header


Aktywni i po pięćdziesiątce

Badali się, ćwiczyli jogę, haftowali, zasięgali porad finansowych... na to wszystko i wiele więcej poświęcili weekendowy czas seniorzy z Wielkopolski. Druga edycja Targów Aktywni 50+ spotkała się ze sporym zainteresowaniem.

Tym razem Międzynarodowe Targi Poznańskie gościły usługi przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia, które chcą wyglądać i czuć się młodo. Były więc nowinki ze świata medycyny, urody, mody, sportu i innych zagadnień, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Można było nauczyć się malować na szkle, składać origamii, zapisać na dyskusje w ramach klubu filmowego czy zajęcia organizowane przez Uniwersytety Trzeciego Wieku, a nawet wziąć udział w sesji śmiechu. Dla przedsiębiorczych, którzy mimo upływającego czasu dbają o swoje finanse, atrakcyjna była prelekcja o prowadzeniu własnej firmy oraz rozmowa z przedstawicielami Funduszu Hipotecznego Dom, który oferuje szeroko promowaną w ostatnich tygodniach hipotekę odwróconą. – Zasada działania tego produktu jest prosta i bezpieczna. Po podpisaniu umowy nasza firma wypłaca seniorowi comiesięczną rentę hipoteczną. Jej wysokość zależy od wartości nieruchomości i wieku klienta. Świadczenie wypłacane jest w zamian za przeniesienie na rzecz Funduszu praw własności do mieszkania czy domu z zastrzeżeniem, że do końca życia jedynym jego użytkownikiem pozostaje dotychczasowy właściciel. To tak, jakby sprzedać mieszkanie i móc nadal z niego korzystać otrzymując jednocześnie pieniądze – mówi Robert Majkowski, prezes zarządu Funduszu Hipotecznego Dom.

Aktywni_50

Na Targach prezentowane były również pokazy gimnastyki dla osób dojrzałych, np. joga, choreoterapia czy coraz modniejszy nordic walking. Można było skonsultować się z dietetykiem oraz sprawdzić stan swojego zdrowia: poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze czy wskaźnik BMI. Panie zapraszane były do zrobienia ważnego dla nich badania – mammografii. Wszystko oczywiście bezpłatnie!

Swoje stoiska miały również firmy oferujące wyjazdy wypoczynkowe dla osób starszych. Do aktywnego wypoczynku zachęcały m.in. Uzdrowisko Ciechocinek i Hotel Albatros SPA. Dla tych którzy wolą ciepłe wybrzeża, ofertę wyjazdu na hiszpańskie Costa del Sol i Wyspy Kanaryjskie przygotowało biuro podróży Rainbow Tours, które jest partnerem programu Travel Senior, dofinansowanym przez rząd hiszpański. A o tym jak bezpiecznie spędzać czas na wakacjach mówili przedstawiciele Wojewódzkiej Komendy Policji.

Uczestnicy targów zgodnie przyznawali, że warto było poświęcić kilka godzin na zapoznanie się z przygotowaną specjalnie dla nich ofertą. Biorąc pod uwagę fakt, iż polskie społeczeństwo nieuchronnie się starzej, produktów i usług dla osób powyżej 50 roku będzie jeszcze więcej. Możemy być więc pewni, że edycji Targów Aktywni 50+ także.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Ciemne plamy na skórze

  Muszelka znad morza, ciupaga z Tatr, a na twarzy ciemne plamy? Pamiątki po lecie nie zawsze muszą się dobrze kojarzyć. Kobieca skóra jest podatna na różnego rodzaju problemy, od przebarwień poprzez rozszerzone naczynka, aż po fotostarzenie. Kiedy jesień jest już w pełni, to czas, aby się z nimi rozprawić. Podpowiadamy jak się ich pozbyć, a także radzimy, kiedy rozpocząć laseroterapię.

  Przebarwienia

  Krem z filtrem i kapelusz to obowiązkowe elementy wakacyjnego bagażu. Jeżeli jednak chciałaś złapać trochę słońca i zapominałaś o fotoprotekcji, to na twojej skórze mogły się pojawić ciemniejsze plamki.

  Więcej…  
 • Zajady – jak się ich pozbyć?

  Częściej dokuczają nam jesienią i zimą, objawiają się tym, że kąciki ust pękają oraz wysychają i z pewnością nie dodają urody. Zajady – kto z nas ich nie miał? Skąd się biorą i jak je wyleczyć?

  Zajady kontra Człowiek

  Niechciane i irytujące zajady (łac. cheilitis angularis) to owrzodzenia występujące w kątach ust. Objawy są chyba znane nam wszystkim – w kącikach lub kąciku tworzą się bolesne nadżerki, skóra może być zaczerwieniona, spękana, opuchnięta, łuszczy się, swędzi i piecze, mamy problem z otworzeniem ust, a co za tym idzie z jedzeniem, czasem występuje również nieprzyjemny posmak.

  Więcej…  
 • Ćwiczenia wspomagające pracę mózgu

  Mózg, podobnie jak inne narządy budujące organizm, do prawidłowego funkcjonowania oraz rzetelnego wykonywania przypisywanych mu zadań potrzebuje wsparcia. Staje się ono szczególnie ważne zwłaszcza u osób starszych ze względu m.in. na pogarszający się stan zdrowia. Wspomaganie pracy mózgu powinno opierać się przede wszystkim na jego odżywieniu, a także wykonywaniu ćwiczeń wpływających na zachowanie właściwego poziomu koncentracji, dobrej pamięci czy pobudzenie do działania neuronów.

  W pierwszym przypadku należy spożywać produkty zawierające cenne składniki odżywcze – witaminy z grupy B, nienasycone kwasy tłuszczowe i minerały w postaci lecytyny, cynku, żelaza, potasu, fosforu bądź magnezu.

  Więcej…  
 • Bezsenność

  Bezsenność to bardzo poważny problem, który pociąga za sobą konsekwencje zdrowotne. Człowiek, który nie może zasnąć jest nie tylko zmęczony i poirytowany, z czasem zaczyna również odczuwać inne skutki zdrowotne. Brak snu trwający ponad 3 doby można uznać już za problem. Aby nie czuć się zmęczonym, trzeba przespać przynajmniej 7 godzin na dobę. W innym wypadku po pewnym czasie pojawia się znużenie, zmęczenie i problemy z koncentracją.

  Więcej…  
 • Srebro koloidalne zwalczające bakterie

  Niejonowe srebro koloidalne zwalcza nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków. Bardzo małe cząsteczki tego metalu szlachetnego, zawieszone w płynie, w przeciwieństwie do antybiotyków nie wykazują działań ubocznych. Najlepiej wybrać srebro, które posiada nanocząsteczkę w kształcie płytek, co wielokrotnie zwiększa powierzchnię czynną.

  Nie tylko biżuteria.

  Gdy słyszymy słowo srebro, w pierwszej kolejności myślimy o łańcuszkach, pierścionkach czy kolczykach. Jednak ten metal szlachetny ma również zastosowanie zdrowotne, o czym wiedzieli już w starożytności.

  Więcej…  
 • Czego unikać w czasie wizyty u lekarza?

  Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda wizyta u lekarza widziana jego oczami? Co go drażni, co denerwuje, a czemu się dziwi? Zaglądamy za drugą stronę lustra i zdradzamy to, czego lekarz nie powie Ci wprost.

  Zdecydowana większość lekarzy na początku swojej ścieżki zawodowej jest pełna ambicji i wizji „naprawy świata”, jednak po latach pracy duża część z nich czuje wypalenie zawodowe i zmęczenie nieustanną walką z biurokracją, niezadowolonym pacjentami, pracodawcami.

  Więcej…  
 • Witaminy dla naszej skóry

  Do najważniejszych witamin, które mają wpływ na kondycję naszej skóry, zalicza się witaminę B5 i B6, a także E. Nawilżają one skórę, działają przeciwzapalnie, a także usuwają wolne rodniki. Preparaty, które je zawierają zalecane są w przypadku podrażnień, trądziku czy starzenia się skóry.

  Witamina B5 (kwas pantotenowy).

  Witamina B5 jest słabo wchłaniana przez skórę, natomiast pantenol, który pod względem chemicznym jest bardzo zbliżony do kwasu pantotenowego, wchłania się znakomicie.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Śpiączka cukrzycowa

Śpiączka cukrzycowa – powstaje w wyniku zaburzeń metabolicznych spowodowanych cukrzycą. Może być spowodowana zbyt wysokim poziomem cukru we krwi (śpiączka hiperglikemiczna) lub zbyt niskim poziomem cukru we krwi (śpiączka hipoglikemiczna).

Więcej…

Torbiel - cysta

Torbiel (cysta) – jest to wytwór ciała, z reguły o łagodnym charakterze. Powstaje w wyniku nieprawidłowości związanych z budową narządu, także w miejscach w których w przeszłości występowały stany zapalne.

Więcej…

Dodatek pielęgnacyjny do świadczeń emerytalno-rentowych

Przysługuje osobie całkowicie niezdolnej do pracy i samodzielnej egzystencji lub osobie która ukończyła 75 lat.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Nowości

Wyszukiwanie