Jak założyć konto na facebooku?

facebook-logoSeniorzy chcą uczestniczyć w wirtualnych społecznościach. Z każdym rokiem są coraz bardziej aktywni i chętniej wyrażają swoje opinie. Portale społecznościowe są doskonałym narzędziem komunikacji i interesującą platformą umożliwiającą nawiązywanie nowych znajomości.

Zakładanie konta na facebooku jest bardzo intuicyjnie. Najpierw musimy wejść na stronę główną portalu http://pl-pl.facebook.com Otworzy nam się witryna zawierająca formularz rejestracji. W odpowiednie pola wpisujemy imię, nazwisko i adres e-mail, który musimy powtórzyć w kolejnym polu. Wpisujemy swoje hasło oraz wybieramy płeć i datę urodzenia. Wreszcie klikamy przycisk „Zarejestruj się".

W kolejnej zakładce musimy przejść etap weryfikacji. W białym polu pojawi nam się napis, który należy przepisać w oknie poniżej. Ponownie naciskamy przycisk „Zarejestruj się".

Trzeci etap to uzupełnienie informacji profilowych. Portal, w zakładce „Krok 1" umożliwia nam odszukanie naszych znajomych. Polega to na wyszukaniu adresów internetowych umieszczonych w liście kontaktów programu obsługującego naszą pocztę. Jeśli nie chcemy korzystać z tej opcji, wciskamy „Pomiń etap" i zostajemy przeniesieni do zakładki „Krok 2", gdzie możemy uzupełnić informacje dotyczące szkół i aktualnego miejsca pracy. Ten etap także możemy pominąć lub uzupełnić okna i zapisać klikając guzik „Zapisz i kontynuuj". W obu przypadkach zostaniemy przeniesieni do zakładki „Krok 3" w której możemy dodać swoje zdjęcie. Jeśli mamy przygotowany plik ze swoim zdjęciem wyszukujemy je klikając „Dodaj zdjęcie". Jeśli nie mamy zdjęcia a posiadamy komputer z kamerą, możemy zrobić sobie zdjęcie „ad hoc" i także umieścić je na swoim profilu. Jeśli jednak nie chcemy jeszcze umieszczać swojego zdjęcia (w każdej chwili możemy uzupełnić swój profil), wybieramy opcję „Pomiń".

Po zakończeniu tej procedury powinniśmy jeszcze odszukać mail z linkiem aktywacyjnym naszego konta. Odbieramy pocztę na adresie internetowym, który wpisywaliśmy w facebookowym profilu. Otwieramy wiadomość i klikamy wklejony w treść wiadomości adres internetowy. Zostaniemy przeniesieni na stronę naszego profilu.

Rejestracja zakończona pomyślnie, czas zacząć wyszukiwać znajomych :)

Komentarze  

#7 Piotr 2013-02-22 21:30
spoko moze byc
+1 #6 sandra 2012-11-29 20:20
cześć jestem sandra 8) :-) :-* :zzz :roll: :P :lol: :D zawsze rozweselona
-1 #5 ada 2012-10-13 13:22
mi sie pokazuje przepraszamy cos tam ,,,,
#4 John 2012-05-12 19:23
http://www.youtube.com/watch?v=fp4o3pu0SL8 tutaj jest instrukcja video
+2 #3 Daria 2012-03-08 20:43
:D :lol: :-* :oops: :-x :P :zzz
-1 #2 luki 2012-02-11 22:31
kolo
-1 #1 Kamila 2011-04-26 16:41
czesc jestem kamila

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Świerzb – skąd się bierze i jak go uniknąć?

  Świerzb kojarzony jest z brudem, brakiem higieny i dbałości o siebie. Rzeczywiście, są to czynniki, które sprzyjają jego pojawieniu się. Jednak możemy na niego zachorować, nawet jeśli dbamy o czystość. Wystarczy noc w hotelu, gdzie pościel nie jest poddawana odpowiedniemu praniu. Zdarza się również, że jeśli nasi sąsiedzi nie dbają o czystość i higienę, świerzb rozprzestrzenia się na inne mieszkania w blokach czy kamienicach. Jest to przypadłość, która świetnie rozwija się w dużych skupiskach ludzkich, a także szkołach i przedszkolach. Ta skórna choroba często atakuje jesienią. Zarażanie może odbywać się poprzez kontakt z osoba chorą, jej przedmiotami, odzieżą, bielizna pościelową, jak również przez kontakty seksualne. Świerzbowiec, pochodzący z rodziny pajęczaków. Pierwsze objawy zarażenia, pojawiają się po około miesiącu, gdy z jaj pozostawionych pod naszą skórą, wylęgną się młode osobniki.

  Więcej…  
 • Rak prostaty – najważniejsze informacje

  Rak prostaty (zwany również rakiem gruczołu krokowego lub rakiem stercza) to niekontrolowany wzrost liczby komórek wykazujących cechy złośliwości. Z raportu Krajowego Rejestru Nowotworów (2014) wynika, że w Polsce jest on drugim (po raku płuca)najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn. Zachorowalność na raka prostaty wynosi około 9 tys. przypadków rocznie, a śmiertelność - blisko 4 tys. Przebieg choroby nie zawsze wygląda tak samo – u jednych choroba postępuje powoli, u innych dochodzi do zajęcia tkanek otaczających stercz oraz do powstania przerzutów. Najczęściej, rak prostaty początkowo rozwija się bezobjawowo, a od pojawienia się pierwszych komórek nowotworowych do wystąpienia widocznych symptomów nowotworu może upłynąć nawet kilkanaście lat.

  prostata 1

  Więcej…  
 • Optometrysta czy optyk?

  Kodeks dobrych praktyk optyka i optometrysty – czyli po czym poznać specjalistę? Jak wynika z badań *1 ponad połowa Polaków – w wieku 18+ – posiada „wadę wzroku”. Najbardziej niepokojący jest fakt, że coraz gorzej widzą nie tylko osoby starsze, ale też osoby aktywne zawodowo, a także młodzież. Dlatego obecnie tak istotna jest prawidłowa profilaktyka narządu wzroku. Wśród specjalistów zajmujących się ochroną i zdrowiem naszych oczu, obok okulisty można wymienić optyka oraz optometrystę. I w tym momencie pojawia się pytanie, po czym rozpoznać profesjonalistę, aby mieć pewność co do jego wiedzy i kompetencji?

  Badanie wzroku dobry specjalista

  Zakres obowiązków i ważne wykształcenie

  Więcej…  
 • Zwyrodnienia stawów u seniorów

  Wraz z wiekiem zmienia się ilość i jakość chrząstki stawowej, co może prowadzić do choroby zwyrodnieniowej stawów. Powoduje ona ból i sztywność stawu, a następnie zniekształcenie jego kształtu i ograniczenie ruchomości. Na zdjęciach radiologicznych, zmiany zwyrodnieniowe, stwierdzić można u ok. 60% osób po 60. roku życia.

  mezczyzna kolano 11

  Więcej…  
 • Dłonie starzeją się najszybciej, jak o nie dbać?

  To one starzeją się najszybciej – 6 prostych sposobów na piękne dłonie

  Są naszą wizytówką. Warto więc poświęcić im tyle uwagi, co skórze twarzy. Jak zadbać o zdrowy wygląd dłoni?

  Codzienny kontakt z detergentami, zimne powietrze, alergie, nieodpowiednia dieta czy nawet zwykłe prace biurowe niekorzystnie wpływają na stan naszych dłoni. Warto o nie zadbać, tym bardziej, że ich skóra jest cienka i delikatna, łatwo poddaje się działaniom czynników zewnętrznych i wcześniej niż skóra twarzy ulega procesom starzenia.

  meskie dlonie 1

   

  Więcej…  
 • Zajady, kiedy najczęściej atakują?

  Niektóre stany organizmu, przyzwyczajenia lub warunki, w jakich się znajdujemy powodują, że okolice ust stają się bardziej podatne na pojawienie się zajadów. Najpierw w okolicy kącika ust można zaobserwować zaczerwienienie i wysuszenie skóry, a następnie pęknięcie, na którym tworzy się bolesna nadżerka. W jakich sytuacjach zajady atakują najczęściej?

  elegancka kobieta 1

  Choroby przewlekłe i infekcje

  Więcej…  
 • Swędzące oczy – jak sobie poradzić z problemem?

  Swędzące oczy utrudniają codzienne funkcjonowanie. Przyczyną takich nieprzyjemnych odczuć może być na przykład długa praca przed monitorem komputera. Spędzanie wielu godzin na oglądaniu telewizji lub wpatrywaniu się w tablet, także nie posłuży naszym oczom. Kolejnym z powodów może być przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, w których powietrze wysusza oko i powoduje to duży dyskomfort. Stany alergiczne to kolejna z przyczyn swędzenia oczu. Jak sobie radzić z tą niedogodnością? Jeżeli dokucza nam alergia, wtedy problem mogą rozwiązać tabletki na uczulenie oraz specjalne krople. Podstawą jednak jest zdiagnozowanie, na co tak naprawdę jesteśmy uczuleni. Tylko wtedy można wdrożyć odpowiednie leczenie.

  Więcej…  

Pasje Seniora

 • Piknik Sąsiedzki na Centrum D

  Jedrus piknik osiedlowy 2016 1

  29.05. GODZ. 15.00-18.00, PIKNIK SĄSIEDZKI NA CENTRUM D Os. Centrum D (ogródek jordanowski między blokami nr 5 i 6)

  Więcej…  
 • Jonasz w brzuchu Lewiatana

  Jonasz w brzuchu Lewiatana

  DOJRZAŁE KINO na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym - Jonasz w brzuchu Lewiatana Kino Pod Baranami środa, 1 czerwca 2016, godz. 11.00

  Więcej…  
 • Świat bez wolności

  Zycie na podsluchu

  Gośćmi specjalnymi przeglądu będą m.in. Jiří Menzel, Marta Meszaros i Vytautas Landsbergis. W programie jest 13 filmów, których wspólnym wątkiem jest człowiek w świecie dyktatur i totalitaryzmów.

  Więcej…  
 • SIŁOWNIA JEST TEŻ DLA CIEBIE - wykład 25 maja

  banersmall

  Zapraszamy na wykład Fizjoterapeuty Dariusza Straszewskiego pt. „Siłownia jest też dla Ciebie”, który odbędzie się w Domu Kultury „Stokłosy” ul. Lachmana 5 w najbliższą środę, w godz. 11.00-12.15.

  Więcej…  
 • Kapsuła czasu- Żarki Letnisko

  Zarki Letnisko 2016 05 19

  W czwartek 19.05.2016 została odsłonięta tablica upamiętniająca wkopanie w ubiegłym roku kapsuły czasu. Sam pomysł powstał zaraz po wkopaniu kapsuły. Długo nie wiedzieliśmy, jaki kształt i wygląd ma mieć tablica i na czym się ma ona znajdować.

  Więcej…  
 • Bądź piękna na Dzień Matki

  Pod Kasztanami plakat 1

  23.05., GODZ 18:00, BĄDŹ PIĘKNA NA DZIEŃ MATKI Klub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1)

  Więcej…  
 • NASZA MŁODSZA SIOSTRA | UMIMACHI DIARY

  Nasza mlodsza siostra

  DOJRZAŁE KINO Kino Pod Baranami środa, 25 maja 2016, godz. 11.00

  W środę (25 maja) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film Nasza młodsza siostra - subtelną opowieść o siostrzanej miłości i bliskości nakręconą przez uznanego japońskiego reżysera Hirokazu Kore-edę, nagrodzonego na festiwalu w Cannes za film Jak ojciec i syn.

  Więcej…  
 • Wykład w Nowohuckiej Akademii Seniora

  C Nowak Demografia 1

  23.05., GODZ. 15.00, WYKŁAD: CO SIĘ STAŁO Z RODZINĄ? Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

  Wykład poświęcony będzie zagadnieniom dotyczącym współczesnych zmian demograficznych. Prowadzący wykład, prof. Czesław Nowak, opowie o powodach, dla których zmieniają się modele rodziny i o paradoksach rządzących wskaźnikami wzrostu liczby ludności. Usłyszeć także będzie można o zmianie stylu życia i zmianach zachodzących na rynku żywności, które również wywierają wpływ na współczesne przeobrażenia demograficzne.          

  Wstęp wolny dla słuchaczy NAS

   
 • Krótki film o 70-letniej słupszczance, która w wieku 65lat otworzyła własną firmę.

  wlasna firma

  Krótki, inspirujący film o 70-letniej słupszczance, która w wieku 65lat otworzyła własną firmę i zajęła się swoją pasją - ceramiką. Pani Janka jest autorką miniatur słupskich zabytków. Została wyróżniona stypendium Prezydenta Słupska. Prowadzi liczne warsztaty dla dzieci i dorosłych. W tym roku minęło 5 lat od momentu powstania pracowni i Pani Janina nie zamierza osiadać na laurach i dalej się rozwijać!

  Więcej…  

Nowości

Wyszukiwanie