header


ModnaSeniorka.pl

W poniedziałek, 29 listopada ruszył nowy serwis poświęcony zagadnieniom związanym z modą, tym razem w całości dedykowany seniorkom. Modnaseniorka.pl jest nowatorskim projektem firmy Modyline, łączącym aspekt informacyjny portalu z możliwością bezpośredniego zakupu w sklepie internetowym.

 

Serwis informacyjny zawiera porady dla kobiet dojrzałych w podziale na kategorie wiekowe 50, 60 i 70 plus, jak też artykuły o najnowszych trendach w modzie, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb seniorek. Modnaseniorka.pl doradza w kontekście praktycznym, umożliwiając jednocześnie zakup gotowych stylizacji na co dzień oraz szczególne okazje. Zawarty na stronie modny słowniczek pomaga rozszyfrować pojęcia ze świata mody, pełniąc tym samym funkcję edukacyjną. Załączane do materiałów zdjęcia, ukazują piękno wieku dojrzałego, odróżniając to przedsięwzięcie od podobnych tego typu.

Sklep oferuje zarówno gotowe stylizacje, jak też kategorie produktowe jak np. sukienki, czy bluzki, kładąc nacisk na rozmiary przyjazne seniorkom. Kluczem doboru towaru jest jakość oraz wzornictwo, które ma odpowiadać potrzebom dojrzałej sylwetki.

Istniejące serwisy dedykowane kobietom 50 plus, pełnią w przeważającej większości funkcję informacyjną, obejmującą zakresem tematycznym wiele zagadnień życia takich jak np. zdrowie, finanse, podróże. Serwis modnaseniorka.pl jako jedyny zajmuje się wyłącznie tematem mody dla kobiet dojrzałych, umożliwiając zarazem wygodny zakup.

Serwis zachęca do dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z modą wieku dojrzałego, ukazując jego piękno nieograniczone przez czas na www.modnaseniorka.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Problemy z pamięcią

  Gdzie położyłem książkę? Co wczoraj jadłem na obiad? Brałem leki czy nie? – jeśli coraz częściej zadajesz sobie te pytania i coraz trudniej przywołujesz w pamięci wydarzenia, ludzi a nawet słowa, ten tekst jest dla Ciebie.

  Pamięć krótkotrwała

  Problemy z pamięcią krótkotrwałą w wieku dojrzałym są naturalne. Za pamięć odpowiadają ośrodki w korze mózgowej, które z wiekiem są mniej sprawne. Problemy z pamięcią związane są z obumieraniem komórek nerwowych i niepowstawaniem nowych połączeń synaptycznych. Pogorszenie pamięci związane może być także z chorobami neurologicznymi ale także wirusowymi i bakteryjnymi.

  Więcej…  
 • Ból gardła w lecie – skąd się bierze?

  Ból gardła może pojawić się w każdej chwili. Seniorzy są bardziej podatni na przeziębienia, a dodatkowo latem jesteśmy na niego narażeni, gdy spożywamy zimne napoje, przebywamy w klimatyzowanym pomieszczeniu lub otwieramy okna robiąc przeciąg. Do tego dochodzi spocone ciało, które podczas upałów łatwo może zostać zawiane przez zimne powietrze i przeziębienie gotowe. Gdy pojawia się ból gardła o niedużym nasileniu, można zacząć z nim walczyć sposobami domowymi, by móc szybko wrócić do formy. Jednym z takich rozwiązań jest płukanie gardła naparem z szałwii, rumianku lub kory dębu. Działają one ściągająco i odkażająco, zmniejszając obrzęk w gardle.

  Więcej…  
 • Chrapanie - leczenie

  Chrapanie to nie tylko utrudniający spanie defekt. Czasami problemy z chrapaniem są objawem nieprawidłowości, które mają miejsce w ludzkim organizmie. W ten sposób daje on znać, że coś jest nie tak.

  Chrapanie to nic innego jak bezdech, najpierw rozlega się chrapanie, potem cisza, a następnie znów chrapanie, które świadczy o tym, że ktoś łapie oddech. Stad też powód, że chrapanie należy leczyć, ponieważ jest to zachowanie, które może w konsekwencji prowadzić do poważnych chorób. Czasami zdarza się, że moment między jednym oddechem, a drugim jest długi, a może on trwać nawet około minuty.

  Więcej…  
 • Rwa kulszowa – jak walczyć z bólem?

  Rwa kulszowa to bardzo niemiła dolegliwość, która powstaje w skutek ucisku wywieranego na nerw kulszowy. Jest to ból dotkliwy i nieprzyjemny, a dotyczy nie tylko pleców, ale również rozprzestrzenia się na pośladek, udo, łydkę i stopę. Ból dotyczy jednej strony ciała, a do objawów bólowych dochodzi często drętwienie kończyny. Mogą pojawić się także problemy z poruszaniem. Rwa kulszowa dotycz nie tylko seniorów, pojawia się również u osób młodszych, a często u kobiet w  ciąży, jako wynik ucisku macicy na nerwy.

  Więcej…  
 • Jak obniżyć ciśnienie krwi

  Podwyższone ciśnienie krwi to zawsze zwiększone zagrożenie dla naszego serca. Aby je ustabilizować, trzeba zadbać o ilość oraz w szczególności jakość tego, co spożywamy i pijemy każdego dnia. Nawet tak prozaiczne działanie może pomóc nam ustabilizować ciśnienie i zadbać o nasze zdrowie.

  W diecie osób z nadciśnieniem powinien znaleźć się potas. Jest on bardzo ważny dla prawidłowego ciśnienia krwi. Dużą jego ilość można znaleźć w warzywach strączkowych, sałacie, szpinaku, morelach, rodzynkach i orzechach.

  Więcej…  
 • O czym świadczą sińce na ciele?

  Gdy zaobserwujemy na swoim ciele siniaki, często nie wiemy nawet kiedy się pojawiły. Bywają one przyczyną urazu, ale niektórzy z nas mają skłonność do łatwego „nabijania” sobie siniaków, inni są bardziej odporni. Zdarza się jednak, że powstawanie na ciele dużej ilości sińców, jest pierwszym objawem choroby.

  Powstawanie sińców na ciele, może być objawem:

  Więcej…  
 • Skutki promieniowania UV

  Słońce jest jednym z tych elementów, bez których życie nie byłoby możliwe. Promienie słoneczne, w umiarkowanych dawkach, mogą wpływać leczniczo na naszą skórę, jednak w dużych uszkadzają ją. Dlatego po opalaniu, zaleca się stosowanie specjalistycznych kremów, których skład oparty jest na naturalnych bioflawonoidach. Złagodzą one podrażnienia, nawilżą i dostarczą składników odżywczych.

  Słońce jako lek.

  Umiarkowane dawki promieni słonecznych mają leczniczy wpływ na

  Więcej…  

Aktualności seniora

Półpasiec

 

Półpasiec – jest to ostra choroba zakaźna, wywołana wirusem, który wywołuje także ospę wietrzną. Przebycie ospy w dzieciństwie, nie gwarantuje jednak odporności na półpasiec.

Więcej…

Parkinson

Parkinsona choroba – jest to zwyrodnienie mózgu, które wywołuje takie objawy jak: spowolnienie ruchów, drżenie kończyn, sztywność mięśni (pochylona sylwetka, zaburzona mimika twarzy), niestabilna postawa (problemy z utrzymaniem równowagi).

Więcej…

Progeria

 

Progeria – jest to choroba genetyczna polegając na bardzo szybkim starzeniu się organizmu. W zależności od momentu, w którym ujawnia się porogeria, możemy wyróżnić jej odmianę dziecięcą lub dojrzałą.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie