Lekarstwo na chorobę Alzheimera - gra w karty

Wpływowi gier umysłowych, takich jak brydż, na pracę umysłu i ochronę przed chorobami przyglądali się naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Skandynawii. Okazuje się, że regularna gra w brydża pozwala ograniczyć ryzyko zachorowania na Alzheimera nawet o 75%. Lekarze zachęcają więc seniorów do takiej aktywności umysłowej.

„Brydż 60+” to program zainicjowany przez Polki Związek Brydża Sportowego w 2014 r. Jego celem jest zachęcanie starszych osób do aktywności umysłowej, jaką jest gra w karty, a szczególnie brydż.

brydz sportowy

 

Dzięki temu maleje ryzyko zachorowania na Alzheimera czy demencję starczą i to o 75%. Do programu włączyło się 158 ośrodków w całej Polsce, gdzie odbywają się regularne spotkania przy brydżowym stoliku, a także warsztaty nauki gry w tę popularną na całym świecie grę.

D programu „Brydż 60+” może się zgłosić każdy kto skończył 60 lat. Zajęcia podobnie, jak udział w rozgrywkach są nieodpłatne. Ponadto brydż to doskonała okazja do spotkania z ludźmi, nawiązania znajomości, które w podeszłym wieku są bardzo ważne. Brydż to jedna z najstarszych gier karcianych na świecie, która wywodzi się z XVI-wiecznej Anglii. 

seniorzy.PL