebo. Obecnie miliony osób na całym świecie nigdy nie zobaczą Drogi Mlecznej, a 99 proc. społeczeństw w Stanach Zjednoczonych i Europie nie może przeżyć naturalnej nocy *1.

Zanieczyszczenie światłem (light pollution) to problem globalny i dotyczy głównie ludzi żyjących na terenach zurbanizowanych, których z roku na rok przybywa. W 2050 roku zdecydowana większość populacji będzie żyła w miastach *2.

Jak podróżujemy po Polsce?

Tiverna

Po kraju jeździmy przynajmniej 5 razy w roku, chociaż zwykle nie są to długie wyjazdy. Polskie miasta lubimy bardziej niż Bałtyk, ale nie tak jak góry. Portal Triverna.pl zbadał wyjazdowe przyzwyczajenia Polaków.

W swoim nowym raporcie Triverna.pl prezentuje wyniki badania przeprowadzonego na grupie ponad 1,3 tys. osób z całej Polski. Autorzy spytali w nim m.in. o najczęściej wybierane kierunki podróży po Polsce, ulubioną porę na wyjazd oraz preferencje przy wyborze noclegu.

Floratorium - siła z przyrody

dzialania seniorow pielegnacja roslin

Pasja i chęć działania są niezależne od wieku. Ludzie, którzy przez całe życie byli aktywni i przedsiębiorczy, po przejściu na emeryturę w naturalny sposób szukają nowych przestrzeni do samorealizacji. W życiu wielu osób dopiero na emeryturze pojawia się wyraźna potrzeba i czas, aby realizować swoje pasje, zrobić coś dla siebie i swojej społeczności.

Możliwości przejścia pod opiekę hospicyjną. Raport o dobrym umieraniu

Ostatnie chwile szczescia

Każdy ma prawo do dobrego umierania. Puckie Hospicjum publikuje „Raport o dobrym umieraniu”

Tylko 16 proc. Polaków uważa, że hospicjum (stacjonarne lub domowe) to miejsce, w którym chory otrzyma najlepszą opiekę *1. Jednocześnie wśród najczęstszych skojarzeń z placówką hospicjum padają takie hasła jak „umieralnia”, „stamtąd się nie wraca” czy „bezsilność”. Puckie Hospicjum w kampanii „Ostatnie Chwile Szczęścia” oraz „Raporcie o dobrym umieraniu” odczarowuje mit „miejsca do umierania”. Tego typu miejsca mają bowiem kojarzyć się nam ze spokojem w obliczu odchodzenia.

Auto dla seniora - które wybrać?

Senior za kierownica

Osoby w starszym wieku również przemieszczają się za pomocą samochodu. Podróżują na działkę, do lekarza, kościoła, ale też na wieczorną zabawę lub na weekend do wnuków. Aby auto seniorowi służyło, powinno charakteryzować się pewnymi cechami. Jakimi? Podpowiada Darek Koza z bloga Automator.

Nie jest prawdą, że seniorzy nie powinni prowadzić. Jeżeli stan zdrowia i samopoczucie są w normie, to auto może tylko pomóc w życiu starszej osoby.