header


Sex seniorów 40+ i problemy z erekcją

Zaburzenia erekcji stanowią wstydliwy temat. Niewiele mężczyzn otwarcie mówi o problemie, interpretując ją jako coś upokarzającego, co sprawia, że nie czują się stuprocentowymi mężczyznami. Czy można skutecznie walczyć z zaburzeniami erekcji?

Problemy z erekcją dotyczą ogromnej ilości mężczyzn na całym świecie. Nawracająca lub stała niemożność osiągnięcia i utrzymania erekcji (poziomu, który jest wystarczający do osiągnięcia satysfakcji z aktu seksualnego) przez mężczyznę.

Z zaburzeniami erekcji zmaga się aż połowa seniorów, którzy ukończyli 40 rok życia. W Polsce schorzenie to zdiagnozowano u 3,5 miliona mężczyzn. Niestety, mimo tak zatrważających statystyk, panowie są zbyt zawstydzeni, aby szukać pomocy u specjalisty. Najlepszym dowodem są deklaracje co drugiego mężczyzny, który zapewnia, że nie zgłosiłby się z problemem do seksuologa. Co więcej, mężczyźni, którzy rozpoczęli leczenie, na pierwszą wizytę zgłaszali się średnio dwa lata po zauważeniu pierwszych objawów.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń erekcji natury fizycznej, należą: zdiagnozowane choroby i zażywanie niektórych grup leków, uszkodzenie naczyń i ciał jamistych penisa oraz urazy miednicy i kręgosłupa. Duży wpływ ma także nadużywanie alkholu oraz palenie papierosów. Bezpośrednią przyczyną zaburzeń erekcji może być także obniżenie poziomu testosteronu spowodowane procesami starzenia. Wśród czynników psychogennych przeważa depresja i stres.

Aż w 90 proc. przypadków problemy z erekcją mogą być wyleczone. Leczenie stanowi bardzo indywidualny proces i nie ma uniwersalnej metody, która sprawdza się zawsze i stosowna jest dla każdego. Najważniejsze, to przełamać obawy i udać się na pierwszą wizytę, ten krok stanowi początek drogi do rozwiązania wstydliwego problemu.

 

Komentarze  

+1 #2 Sten 2012-02-23 13:27
Arginine plus z boskienoni.com. pl jest faktycznie b. dobra, warta swojej (sporej) ceny. Trzeba brac przynajmniej 6 na godzinę przed zabawą i najlepiej ze 4 codziennie.
+2 #1 Marko 2011-08-29 01:04
Jeśli nie masz problemów natury czysto psychicznej a tylko problem fizjologiczny z erekcją, spróbuj dobrej argininy w większych dawkach. Ja od dawna kupuję na boskienoni. Tam mają też niezłe dodatki do tego. Napisz do nich, zapytaj. Są bardzo kontaktowi, na pewno chętnie Ci coś doradzą. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Jak prawidłowo wykonać pomiar ciśnienia tętniczego?

  pomiar cisnienia

  Problem nadciśnienia dotyka wielu Polaków. Jak pokazują statystyki, zbyt wielu go jednak ignoruje, bo choroby układu krążenia są w Polsce wciąż najczęstszą przyczyną zgonów. Nadciśnienie „nie boli”, nie musi się rozwijać latami czy dawać wyraźnych symptomów, ale potrafi zabić. Warto więc regularnie wykonywać pomiar ciśnienia tętniczego, bo to może uratować życie.
  Aby zmierzyć ciśnienie, kiedyś należało się udać do pobliskiej poradni, gdzie pomiar wykonywany był najczęściej przez dyżurującą pielęgniarkę. Dziś, kiedy aparaty do mierzenia ciśnienia są tak powszechnie dostępne i stosunkowo łatwe w obsłudze, każdy może mieć własny ciśnieniomierz w domu i wykonywać pomiary samodzielnie. To duża wygoda, ale i pewne ryzyko błędu, dlatego należy bardzo dokładnie stosować się do zasad prawidłowego mierzenia ciśnienia tętniczego oraz brać pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na zafałszowanie wyniku.

  Więcej…  
 • Cudowne właściwości lnu

  Cudowne właściwości tej rośliny oleistej znane były już w starożytnym Egipcie. Olej z niej wytwarzany stosowali Rzymianie i Grecy do pielęgnacji i wzmacniania organizmu. Dlaczego oleju lnianego warto używać nie tylko w codziennej diecie, ale także szukać w kosmetykach i lekach?

  Len zwyczajny jest jedną z najstarszych roślin uprawnych. Jego włókna i ziarna znaleziono nawet w egipskich grobowcach. Egipcjanie wykorzystywali go w celach leczniczych i zdrowotnych. Olej wytwarzany z lnu stosowany był w starożytnym Rzymie i Grecji, gdzie kobiety używały go do celów pielęgnacyjnych, a mężczyźni cenili jego właściwości wzmacniające.

  Cenna zawartość

  Olej lniany powstaje poprzez tłoczenie na zimno nasion lnu zwyczajnego. Jest przezroczysty, żółtawy, o charakterystycznym zapachu i cierpkawym smaku. To bogate źródło cennych nienasyconych kwasów w optymalnych proporcjach.

  Więcej…  
 • Czerniak nowotwór skóry

  Rocznie w Polsce diagnozuje się około 2 do 2,5 tysiąca przypadków zachorowania na czerniaka. Z tego 3-15 procent stanowią tak zwane czerniaki występujące rodzinnie, do których predyspozycje dziedziczymy w genach. Dzięki badaniom genetycznym możliwe jest wykrycie choroby we wczesnym stadium, co daje blisko 100-procentową szansę na całkowite wyleczenie.

  Czerniak jest wyjątkowo złośliwą odmianą nowotworu skóry. Stanowi od 1 do 2 procent wszystkich diagnozowanych nowotworów w Polsce. Niestety w ostatnich latach lekarze obserwują systematyczny wzrost zachorowalności na to schorzenie, nie tylko w Polsce, ale ogólnie na całym świecie. Ofiarami czerniaka są przeważnie ludzie rasy białej, coraz więcej pacjentów jest z grupy wiekowej 30-50 lat, co dotąd było rzadszym zjawiskiem.

  Co powinno zwrócić szczególną uwagę

  Czerniaka diagnozuje się wstępnie według systemu klasyfikacji ABCDE:

  Więcej…  
 • Płynna spirulina w walce z wirusami

  Babcine metody na infekcje wirusowe, jak imbir, cebula czy czosnek, a także popularne leki dostępne bez recepty, nie zawsze działają. Dlatego coraz bardziej popularne są preparaty, które zawierają spirulinę. Dostępny jest także jej płynny wyciąg, o wyższej koncentracji niż mają tabletki. Jego antywirusowe działanie potwierdzono w piśmie naukowym.

  Słodkowodna alga.

  Mimo dzisiejszej degradacji środowiska naturalnego, woda niektórych akwenów, nadal jest źródłem związków organicznych i substancji mineralnych, o wysokim stężeniu. Jedną z nich jest Spirulina platensis, czyli żyjąca w jeziorze jak glon, mała alga. W Azji, używana jest powszechnie od tysięcy lat, jako lek lub produkt wykorzystywany w diecie. grypa spirulina

  Więcej…  
 • Co język mówi o zdrowiu?

  Myjesz zęby i nagle dostrzegasz niepokojące zmiany na swoim języku. Warto dobrze mu się przyjrzeć, ponieważ mówi on dużo o kondycji naszego organizmu i może ostrzegać przed poważnymi chorobami. Czasami niewłaściwa higiena jamy ustnej także może sprawiać, że nasz język wygląda niezbyt dobrze. Język jest bardzo ważny w naszym organizmie. Dzięki niemu czujemy smak, możemy mówić, przełykać i mamy właściwie umiejscowioną szczękę oraz zęby. Co więc powinno nas zaniepokoić?

  jezyk

  Więcej…  
 • Rehabilitacja kolagenem - nowoczesna terapia dla osób starszych

  Posiada niezwykłą w świecie biologii wytrzymałość mechaniczną. To dzięki niemu nasz organizm może przenosić tak ogromne siły i jest odporny na wiele szkodliwych czynników. Kolagen - białko, które nadaje naszemu ciału właściwy kształt. W naszym ciele struktury kolagenowe walczą na pierwszej linii frontu, a ich najgroźniejszym przeciwnikiem jest czas. Już po 25 roku życia zaczyna nam brakować tej ważnej cząsteczki.

  Więcej…  
 • Kalendarz badań profilaktycznych w 2017 roku

  Badania profilaktyczne wykonuje się w celu wykrycia chorób, które długo mogą nie dawać widocznych objawów, a jednocześnie sieją spustoszenie w naszym organizmie. Jakie badania powinno wykonywać się regularnie i z jaką częstotliwością?

  Dr Ewa Kaszuba z Centrum Medycznego Falck przypomina, jakie badania powinniśmy wykonać w Nowym Roku, aby skontrolować nasz stan zdrowia.

  Nasz organizm powinniśmy obserwować każdego dnia i reagować zawsze, gdy tylko nas coś zaniepokoi. Nie ma jednak potrzeby, aby każdego miesiąca odwiedzać lekarza lub laboratorium diagnostyczne. Są bowiem badania, które możemy wykonywać samodzielnie, np. raz w miesiącu. Należą do nich:

  Więcej…  

Aktualności seniora

Gerontofobia

Gerontofobia – niechęć (wręcz nienawiść) do osób starszych przejawiająca się m.in. w złym wyobrażeniu na temat seniorów i starości, niechętnych postawach wobec osób w podeszłym wieku, wręcz irracjonalnym lęku przed osobami starszymi. Jest to pojęcie zbliżone do ageizmu (dyskryminacji ze względu na wiek), ale obejmujące węższy zakres.

Finansowanie kapitałowe

Finansowanie kapitałowe (w systemie emerytalnym) – oparte jest na idei samofinansowania. Pracownik odprowadza składki przez cały okres swojej aktywności zawodowej. Po przejściu na emeryturę wypłacane jest mu świadczenie w wysokości środków zgromadzonych na koncie. Oznacza to, że pracownik gromadzi oszczędności z myślą o przeznaczeniu ich na własną emeryturę.

Więcej…

Finansowanie repartycyjne

Finansowanie repartycyjne (w systemie emerytalnym) – oparte jest na idei zobowiązania międzypokoleniowego, co oznacza że składki osób pracujących są przeznaczane na finansowanie bieżących emerytur. W momencie gdy pracownik przechodzi na emeryturę jego świadczenie jest finansowane ze składek osób aktywnych zawodowo. Oznacza to, że pracownik nie gromadzi oszczędności z przeznaczeniem na własną emeryturę.

Więcej…

Pasje Seniora

 • Przedpremierowy weekend w Kinie Atlantic

  Sztuka kochania

  POKAZY PRZEDPREMIEROWE FILMU „SZTUKA KOCHANIA” W KINIE ATLANTIC POKAZY PRZEDPREMIEROWE FILMU "SZTUKA KOCHANIA". TYDZIEŃ PRZED OFICJALNĄ PREMIERĄ

  Więcej…  
 • WYJĄTKOWY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Dziadka internet

  Tegoroczny Dzień Dziadka i Babci to coś więcej niż okazja do wręczenia kwiatów czy czekolady. A wszystko dzięki inicjatywie „Podaruj dzi@dkom internety”, zorganizowanej przez Wrocławskie Centrum Seniora i wiodących producentów z branży IT.

  Więcej…  
 • LA LA LAND | LA LA LAND

  La La Land 1

  DOJRZAŁE KINO - La La Land Kino Pod Baranami środa, 25 stycznia 2017, godz. 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na film La La Land – zdobywcę aż siedmiu złotych Globów, w tym za najlepszy film, scenariusz i reżyserię.

  Więcej…  
 • Wykład w Nowohuckiej Akademii Seniora

  NAS Gwiazdy filowe 1

  23.01. GODZ. 15.00, WYKŁAD: GWIAZDY FILMOWE – WCZORAJ I DZIŚ. Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

  Wykład poświęcony gwiazdom filmowym wygłosi Anita Piotrowska – krytyk filmowy, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”.

  Więcej…  
 • Z okazji Dnia Babci i Dziadka

  Kino Muranow

  KINO MURANÓW DLA SENIORÓW! Z okazji Dnia Babci i Dziadka w weekend 21-22 stycznia zniżki dla widzów powyżej 60 roku życia!

  Więcej…  
 • Kino Przytulne REPERTUAR

  Kino przytulne

  20 stycznia -16 lutego 2017 

   

  ŁÓDZKI DOM KULTURY  UL. TRAUGUTTA 18   (WEJŚCIE OD UL. KILIŃSKIEGO)   II PIĘTRO  SALA 232 BEZ KOMERCJI, BEZ POPCORNU I BEZ REKLAM

  20 I   PT 15.00   NIEZWYKŁE CHINY: TYBET – 5 ZŁ           

 • Wydarzenia dla seniorów

  Zgody czy rak to wyrok 1

  19.01. GODZ. 16.30, CZY RAK TO WYROK, CZYLI O PROFILAKTYCE CHORÓB NOWOTWOROWYCH Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1)

  Więcej…  

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Nowości

Wyszukiwanie