header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Aktywni i po pięćdziesiątce

Badali się, ćwiczyli jogę, haftowali, zasięgali porad finansowych... na to wszystko i wiele więcej poświęcili weekendowy czas seniorzy z Wielkopolski. Druga edycja Targów Aktywni 50+ spotkała się ze sporym zainteresowaniem.

Tym razem Międzynarodowe Targi Poznańskie gościły usługi przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia, które chcą wyglądać i czuć się młodo. Były więc nowinki ze świata medycyny, urody, mody, sportu i innych zagadnień, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Można było nauczyć się malować na szkle, składać origamii, zapisać na dyskusje w ramach klubu filmowego czy zajęcia organizowane przez Uniwersytety Trzeciego Wieku, a nawet wziąć udział w sesji śmiechu. Dla przedsiębiorczych, którzy mimo upływającego czasu dbają o swoje finanse, atrakcyjna była prelekcja o prowadzeniu własnej firmy oraz rozmowa z przedstawicielami Funduszu Hipotecznego Dom, który oferuje szeroko promowaną w ostatnich tygodniach hipotekę odwróconą. – Zasada działania tego produktu jest prosta i bezpieczna. Po podpisaniu umowy nasza firma wypłaca seniorowi comiesięczną rentę hipoteczną. Jej wysokość zależy od wartości nieruchomości i wieku klienta. Świadczenie wypłacane jest w zamian za przeniesienie na rzecz Funduszu praw własności do mieszkania czy domu z zastrzeżeniem, że do końca życia jedynym jego użytkownikiem pozostaje dotychczasowy właściciel. To tak, jakby sprzedać mieszkanie i móc nadal z niego korzystać otrzymując jednocześnie pieniądze – mówi Robert Majkowski, prezes zarządu Funduszu Hipotecznego Dom.

Aktywni_50

Na Targach prezentowane były również pokazy gimnastyki dla osób dojrzałych, np. joga, choreoterapia czy coraz modniejszy nordic walking. Można było skonsultować się z dietetykiem oraz sprawdzić stan swojego zdrowia: poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze czy wskaźnik BMI. Panie zapraszane były do zrobienia ważnego dla nich badania – mammografii. Wszystko oczywiście bezpłatnie!

Swoje stoiska miały również firmy oferujące wyjazdy wypoczynkowe dla osób starszych. Do aktywnego wypoczynku zachęcały m.in. Uzdrowisko Ciechocinek i Hotel Albatros SPA. Dla tych którzy wolą ciepłe wybrzeża, ofertę wyjazdu na hiszpańskie Costa del Sol i Wyspy Kanaryjskie przygotowało biuro podróży Rainbow Tours, które jest partnerem programu Travel Senior, dofinansowanym przez rząd hiszpański. A o tym jak bezpiecznie spędzać czas na wakacjach mówili przedstawiciele Wojewódzkiej Komendy Policji.

Uczestnicy targów zgodnie przyznawali, że warto było poświęcić kilka godzin na zapoznanie się z przygotowaną specjalnie dla nich ofertą. Biorąc pod uwagę fakt, iż polskie społeczeństwo nieuchronnie się starzej, produktów i usług dla osób powyżej 50 roku będzie jeszcze więcej. Możemy być więc pewni, że edycji Targów Aktywni 50+ także.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Otyłość

  Coraz większa liczba osób zmaga się z nieprawidłową masą ciała. Jak pokazują badania ponad 1/3 Polaków boryka się z nadwagą, a 17% choruje na otyłość *1. Powszechnie uważa się, że w większości przypadków problem można wyeliminować za pomocą zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Tymczasem, podstawowym źródłem problemu jest zakłócenie równowagi energetycznej w organizmie chorego oraz regulacji w spożywaniu pokarmów. Powyższe czynniki nie wynikają z zaniedbań ze strony pacjentów, ale stanowią objawy choroby.

  Więcej…  
 • Odpowiednio dobrany sprzęt rehabilitacyjny

  Każdy przypadek niepełnosprawności jest inny, dlatego rynek obfituje w różnorodne przyrządy i urządzenia rehabilitacyjne, posiadające niezliczoną ilość funkcji. Podczas wybierania sprzętu, który ma nam pomóc w osiągnięciu sprawności lub ułatwić codzienne funkcjonowanie należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

  Pierwszym i kluczowym czynnikiem, determinującym wybór sprzętu rehabilitacyjnego jest jego przyszły użytkownik.

  Więcej…  
 • Jak wybielić zęby

  Przebarwienia na zębach przybierają na sile wraz z wiekiem, ale również na skutek naszych złych nawyków. Podpowiadamy, co robić, aby zachować biały uśmiech na dłużej.

  Nie wszystko wybielisz

  Nasz kolor zębów zależy nie tylko od nawyków, ale również genów. To jaki kolor będzie miała zębina odpowiedzialna za odcień zęba, to kwestia genetyki. Wtedy sprawdzą się tylko profesjonalne metody stosowane u dentysty. Co ważne, wybieleniu nie podlegają licówki, wypełnienia, korony oraz mosty. Weź to pod uwagę, że wszystkie te obszary mogą się wyróżniać spośród reszty wybielonych zębów.

  Więcej…  
 • Kurza ślepota nazywana ślepotą zmierzchową

  Ślepota zmierzchowa, potocznie określana „kurzą ślepotą”, objawia się słabszym widzeniem po zmroku. Schorzenie może być niezmiernie uciążliwe w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, np. podczas prowadzenia samochodu, a jego skutki – niebezpieczne nie tylko dla nas samych. Jak radzić sobie z tą przypadłością – tłumaczy dr n. med. Andrzej Styszyński, okulista i ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

  Dlaczego „kurza”?

  Potoczna nazwa schorzenia nawiązuje do kury, która właśnie po zmroku przestaje widzieć.

  Więcej…  
 • Nazwy mogą uratować Ci życie

  • CRP, CA 19-9 czy GGTP to skróty, których niestety nie znamy, a mogą uratować życie.
  • Warto o nich pamiętać w trakcie wykonywania badań profilaktycznych.
  • Wczesne wykrycie problemu ma kluczowe znaczenie w powrocie do zdrowia.

  Mnogość terminów medycznych i specjalistycznych, z którymi spotykamy się u lekarza, może przyprawić o zawrót głowy. Zwłaszcza jeżeli z niektórymi z nich stykamy się po raz pierwszy.

  Więcej…  
 • Glinka marokańska - bogactwo minerałów dla skóry

  Glinka Rhassoul z Maroko zawiera wiele minerałów, dlatego stosowana jest na twarz i ciało, jako maseczka i peeling oczyszczająco-odżywczy. Działa przeciwstarzeniowo i spłyca zmarszczki. Zalecana jest do cery trądzikowej, wrażliwej i naczynkowej. Dodatkowo może spełniać funkcję naturalnego szamponu do włosów.

  Glinka marokańska w kosmetyce.

  We wschodniej części Maroka, na skraju średniego Atlasu, występują złoża glinki, która od starożytności stosowana jest, przez mieszkańców Afryki Północnej i niektórych regionów Bliskiego Wschodu.

  Więcej…  
 • Słabe zęby w genach

  Jeśli znów lądujesz na fotelu dentystycznym z bolącym zębem i myślisz, że kiepski stan uzębienia odziedziczyłeś po rodzicach, to pora spojrzeć prawdzie w oczy. Badania udowadniają, że to nie kod genetyczny, ale przede wszystkim nasze nawyki pogrążają nasze zęby.

  Zamiast rodziców, wiń nawyki

  Człowiek rodzi się z 23 parami chromosomów, w których zapisana jest informacja genetyczna. W zależności od dominacji genu w tej układance, u dziecka może rozwinąć się szczególna cecha lub choroba. Ile razy słyszeliśmy teorie, że kiepskie uzębienie dziedziczy się w genach?

  Więcej…  

Aktualności seniora

Zapaść krążeniowa

Zapaść krążeniowa jest to ostra niewydolność krążenia prowadząca do znacznego obniżenia ciśnienia krwi oraz zmniejszenia jej dopływu do mózgu, mogących doprowadzić do zgonu.

Więcej…

Zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych

Zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych – to ostra infekcja układu nerwowego spowodowana przez wirusy, bakterie, pasożyty lub grzyby.

Więcej…

Zespół przewlekłego zmęczenia

Zespół przewlekłego zmęczenia – dochodzi do niego wskutek przeciążenia psychicznego i/lub fizycznego organizmu (najczęściej na skutek obciążającej pracy).

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Wyszukiwanie