Sex seniorów 40+ i problemy z erekcją

Zaburzenia erekcji stanowią wstydliwy temat. Niewiele mężczyzn otwarcie mówi o problemie, interpretując ją jako coś upokarzającego, co sprawia, że nie czują się stuprocentowymi mężczyznami. Czy można skutecznie walczyć z zaburzeniami erekcji?

Problemy z erekcją dotyczą ogromnej ilości mężczyzn na całym świecie. Nawracająca lub stała niemożność osiągnięcia i utrzymania erekcji (poziomu, który jest wystarczający do osiągnięcia satysfakcji z aktu seksualnego) przez mężczyznę.

Z zaburzeniami erekcji zmaga się aż połowa seniorów, którzy ukończyli 40 rok życia. W Polsce schorzenie to zdiagnozowano u 3,5 miliona mężczyzn. Niestety, mimo tak zatrważających statystyk, panowie są zbyt zawstydzeni, aby szukać pomocy u specjalisty. Najlepszym dowodem są deklaracje co drugiego mężczyzny, który zapewnia, że nie zgłosiłby się z problemem do seksuologa. Co więcej, mężczyźni, którzy rozpoczęli leczenie, na pierwszą wizytę zgłaszali się średnio dwa lata po zauważeniu pierwszych objawów.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń erekcji natury fizycznej, należą: zdiagnozowane choroby i zażywanie niektórych grup leków, uszkodzenie naczyń i ciał jamistych penisa oraz urazy miednicy i kręgosłupa. Duży wpływ ma także nadużywanie alkholu oraz palenie papierosów. Bezpośrednią przyczyną zaburzeń erekcji może być także obniżenie poziomu testosteronu spowodowane procesami starzenia. Wśród czynników psychogennych przeważa depresja i stres.

Aż w 90 proc. przypadków problemy z erekcją mogą być wyleczone. Leczenie stanowi bardzo indywidualny proces i nie ma uniwersalnej metody, która sprawdza się zawsze i stosowna jest dla każdego. Najważniejsze, to przełamać obawy i udać się na pierwszą wizytę, ten krok stanowi początek drogi do rozwiązania wstydliwego problemu.

 

Komentarze  

+1 #2 Sten 2012-02-23 13:27
Arginine plus z boskienoni.com. pl jest faktycznie b. dobra, warta swojej (sporej) ceny. Trzeba brac przynajmniej 6 na godzinę przed zabawą i najlepiej ze 4 codziennie.
+2 #1 Marko 2011-08-29 01:04
Jeśli nie masz problemów natury czysto psychicznej a tylko problem fizjologiczny z erekcją, spróbuj dobrej argininy w większych dawkach. Ja od dawna kupuję na boskienoni. Tam mają też niezłe dodatki do tego. Napisz do nich, zapytaj. Są bardzo kontaktowi, na pewno chętnie Ci coś doradzą. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Czerwone mięso zbyt groźne dla nerek?

  Okazuje się, że tak. Zbyt duża ilość czerwonego mięsa w codziennej diecie może znacznie odbić się na sprawnej pracy nerek. Wszystko przez białko zwierzęce, które może nie tylko upośledzać pracę organów wewnętrznych, ale również zwiększać ryzyko zachorowania na nowotwory. Wskazują na to badania naukowców z Narodowego Uniwersytetu Singapuru.

  Jakiś czas temu świat obiegła informacja o tym, że zbyt częste spożywanie wieprzowiny może przyczyniać się do rozwoju chorób nowotworowych szczególne żołądka i jelit. Badania opublikowane na łamach magazynu „JAMA”, potwierdzały, że nadmierne jedzenie czerwonego mięsa zwiększa również ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego.

  Więcej…  
 • Często na jednym udarze się nie kończy

  Ryzyko wystąpienia udaru jest trzy razy wyższe w przypadku osób, które już raz zmierzyły się z tą przypadłością. Jak pokazują badania naukowców z Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie, u osób, które doznały udaru, jeszcze przez następny rok znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka ponownego wystąpienia udaru.

  Badacze z Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie przyjrzeli się wynikom badań ponad 6 tys. osób, wśród których udar przeszło prawie tysiąc. Prawdopodobieństwo wystąpienia u nich ponownego udaru, było o wiele wyższe nić u osób, które wcześniej go nie przechodziły. Wszystko przez zły stan układu krążenia, które w dużej mierze przyczynia się do powstania udaru. Dla tych osób oznacza to pogłębienie stanu otępienia i większe prawdopodobieństwo pojawienia się objawów demencji. Takie okres podwyższonego ryzyka może trwać nawet do 5 lat.

  Więcej…  
 • Mniejsza waga odstraszy raka

  Tak twierdzą badacze Fred Hutchinson Cancer Research Centre w Seattle. Białka i czynniki zapalne zgromadzone w tłuszczu mogą być przyczyną powstania wielu nowotworów. U osób cierpiących na nadwagę czy otyłość ryzyko choroby nowotworowej jest więc bardzo duże. Okazuje się jednak, że wystarczy zgubić nadmiar kilogramów, by ryzyko to znacznie się zmniejszyło.

  W badaniach amerykańskich naukowców wzięło udział kilkaset kobiet w wieku 50-75 lat. Panie zostały podzielone na kilka grup. W pierwszej musiały się one trzymać diety do 2 tys. kalorii i uczestniczyć pięć razy w tygodniu w ćwiczeniach trwających ok. 45 min. Druga grupa kobiet stosowała wyłącznie dietę, trzecia wyłącznie ćwiczenia, a pozostałe panie prowadziły normalny dla siebie tryb życia. Wszystkie panie były też regularnie poddawane badaniom krwi. Te wykazały, że kobiety z pierwszej grupy były niepokonane jeśli chodzi o kondycję fizyczną, ale i najmniejsze ryzyko zapadnięcia na choroby nowotworowe.

  Więcej…  
 • Masło, zalecane dla seniorów?

  Tak twierdzą naukowcy, którzy sprawdzili rzeczywisty wpływ spożywania masła na występowanie chorób przewlekłym i przedwczesną śmiercią. Okazuje się, że dotychczasowe przekonania o szkodliwym działaniu masła były dla niego bardzo krzywdzące. Znikomy negatywny wpływ spożywania masła na nasze zdrowie, zupełnie oczyszcza je z wszelkich zarzutów.

  Do takich wniosków doszli naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Tufts. Postanowili bliżej przyjrzeć się rzeczywistemu wpływowi masła na występowanie chorób przewlekłych i przedwczesnego zgonu. W badaniach łącznie uczestniczyło 636 tys. osób. Spośród nich aż 28 tys. zmarło, 24 tys. zapadło na cukrzycę typu 2,  prawie 10 tys. na choroby układu sercowo-naczyniowego. Każda z badanych osób dziennie spożywała ok. 14 g masła.

  Więcej…  
 • Czy bezpieczne opalanie to mit?

  Słońce. Gwiazda, której już starożytni przypisywali pratwórczą siłę. Jak wynika z badań naukowców z Instytutu Karolinska oraz Uniwersytetu w Lund, wiele w tym prawdy. Na przykład kobiety, które lubią przebywać na słońcu, żyją ponad dwa lata dłużej od stroniących od niego koleżanek. Wystawianie się na działanie promieni słonecznych zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób serca, jednocześnie jednak narażając nas na prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry. O czym zatem należy pamiętać, aby wakacyjny urlop wyszedł nam na zdrowie?

  Więcej…  
 • Chusteczki pielęgnacyjne do ciała.

  Skuteczne i szybkie odświeżenie zawsze pod ręką. Myją i odświeżają, neutralizują zapachy. Firma EcoWipes, znana z poszukiwań nowatorskich rozwiązań i oferowania produktów, które jeszcze lepiej spełniają zróżnicowane oczekiwania konsumentów, wprowadziła na rynek specjalistyczne chusteczki pielęgnacyjne do ciała. Nawilżane chusteczki szybko i skutecznie myją i przynoszą odświeżenie, bez potrzeby użycia wody. Wykonane są w 100% z naturalnych składników (bawełny i wiskozy), dzięki czemu są niezwykle delikatne dla skóry dodatkowo całkowicie biodegradowalne. Idealnie nadają się one zwłaszcza do pielęgnacji osób leżących, osób leżących nie mogących skorzystać z bieżącej wody. Polecane są także dla osób z problemem nietrzymania moczu (NTM).

  Więcej…  
 • Choroba Parkinsona

  Choroba Parkinsona, która najczęściej dotyka osoby starsze, jest bardzo uciążliwą i upośledzającą codzienne funkcjonowanie przypadłością. Okazuje się jednak, że można walczyć z jej objawami poprzez naukę gry na instrumencie. O leczniczych właściwościach muzyki dyskutowali uczestnicy katowickiej konferencji "Muzyka, terapia, edukacja. Symbol, ekspresja, percepcja".

  Muzykoterapia zyskuje coraz więcej zwolenników. Stosowana jest nie tylko przy dolegliwościach natury psychologicznej, ale i z powodzeniem wykorzystuje się ją do łagodzenia objawów niektórych chorób neurologicznych, jak Parkinson.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Bób wyjątkowe właściwości

BÓB ZIELONE ŹRÓDŁO BIAŁKA Zdrowe składniki w lipcowym menu. Lato to bogactwo świeżych warzyw i owoców. Zwłaszcza w czasie upałów należy pamiętać, by systematycznie dostarczać organizmowi potrzebnych składników odżywczych. Dietetycy już zacierają ręce, gdyż na lipcowych straganach pojawił się bób – nie tylko pyszny, ale również posiadający wyjątkowe właściwości odżywcze i zdrowotne. Dlatego warto w pełni wykorzystać sezon na to warzywo i jadać je jak najczęściej.

Błonnik i białko przede wszystkim!

Więcej…

Bilans życia

Bilans życia  - jest dokonywany w momentach przełomowych w życiu człowieka, na zakończenie pewnej jego fazy (takiej jak osiągnięcie wieku dojrzałego a potem wieku podeszłego). Często towarzyszy mu jakaś sytuacja kryzysowa, w obliczu której istnieje konieczność podsumowania dotychczasowych dokonań człowieka w różnych obszarach życia. Bilans życia to rozliczenia się z samym sobą ze swoich porażek i sukcesów, próba szczerej odpowiedzi na pytanie czy dotychczasowe życie przeżyło się w satysfakcjonujący sposób, zgodnie z wyznawanymi wartościami, a jeśli nie to co poszło nie tak.

Więcej…

Bezpieczeństwo socjalne seniora

Bezpieczeństwo socjalne seniora – zgodnie z definicją znalezioną w Encyklopedii PWN bezpieczeństwo socjalne oznacza „realne gwarancje zaspokojenia potrzeb socjalnych jednostek i rodzin, stan wolności od niedostatku bądź obniżenia poziomu życia spowodowanego głównie tzw. ryzykiem socjalnym (…) lub innymi zdarzeniami losowymi”. W przypadku seniorów ryzykiem socjalnym wpływającym na bezpieczeństwo socjalne jest starość i związana z tym utrata możliwości zarobkowania (aspekt materialny), jak również niedostateczne regulacje prawne wpływające na problemy z prawidłowym funkcjonowanie seniorów w społeczeństwie (aspekt społeczny). W omawianej grupie wiekowej aspekt materialny i społeczny bezpieczeństwa socjalnego ściśle się ze sobą wiążą.

Więcej…

Pasje Seniora

 • POWSTAŃCZE SPŁYWY WISŁĄ 30, 31 VII, 1 VIII

  splyw kajakowy 2016

  Po raz jedenasty rocznicę Powstania Warszawskiego będzie można uczcić podczas spływu kajakowego. Fundacja AVE zaprasza mieszkańców stolicy i nie tylko 30, 31 lipca oraz 1 sierpnia 2016 roku na wyprawy Wisłą przez Miasto Nieujarzmione.

  Więcej…  
 • Warszawski Festiwal Lato Seniora

  Plakat 1 sierpnia 1

  Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego realizuje projekt pn. Warszawski Festiwal „Lato Seniora, w ramach Budżetu Partycypacyjnego m. st. Warszawy na rok 2016.

  Więcej…  
 • Krakowiany, Krakowiany!

  Krakowiany plakat 1

  Krakowiany, Krakowiany! widowisko muzyczne

  Na scenariusz widowiska złożyły się dawne pieśni Krakowiaków Zachodnich i Wschodnich, z bogatej kolekcji pieśni ludowych Oskara Kolberga - w nowych oryginalnych aranżacjach.

  Więcej…  
 • Koncert w Starym Browarze

  Mloda Polska Filharmonia

  Już w sobotę 6 sierpnia o godzinie 19.00 w Poznaniu, po raz kolejny w parku Starego Browaru, Młoda Polska Filharmonia - ulubiona przez Polaków orkiestra młodzieżowa, działająca pod opieką Fundacji Zwierciadło

  Więcej…  
 • Kawa na stres, ale tylko dla kobiet

  poobiednia kawa 1

  Niezwykłe właściwości kawy ą znane już od wieków. Okazuje się jednak, że kawa może mieć zbawienny wpływ na niwelowanie stresu, ale tylko u kobiet. W przypadku mężczyzn działanie kawy może być mniej skuteczne lub wręcz odwrotne. Dlaczego kawa sprzyja tylko płci pięknej?

  Więcej…  
 • „Giselle” z moskiewskiego Teatru Bolszoj

  Giselle Bolszoj 26lipca PLAKAT 1

  26 lipca br. o godzinie 18.00 Multikino zaprasza na retransmisję baletu „Giselle” z Teatru Bolszoj. Pokaz odbędzie się w wybranych kinach sieci Multikino w ramach letnich powtórek.

  Więcej…  
 • Boska Florence

  Boska Florence PLAKAT 1

  Pierwszy, przedpremierowy pokaz filmu „Boska Florence” tylko w Kinie Atlantic 29 lipca, godz. 20:30

  Więcej…  

Wyszukiwanie