Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom

Program „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” po raz kolejny w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”

Prowadzony od 10 lat przez ZT Kruszwica program już kolejny rok z rzędu został wpisany do największego w Polsce raportu CSR, opublikowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu - „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”. „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” to pierwsza w Polsce i jednocześnie najdłużej funkcjonująca inicjatywa prowadzona na rzecz ochrony pszczół, której celem jest budowanie świadomości na temat ich roli w przyrodzie, a także prowadzenie realnych działań służących poprawie jakości życia tych owadów.

W tym roku Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz osiemnasty opublikowało największy w kraju przegląd działań prowadzonych przez firmy z różnych sektorów w ramach prowadzenia społecznie odpowiedzialnego biznesu. Do Raportu zostało wpisanych 1696 praktyk podejmowanych przez przeszło 214 firm z całej Polski.

Czym jest starczowzroczność? Objawy, przyczyny i leczenie...

starczowzrocznosc

Trudności z wyraźnym i ostrym widzeniem okresowo mogą zdarzyć się każdemu i najczęściej są wynikiem przemęczenia wzroku. W miarę upływu lat wzrok jednak pogarsza się na tyle, że codzienne funkcjonowanie bez okularów jest niemal niemożliwe – to właśnie oznaka starczowzroczności. Czym jest prezbiopia? Wyjaśniamy w poniższym artykule!

Starczowzroczność – czym jest? 

Rodzina na kwarantannie

rodzina na kwarantannie

Jak zrobić żeby wszyscy wyszli z tego bez szwanku. Praca, nauka, zabawa, gotowanie, sprzątanie i oczywiście budowanie relacji rodzinnych. Wszystko to zintensyfikowane i ograniczone do przestrzeni naszego M. Brzmi to jak… byśmy znaleźli się na ułamek sekundy przed wielkim wybuchem. Czy istnieją jakieś sposoby by uczynić ten trudny czas - wartościowym dla wszystkich?

Ubezpieczenie online mieszkania

Mieszkanie ubezpieczone

Jak ubezpieczyć mieszkanie bez papierowych dokumentów?

  • Ubezpieczenie mieszkania można kupić na podstawie wyłącznie elektronicznych dokumentów.
  • Dzięki temu da się uniknąć osobistego kontaktu z agentem.
  • Zgłoszenie szkody także odbywa się zdalnie – bezpośredni kontakt jest więc ograniczony do minimum przez cały okres korzystania z ubezpieczenia.

Tak zwane zdarzenia losowe nie znają pojęcia epidemii. Ubezpieczyciele każdego dnia przyjmują setki zgłoszeń dotyczących pożarów, zalanych mieszkań czy domów zniszczonych przez silny wiatr.

Seniorzy i Wielkanoc 2020

Emerycka Wielkanoc 01

Świąteczny poradnik na trudniejsze czasy. W tym roku święta wielkanocne będą inne niż w latach poprzednich. Pandemia koronawirusa wpływa na życie każdego z nas, powodując, że na co dzień wykonujemy pracę zdalnie, spotykamy się z bliskimi w sieci, robimy zakupy przez Internet. Co jednak z seniorami, którzy z nowymi technologiami nie są zaprzyjaźnieni tak bardzo jak młodsze pokolenia? Jak będą wyglądały ich święta i jak je zorganizować w sposób bezpieczny? Podpowiadamy.

Znaczenie pozytywnego myślenia

Pozytywne myslenie

Czy zdarza Wam się martwić rzeczami, które jeszcze nie nastąpiły i zapewne nigdy się nie wydarzą? A co jeżeli globalny czarny scenariusz zaczyna się naprawdę realizować… Nieustający przekaz negatywnych informacji z mediów nakręca spiralę strachu. Mózg podsuwa Wam milion możliwych ciągów wydarzeń, z których każdy następny jest coraz bardziej niepokojący? Zaczynacie się stresować i coraz trudniej powstrzymać narastający lęk?

Wrocław przyjazny Seniorom

Wroclawskie Centrum Seniora

Polska należy do najszybciej starzejących się krajów w Unii Europejskiej. Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, osoby w wieku powyżej 60 lat stanowią już praktycznie 1/4 polskiego społeczeństwa. Dodatkowo wygląda na to, że w najbliższych latach liczba ta będzie sukcesywnie wzrastać. Jeśli sytuacja demograficzna nie ulegnie większej zmianie, w 2050 roku liczba osób w wieku 60+ będzie wynosić 13,7 mln, czyli ponad 40 proc. naszego społeczeństwa.