Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Zmiany klimatu a zdrowie

drought susza

 

Jak wynika z szacunków Światowej Organizacji Zdrowia, zmiany klimatu powodują obecnie bezpośrednio ponad 140 tysięcy zgonów rocznie przede wszystkim w Afryce i Południowo-Wschodniej Azji *1. Prognozuje się, że do 2030 roku liczba ta może wzrosnąć o 250 tysięcy zgonów rocznie spowodowanych m.in. malarią, stresem cieplnym, biegunką i niedożywieniem *2. 

Czytaj więcej...

Raj dla smakoszy południowotyroskiej kuchni

Gospodarstwa Roter Hahn

Wszyscy miłośnicy domowych dań znajdą w gospodarstwach Roter Hahn w Południowym Tyrolu swój kulinarny raj. Region słynie z wyśmienitej kuchni, a goście farm mają okazję odkrywać tajemnice i delektować się smakiem tradycyjnych potraw, które są w całości przygotowywane z ekologicznych produktów pochodzących z własnych upraw.

Czytaj więcej...

Lofty – luksus czy styl życia?

Lofty luksus czy styl zycia

Niegdyś były jedynie pofabrycznymi budynkami mieszczącymi pracownie artystyczne, dziś są marzeniem wielu osób ceniących sobie przestrzeń i wysoki standard życia. Ich historia sięga korzeniami Paryża XIX wieku, zaś prawdziwy rozkwit przeżywały w latach 60. ubiegłego wieku w Nowym Jorku. Ostatnimi czasy dreszcz entuzjazmu budzą także w Polsce. Lofty. Co stanowi o ich atrakcyjności i prestiżu? Myśląc „loft” mamy przed oczami budynek z cegły, przestronne, mocno doświetlone mieszkania, wysokie sufity z widocznymi stropami i majestatyczne okna w charakterystycznych, stalowych ramach. 

Czytaj więcej...

Co zrobić, aby orgazmy były łatwe także dla kobiet?

Joanna Keszka i Magda Molek
W tym tygodniu zapraszam na szósty odcinek mojego i Magdy Mołek bestsellerowego podcastu Rozważna i Erotyczna na Empik Go pod tytułem „Przewodnik masturbacji dla kobiet”. Gorąco polecam paniom i panom ten temat. Mówi się, że o ile męski orgazm jest łatwy i prosty, o tyle kobiecy problematyczny, bo jakoby wymaga masę czasu i wysiłku. Otóż nieprawda. Te panie, które wiedzą, jak się pieścić i dotykać, potrafią szczytować tak samo szybko, jak faceci, a może i prędzej.
Czytaj więcej...

Zagraniczni seniorzy szaleją, a polscy?

Wakacje Austria 2020

Nie tylko Polsce mówi się o szybko starzejącym się społeczeństwie. Podobny trend widać m.in. w krajach Zachodniej Europy oraz Stanach Zjednoczonych. Srebrna gospodarka, czyli rynek dóbr i usług dedykowany seniorom, mocno przyciąga wzrok przedsiębiorców i biznesu.

Czytaj więcej...

Szklanka soku okiem eksperta – dlaczego warto po nią sięgać?

Sok jablkowy

Czy soki owocowe i warzywne mogą być elementem zbilansowanej diety? Z okazji Światowego Dnia Soku, przypadającego na 30 maja, dr hab. Dariusz Włodarek – lekarz, dietetyk i żywieniowiec, Kierownik Zakładu Dietetyki Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, wyjaśnia, co kryje się w szklance soku i czy warto po nią sięgać.

Czytaj więcej...

Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom

Program „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” po raz kolejny w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”

Prowadzony od 10 lat przez ZT Kruszwica program już kolejny rok z rzędu został wpisany do największego w Polsce raportu CSR, opublikowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu - „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”. „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” to pierwsza w Polsce i jednocześnie najdłużej funkcjonująca inicjatywa prowadzona na rzecz ochrony pszczół, której celem jest budowanie świadomości na temat ich roli w przyrodzie, a także prowadzenie realnych działań służących poprawie jakości życia tych owadów.

Czytaj więcej...

Czym jest starczowzroczność? Objawy, przyczyny i leczenie...

starczowzrocznosc

Trudności z wyraźnym i ostrym widzeniem okresowo mogą zdarzyć się każdemu i najczęściej są wynikiem przemęczenia wzroku. W miarę upływu lat wzrok jednak pogarsza się na tyle, że codzienne funkcjonowanie bez okularów jest niemal niemożliwe – to właśnie oznaka starczowzroczności. Czym jest prezbiopia? Wyjaśniamy w poniższym artykule!

Starczowzroczność – czym jest? 

Czytaj więcej...

Rodzina na kwarantannie

rodzina na kwarantannie

Jak zrobić żeby wszyscy wyszli z tego bez szwanku. Praca, nauka, zabawa, gotowanie, sprzątanie i oczywiście budowanie relacji rodzinnych. Wszystko to zintensyfikowane i ograniczone do przestrzeni naszego M. Brzmi to jak… byśmy znaleźli się na ułamek sekundy przed wielkim wybuchem. Czy istnieją jakieś sposoby by uczynić ten trudny czas - wartościowym dla wszystkich?

Czytaj więcej...