Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Wydarzenia Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

noc poezji

Nowohucka Noc Poezji z językiem migowym 

6.10. godz. 17.00,

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) - B

Klubie Jędruś  zaprasza na wydarzenie, podczas którego na wspólnej uczcie słowa spotkają się osoby głuche i słyszące, zaś w centrum uwagi znajdzie się Euterpe o dwóch obliczach: mówiona i migana.

Poezja migana różni się od znanej osobom posługującym się językiem werbalnym, istnieje również kilka jej rodzajów np. poezja kształtu czy poezja ABC. Spotkanie przewiduje prezentacje utworów poetyckich przygotowanych przez uczestniczki i uczestników wydarzenia oraz warsztaty z podstaw tworzenia poezji miganej. Całe wydarzenie tłumaczone będzie z/na polski język migowy.

Wstęp wolny!

Noc Poezji plakat

 

6.10. godz. 19.00, Nowohucka Noc Poezji - Na rubieżach jawy i snu - Koncert poetycki

Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11) - B

Wielki finał tegorocznej edycji Nowohuckiej Nocy Poezji odbędzie się w Klubie Karino. Koncert poetycki „Na rubieżach jawy i snu” to wydarzenie łączące poezję czytaną, recytowaną i śpiewaną, oparte na wierszach trójki tegorocznych patronów Nocy Poezji. Rozpocznie się poetyckim korowodem, który przejdzie przez osiedle Chałupki – prawdziwe rubieże Nowej Huty. Podczas koncertu wybrane teksty poetyckie czytać będą przedstawiciele 7 klubów Ośrodka Kultury Kraków–Nowa Huta. O oprawę muzyczną zadbają krakowscy artyści, reprezentujący nurt poezji śpiewanej, wykonując utwory autorskie oraz piosenki oparte na tekstach Wyspiańskiego, Herberta i Śliwiaka.

Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież