Gdzie szukać drugiej połowy? Randki seniorów 45 +

Randki to doskonała okazja, by poznać interesujących partnerów. Spotykając się z kimś nie podpisujesz cyrografu tylko nawiązujesz nową relacje, która może rozwinąć się w coś interesującego lub nie.

Zamiast tonąć w czarnych myślach i niepotrzebnych domysłach, czas poznać nowych ludzi, zacząć umawiać się na randki, a nawet zakochać się. Zanim jednak zdobędziemy się na otwartość względem obcych, powinniśmy dowiedzieć się, gdzie seniorzy 45 + mogą znaleźć osoby podobne do siebie.

Młodzi mają zazwyczaj niezwykle udane życie towarzyskie, ponieważ często znajdują się w sytuacjach, w których poznają nowych ludzi: studia, dyskoteki, czy choćby wypad do kina, stają się okazją do nawiązania znajomości. Seniorzy, zmagający się z samotnością, często tracą pewność siebie i stopniowo usuwają się w cień stroniąc od innych.

Jeśli nie zmieniamy pracy i nie zamierzamy się przeprowadzać wówczas możemy zacząć odnawiać kontakty ze starymi znajomymi. Zróbmy grilla i zachęćmy znajomych, aby przyprowadzi kogoś ze sobą. Jeśli nie uda nam się poznać nikogo w trakcie przyjęcia, wówczas osiągniemy inny cel: będziemy częściej zapraszani do znajomych i w ten sposób także zwiększą się nasze szanse na poznanie kogoś interesującego.

Seniorzy, którzy coraz częściej korzystają z zasobów Internetu, aktywnie uczestniczą w portalach randkowych. Okazuje się, że tą drogą łatwiej nawiązać kontakt, choć jest to dosyć ryzykowne. Istnieje wiele możliwości poznania kogoś drogą elektroniczną, wśród nich znajdują się: fora, czaty, serwisy randkowe, portale matrymonialne a nawet zwykłe ogłoszenia. Umawiając się z osobą poznaną w Internecie na spotkanie w realu, powinniśmy zachować wyjątkowe bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek. Miejsce pierwszego spotkania powinno być tłoczne, warto także zabrać ze sobą znajomą lub znajomego. Nie ujawniajmy także miejsca zamieszkania już na pierwszej randce.

Dla tradycjonalistów idealne są biura matrymonialne. Seniorzy 45+, którzy szukają partnerów tą drogą, często znajdują odpowiednie partie. W dużej mierze dzieje się tak, dlatego, że kandydaci wcześniej poddawani są testom psychologicznym i charakterologicznym, zaś partnerzy do wspólnych spotkań dobierani są według podobieństwa profili.

Mimo ryzyka, niepewności i lęków związanych odważmy się na otwartość. Przełamując swą nieśmiałość uczynimy nasze życie bardziej wartościowym i fascynującym.

 

 

Komentarze  

#3 Anna 2012-06-14 14:57
Ja zarejestrowałam się ostatnio na mlodeserca.pl
To specjalny portal dla ludzi starszych.
Na razie jestem tam nowa, ale myślę, że warto polecić.
+1 #2 Joanna 2012-02-27 00:55
5 miesięcy temu zarejestrowałam się na portalu randkowym dla osób z aspiracjami. Wypełniłam wszystkie testy i rubryki zgodnie z prawdą . Serwis drogą mailową codziennie dostarczał mi nowe propozycje panów w wieku od 56 do 70 lat. Szacuję, że zapoznałam się z dużą liczbą profili (około 400). Klikałam na wszystkie i sumiennie je czytałam - tylko około 25% było ze zdjęciami, a nie więcej niż 1% panów prawidłowo wypełniło rubryki swoich profili.
Problem w tym, że do mojego profilu zajrzało nie więcej niż 8-10% tych panów, a więc większość proponowanych osób widziała tylko mój nick i ile mam lat. Żeby obejrzeć moje zdjęcie i wypowiedzi w profilu, musieliby kliknąć. Ale nie klikali!!! Uznali 60-latkę za zgrzybiałą staruszkę choć sami byli w tym wieku lub starsi!
I co tu robić?
+1 #1 M3 2011-11-23 22:00
Może Razem50plus.pl :lol:

Dodaj komentarz

Zdrowie Seniora

 • Ciężkie choroby płuc

  Każdego roku umiera z ich powodu około 37 tysięcy Polaków. Mowa o czterech ciężkich chorobach płuc: raku płuca, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP), astmie i samoistnym włóknieniu płuc. W liczbach bezwzględnych najwięcej Polaków, bo aż 20 tysięcy rocznie umiera z powodu raka płuc. Drugą przyczyną śmiertelności w tej grupie chorób jest POChP, odpowiadające za 15 tys. zgonów rocznie, trzecią – astma (1,5 tys. zgonów). Najgorsze rokowania mają natomiast pacjenci z rakiem płuca oraz chorujący na samoistne włóknienie płuc. Tylko połowa osób z tą mało znaną chorobą, jaką jest samoistne włóknienie płuc, przeżyje 3 lata od momentu postawienia diagnozy.

  Epidemiologia, diagnostyka oraz leczenie chorób płuc były tematem konferencji naukowej „Ciężkie choroby płuc”, w której udział wzięli: prof. Piotr Boros, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc; dr Maciej Kupczyk, Klinika Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi; Prof. Wojciech J. Piotrowski, Oddział Kliniczny Pulmonologii i Alergologii Szpitala im. Norberta Barlickiego oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi; Dr Adam Płużański, Klinika Nowotworów Płuc i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii – Instytut; Dr Jacek Nasiłowski, Klinika Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr Piotr Dąbrowiecki, Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

  Podczas konferencji eksperci wielokrotnie zwracali uwagę na papierosy, jako główną przyczynę większości ciężkich chorób płuc, takich jak rak płuca, astma, POChP. Palenie tytoniu odpowiada bowiem za 80-90 proc. zachorowań na POChP i raka płuca. Wpływ na rozwój chorób mają również zanieczyszczenie powietrza oraz rozwój alergii – szczególnie w przypadku astmy.

  Spośród ciężkich chorób płuc, jedynie patogeneza idiopatycznego włóknienia płuc (ang. idiopatic pulmonary fibrosis, IPF) pozostaje nieznana. Oprócz palenia wskazuje się jednak na czynniki ryzyka, takie jak długotrwały kontakt m.in. z pyłem metali czy drzewnym oraz refluks żołądkowo-przełykowy. Według estymacji prof. Wojciecha Piotrowskiego w Polsce na samoistne włóknienie płuc mogą chorować blisko dwa tysiące osób. Najczęściej zachorowują osoby po 50 roku życia, głównie mężczyźni, palacze.

  Choroba może postępować niezwykle szybko, stąd ogromne znaczenie dla przebiegu leczenia ma jej wczesnej wykrycie. Tymczasem, jak podaje prof. Piotrowski - Od wystąpienia pierwszych objawów do rozpoznania choroby mijają średnio 2-4 lata. Część pacjentów w ogóle nie dożywa diagnozy. Z uwagi na występujące objawy, takie jak duszność czy kaszel choroba ta w początkowym etapie jest również często mylona z astmą, niewydolnością serca czy POChP. - Aż 50 proc. chorych odwiedza od 3 do 5 innych specjalistów zanim zostanie rozpoznane u nich IPF. – mówi prof. Piotrowski.

  Jak przyznaje Dr. Piotr Dąbrowiecki, precyzyjna diagnoza w zakresie chorób płuc jest utrudniona z uwagi na ich podobne objawy: - Wszystkie omawiane dziś przez nas choroby płuc mają cztery podstawowe objawy: duszność, kaszel, krwioplucie oraz ból w klatce piersiowej. Niezwykle łatwe jest  wyselekcjonowanie grupy osób chorych, a jednocześnie trudna precyzyjna diagnoza. Duszność to ponadto subiektywne odczucie i w związku z tym powstają pewne problemy komunikacyjne na linii pacjent – lekarz. Postawienie trafnej diagnozy utrudnia również fakt, że uczucie duszności mogą powodować również: choroby układu krążenia, zaburzenia lękowe czy choroby układu kostno-szkieletowego.

  W ostatnich latach obserwujemy znaczny postęp w medycynie w zakresie leczenia chorób płuc. Nowoczesne leki pojawiły się w terapii POChP, astmy, raka płuca oraz samoistnego włóknienia płuc – chorób, których leczenie było tematem konferencji. Jak mówi prof. Piotr Boros - Mamy całą rzeszę leków do leczenia POChP. Znakomita większość leków jest dostępna w Polsce, są dostępne w aptekach, ale mamy pewne finansowe ograniczenia, aby je stosować. Głównie są to leki wziewne. Dają one komfort leczenia w miejscu, w którym jest choroba. W związku z tym mało substancji przedostaje się do organizmu i mniej jest skutków ubocznych.

  Dr Adam Płużański zauważa  natomiast, że w przypadku raka płuca pomimo postępu w jego leczeniu i wydłużenia średniej przeżycia z 6 miesięcy w latach 90. do 20 miesięcy na dzień dzisiejszy, wciąż nie jesteśmy w stanie w pełni wyleczyć raka płuca. Zdaniem dr. Płużańskiego jest jednak jedna bardzo skuteczna metoda, aby do niego nie dopuścić: - Należy nie palić!  

   
 • Światowy Dzień Reumatyzmu.

  roche

  Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wydarzenie organizowane w ramach kampanii edukacyjnej „RZS. Porozmawiajmy”, skierowanej do osób chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) oraz lekarzy reumatologów. Akcja odbędzie się 9 października 2015 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Reumatyzmu w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie przy ul. Spartańskiej 1. Serdecznie zapraszamy na wydarzenie w godzinach 10.00-13.00 w holu głównym.

  Podczas wydarzenia zostanie przedstawiona specjalna instalacja w postaci sześcianu z pleksi, w której wystąpi aktorka w roli chorej na RZS. Odgrywane sceny symbolicznie zobrazują niewypowiedziane myśli i uczucia pacjenta.

  Jeżeli chcieliby Państwo uczestniczyć w wydarzeniu prosimy o kontakt z p. Iwoną Sową, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 512 449 456.

   
 • Pogoda sterująca samopoczuciem seniora

  Wielu z nas cierpi podczas zmieniającej się pogody. Co więcej - zdarza się, że nasze samopoczucie ulega zdecydowanemu pogorszeniu, zanim jeszcze zmieni się pogoda.

  spacer jesienny

  Związane jest to z tak zwaną meteoropatią, która powoduje, że nasz organizm bardzo dotkliwie odczuwa zmiany pogodowe. Zmiany temperatury, ciśnienia, mocno wiejący wiatr powodują u takich osób najczęściej uporczywe bóle głowy, pogorszony nastrój, apatię i zmniejszona chęć do działania. W zależności od tego na jakie choroby jeszcze cierpimy, możemy czuć się źle nie tylko podczas zmiany z dobrej pogody na złą, ale także odwrotnie. Złe samopoczucie podczas wyżu związane jest głównie z alergią.

  Więcej…  
 • Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat:

  Październik to miesiąc walki z rakiem piersi! Bezpłatne badania w Warszawie!

  LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 3 października w Warszawie przy Samuela Lindego 20 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym.

  Więcej…  
 • Stop cukrzycy

  Cukrzyca to podstępna choroba, która uszkadza narządy wewnętrzne. Często mylimy jej objawy z innymi chorobami lub lekceważymy złe samopoczucie, tym czasem nie leczona cukrzyca możesiać zniszczenia w naszym organizmie. Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, związaną z podwyższonym poziomem cukru we krwi.

  kroplowka

  Więcej…  
 • Dni Gerontologii - Rośnie problem demencji

  Społeczeństwa Zachodu coraz bardziej się starzeją, a wiek to główny czynnik ryzyka zachorowania na alzheimera. – 40% przypadków demencji wymaga fachowej pomocy – powiedział w poniedziałek we Wrocławiu prof. Shlomo Noy, geriatra i współzałożyciel centrum seniora Angel Care.

  Dni Gerontologii

  Więcej…  

Pasje Seniora

 • Wydarzenia w Klubach Mirage i Krzesławice

  Mirage dzien seniora 1   Krzeslawice wieczor papieski 1

  15.10. GODZ. 16.00, DZIEŃ SENIORA

  Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

  Dzień Seniora to szczególne święto ludzi, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Aby zwrócić uwagę jak ważne jest to święto Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta i Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice-Północ zapraszają seniorów, aby w swoim gronie świętowali przy dźwiękach muzyki w wykonaniu zespołu Na krakowską nutę pod kierunkiem artystycznym Barbary Madej z  Centrum Kultury w Proszowicach.

  Wstęp wolny

  15.10. GODZ. 18.00, NASZ ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - WIECZÓR PAPIESKI

  Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Krzesławice, ul. M. Wańkowicza 17)

  Wieczór papieski organizowany przy współpracy Klubu Seniora. Program artystyczny zaprezentuje grupa Poetica z Klubu Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Papież Jan Pawel II zafascynował ludzi na całym świecie swoją niezwykłą osobowością. Program wieczoru wypełnią scenki z życia naszego Papieża od dzieciństwa, poprzez duszpasterstwo, czas długiego pontyfikatu na Stolicy Piotrowej  aż po kanonizację.

  Wstęp wolny

   
 • Olimpiada Seniora „Zdrowy senior”

  Fraczek Wieslawa

  II Ogólnopolska Olimpiada  Seniora odbyła się na boisku wielofunkcyjnym ZSG Nr 7 w Radomsku.
  Sześć zespołów wystartowało w Olimpiadzie Seniora „Zdrowy senior”-
  rywalizacja toczyła się w dziesięciu konkurencjach a o końcowych rozstrzygnięciach decydowała liczba punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach.

  Więcej…  
 • Jesienne spotkania w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

  Mirage wernisaz Steinmetz 1 mini   Wersalik Koncert Grupa bez bisow 2 mini   Herkules Dary jesieni PL 3 mini

  9.10. GODZ. 18.00, WERNISAŻ WYSTAWY PRAC MALARSKICH GRAŻYNY STEINMETZ

  Więcej…  
 • Dancing seniorów na OFFie

  Przyjechali czym tylko się dało: stopem, blablacarem czy nawet cadillaciem. Mimo upału dotarli do Katowic w dzień rozpoczęcia OFF Festivalu,

  Więcej…  
 • Wywiad z Aleksandrem Dobą

  Aleksander Doba to przykład człowieka, który udowadnia, że wiek nie jest żadnym ograniczeniem. 68-letni podróżnik wziął los w swoje ręce i jest nie tylko aktywny fizycznie, ale także intelektualnie

  adoba na wisle

  Więcej…  

Wyszukiwanie