Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Różne oblicza samotności

Samotnosc seniorow

W krajach wysoko rozwiniętych społeczeństwo szybko czuje się samotne. Związki i kontakty z innymi ludźmi są niezbędne dla naszego gatunku do dobrego funkcjonowania oraz do przeżycia. Ewolucyjnie zaprogramowani jesteśmy do życia wśród ludzi, bo jesteśmy istotami stadnymi. Samotność źle działa na nasz organizm. Czujemy ciągły stres. Osłabiony mamy system immunologiczny. Za wszelką cenę unikamy chwili, w której będziemy sam na sam ze swoimi uczuciami.

Kobiecy Manifest Erotyczny 2019

Joanna Keszka
Seks jest sprawą polityczną. Banda zarozumialców umacnia swoją władzę strasząc i szykanując seksem. Edukacja seksualna to demoralizacja, przyjemność z seksu dla kobiet to fanaberia, geje są nienormalni, a lesbijki są szalone. Wyznawanie odmiennych poglądów to obraza uczuć religijnych, która jest największą obrazą na całym świecie. A my na to patrzymy i powtarzamy toksyczną bajkę, której nas nauczono, że seks nie ma aż takiego znaczenia, że się nie liczy. Seks też się liczy! Kto ma seks, ten władzę.

Być kobietą, być kobietą ...

blondynki seniorki

Należy jasno sobie to wytłumaczyć, że nawet szatynki patrzą na świat i zachowują się z pozycji blondynki. Świat postrzegają słonecznie, z uśmiechem i radością życia. Doświadczają różnych słodyczy, nie negują tego co było, tylko wyciągają z życia pozytywy i brną do przodu.

Apetyt na polskie soki

Apetyt na polskie

Nowa odsłona programu 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Wystartowała IX edycja kampanii edukacyjno-informacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Nowa edycja ma na celu pokazanie bliskości i dostępności polskich warzyw, owoców i przetworów oraz ziemniaków i grzybów, a także rozbudzenie apetytu na polskie produkty rolne. W ramach działań realizowana będzie szeroka kampania PR oraz influencer marketingu, jak również powstanie serwis internetowy poświęcony krajowym owocom, warzywom oraz ziemniakom i grzybom, a także towarzyszący mu profil na portalu Facebook.

Zakochany nastolatek

Pierwsza miłosc

Każda miłość jest pierwsza… Zakochane dziecko – jak reagować i wspierać pierwsze miłości. Dopiero co się urodził, dopiero nosiłaś go na rękach i tak bardzo płakał gdy szedł pierwszy raz do przedszkola. Byłaś całym jego światem i myślałaś, że będzie tak zawsze. A teraz jest was DWIE! Chyba nawet zeszłaś na drugi plan… W przedszkolu, szkole, na wakacjach. To po prostu się dzieje. Amor wypuszcza swe strzały w młode serca.

Poruszające historie Polek 65+

Dojrzałe piękno wewnątrz i zewnątrz. Niezwykłe historie kobiet, które odważyły się na zmiany i zaczęły wszystko od nowa. Statystyczna Polka do 65 roku życia niemal dwa razy rozpoczyna wszystko od nowa *1: życiowe plany weryfikuje rozwód, śmierć bliskiej osoby, zwolnienia grupowe czy inne, nieoczekiwane sytuacje losowe. Kampania społeczna „Odważ się na zmiany” od dwóch lat przekonuje Polki, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć na nowo. Przekonujemy, że niezależnie od wieku kobiety mogą znaleźć satysfakcjonującą pracę, uczyć się języków, podróżować oraz odkładać fundusze na małe przyjemności – podkreśla Marta Parafińska, Dyrektor Operacyjny Promedica24, inicjatora kampanii „Odważ się na zmiany”.

Ograniczanie smogu świetlnego

Alumast zdrowe oswietlenie

Niecałe 100 lat temu każdy mieszkaniec Ziemi mógł spojrzeć w górę i zobaczyć rozgwieżdżone niebo. Obecnie miliony osób na całym świecie nigdy nie zobaczą Drogi Mlecznej, a 99 proc. społeczeństw w Stanach Zjednoczonych i Europie nie może przeżyć naturalnej nocy *1.

Zanieczyszczenie światłem (light pollution) to problem globalny i dotyczy głównie ludzi żyjących na terenach zurbanizowanych, których z roku na rok przybywa. W 2050 roku zdecydowana większość populacji będzie żyła w miastach *2.

Jak podróżujemy po Polsce?

Tiverna

Po kraju jeździmy przynajmniej 5 razy w roku, chociaż zwykle nie są to długie wyjazdy. Polskie miasta lubimy bardziej niż Bałtyk, ale nie tak jak góry. Portal Triverna.pl zbadał wyjazdowe przyzwyczajenia Polaków.

W swoim nowym raporcie Triverna.pl prezentuje wyniki badania przeprowadzonego na grupie ponad 1,3 tys. osób z całej Polski. Autorzy spytali w nim m.in. o najczęściej wybierane kierunki podróży po Polsce, ulubioną porę na wyjazd oraz preferencje przy wyborze noclegu.