header short                       porady1
Porady dnia
aktualnosci2
Aktualności
zdrowie2
Zdrowie Seniora
 pasje1
Pasje Seniora

Aktywni i po pięćdziesiątce

Badali się, ćwiczyli jogę, haftowali, zasięgali porad finansowych... na to wszystko i wiele więcej poświęcili weekendowy czas seniorzy z Wielkopolski. Druga edycja Targów Aktywni 50+ spotkała się ze sporym zainteresowaniem.

Tym razem Międzynarodowe Targi Poznańskie gościły usługi przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia, które chcą wyglądać i czuć się młodo. Były więc nowinki ze świata medycyny, urody, mody, sportu i innych zagadnień, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Można było nauczyć się malować na szkle, składać origamii, zapisać na dyskusje w ramach klubu filmowego czy zajęcia organizowane przez Uniwersytety Trzeciego Wieku, a nawet wziąć udział w sesji śmiechu. Dla przedsiębiorczych, którzy mimo upływającego czasu dbają o swoje finanse, atrakcyjna była prelekcja o prowadzeniu własnej firmy oraz rozmowa z przedstawicielami Funduszu Hipotecznego Dom, który oferuje szeroko promowaną w ostatnich tygodniach hipotekę odwróconą. – Zasada działania tego produktu jest prosta i bezpieczna. Po podpisaniu umowy nasza firma wypłaca seniorowi comiesięczną rentę hipoteczną. Jej wysokość zależy od wartości nieruchomości i wieku klienta. Świadczenie wypłacane jest w zamian za przeniesienie na rzecz Funduszu praw własności do mieszkania czy domu z zastrzeżeniem, że do końca życia jedynym jego użytkownikiem pozostaje dotychczasowy właściciel. To tak, jakby sprzedać mieszkanie i móc nadal z niego korzystać otrzymując jednocześnie pieniądze – mówi Robert Majkowski, prezes zarządu Funduszu Hipotecznego Dom.

Aktywni_50

Na Targach prezentowane były również pokazy gimnastyki dla osób dojrzałych, np. joga, choreoterapia czy coraz modniejszy nordic walking. Można było skonsultować się z dietetykiem oraz sprawdzić stan swojego zdrowia: poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze czy wskaźnik BMI. Panie zapraszane były do zrobienia ważnego dla nich badania – mammografii. Wszystko oczywiście bezpłatnie!

Swoje stoiska miały również firmy oferujące wyjazdy wypoczynkowe dla osób starszych. Do aktywnego wypoczynku zachęcały m.in. Uzdrowisko Ciechocinek i Hotel Albatros SPA. Dla tych którzy wolą ciepłe wybrzeża, ofertę wyjazdu na hiszpańskie Costa del Sol i Wyspy Kanaryjskie przygotowało biuro podróży Rainbow Tours, które jest partnerem programu Travel Senior, dofinansowanym przez rząd hiszpański. A o tym jak bezpiecznie spędzać czas na wakacjach mówili przedstawiciele Wojewódzkiej Komendy Policji.

Uczestnicy targów zgodnie przyznawali, że warto było poświęcić kilka godzin na zapoznanie się z przygotowaną specjalnie dla nich ofertą. Biorąc pod uwagę fakt, iż polskie społeczeństwo nieuchronnie się starzej, produktów i usług dla osób powyżej 50 roku będzie jeszcze więcej. Możemy być więc pewni, że edycji Targów Aktywni 50+ także.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Badanie wzroku u okulisty

  Paweł SzczerbinskiPolacy pytani o to, jak często badają swój wzrok, w prawie 60% deklarują wizyty u specjalisty raz na rok lub dwa. Jednocześnie według wyników raportu „Polak z wadą wzroku” *1, dla 65% respondentów najczęściej deklarowanym wyborem przy badaniu wzroku jest kontrola u lekarza okulisty. Więcej szczegółów na temat wyników badania zdradza i komentuje Paweł Szczerbiński, optyk i optometrysta oraz ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.

  Więcej…  
 • Światowy Dzień Serca 29 września

  Choroby układu krążenia są od lat zagrożeniem dla zdrowia i życia Polaków. I choć przeciętna długość życia się wydłuża, to i tak - jak wynika z najnowszego raportu Głównego Urzędu Statystycznego pt. „Trwanie życia w 2017 r.”, co drugi zgon w Polsce następuje na skutek chorób serca. Warto więc zadbać o swoje serce i wzmocnić jego kondycję.

  W zdrowym ciele zdrowy duch

  Jednym z kluczowych elementów wpływających na ograniczenie ryzyka zachorowania na choroby serca jest zmiana sposobu życia z siedzącego na aktywny. Różne źródła naukowe potwierdzają, że już godzina aktywności fizycznej w tygodniu pozwala znacząco obniżyć zagrożenie zachorowania na choroby serca. Ważne jest jednak, by aktywność fizyczna była regularna.

  Więcej…  
 • Rehabilitacja po udarze mózgu

  Średnio co osiem minut atakuje kolejną osobę. Rocznie walczy z nim około 70 tys. Polaków. Blisko 60% chorych umiera w ciągu pierwsze roku, a 25% wszystkich chorych stanowią osoby poniżej 40 roku życia. To zatrważające dane, które dotyczą udaru mózgu. Choroby, która niespodziewanie może odebrać nam wszystko.

  Zaburzenia mowy, wzroku, pogorszenie koordynacji ruchowej to tylko niektóre ze zniszczeń, jakie w naszym organizmie powoduje udar mózgu.

  Więcej…  
 • Probiotyki dla zdrowia

  Probiotyki to niezbędny element jesienno-zimowej profilaktyki. Nie tylko dbają o zdrowie jelit i wzmacniają układ odpornościowy, ale coraz częściej ukazują się badania potwierdzające ich korzystny wpływ na zdrowie zębów. Innowacyjne probiotyki mogłyby pomóc m.in. w walce z próchnicą.

  Superbakterie do walki z próchnicą?

  Sezon infekcji za pasem, niezbędne więc będą probiotyki, czyli żywe kultury bakterii lub drożdży, które spełniają bardzo ważną rolę i stosowane w odpowiedniej ilości wpływają korzystnie na zdrowie organizmu. 

  Więcej…  
 • Pierwsze oznaki prezbiopii

  Czy prezbiopia jest chorobą? Jakie są objawy prezbiopii i czy można jej zapobiec?

  Niestety trzeba jasno powiedzieć, że prezbiopia jest nieunikniona i wcześniej czy później jej objawy pojawią się u każdego z nas. Nie jest to jednak choroba, a nieuchronny proces wynikający z fizjologii i efekt naturalnych zmian zachodzących w narządzie wzroku. Z badań wynika, że 98 proc. Polaków po czterdziestce ma problemy ze wzrokiem polegające na znacznym pogorszeniu ostrości widzenia. Aż 94 proc. badanych stwierdziło, że musi odsuwać tekst od oczu, żeby go przeczytać, ponieważ z bliska widzi rozmazane i nieczytelne litery*.

  Więcej…  
 • Jak widzą Polacy po 55. roku życia?

  Jak wynika z najnowszych badań zrealizowanych na zlecenie Vision Express przez IQS Rynek i Opinia blisko 80% osób powyżej 55. roku życia ma wadę wzroku lub chorobę oczu. Alarmujące jest to, że aż 55% respondentów nie badało się u specjalisty w ciągu ostatniego roku. Zaburzenia widzenia często są nie tylko naturalnym skutkiem starzenia, ale mogą świadczyć o rozwoju poważnych chorób oczu, takich jak jaskra, AMD, zaćma lub choroby ogólnoustrojowej w tym cukrzycy i nadciśnienia tętniczego.

  Więcej…  
 • Cukrzyca jak sobie z nią radzić

  Mandaryna Fot Voyo BakiewiczPiosenkarka Marta Wiśniewska o tym, że choruje na cukrzycę typu 1 dowiedziała się, gdy była w ciąży. Z chorobą zmaga się już 15 lat i zdecydowała się opowiedzieć, jak rozwój medycyny wpływa na życie chorych z cukrzycą, jakie znaczenie mają dla nich innowacje oraz czego im brakuje. Diagnoza choroby przewlekłej jest trudnym momentem – jak Pani życie zmieniło się po diagnozie cukrzycy typu 1? Czy musiała Pani zmienić swoje plany?

  Więcej…  

Aktualności seniora

Spirometria

Spirometria – jest to badanie służące ocenie wydolności oddechowej. W trakcie jego trwania możliwe jest wykonanie próby farmakologicznej, istotnej przy doborze leków na astmę.

Więcej…

Scyntygrafia

Scyntygrafia – jest to badanie bazujące na promieniowaniu gamma, służące do obrazowania narządów i do oceny ich funkcji (jak np. przepływu krwi przez dany narząd).

Więcej…

Metoda Holtera

Metoda Holtera - badanie wykorzystywane jest w diagnozowaniu chorób serca. Umożliwia rejestrowanie pracy serca w trakcie wykonywania codziennych czynności, przez 24 godziny na dobę.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Nowości

Wyszukiwanie