header


Jak założyć konto na facebooku?

facebook-logoSeniorzy chcą uczestniczyć w wirtualnych społecznościach. Z każdym rokiem są coraz bardziej aktywni i chętniej wyrażają swoje opinie. Portale społecznościowe są doskonałym narzędziem komunikacji i interesującą platformą umożliwiającą nawiązywanie nowych znajomości.

Zakładanie konta na facebooku jest bardzo intuicyjnie. Najpierw musimy wejść na stronę główną portalu http://pl-pl.facebook.com Otworzy nam się witryna zawierająca formularz rejestracji. W odpowiednie pola wpisujemy imię, nazwisko i adres e-mail, który musimy powtórzyć w kolejnym polu. Wpisujemy swoje hasło oraz wybieramy płeć i datę urodzenia. Wreszcie klikamy przycisk „Zarejestruj się".

W kolejnej zakładce musimy przejść etap weryfikacji. W białym polu pojawi nam się napis, który należy przepisać w oknie poniżej. Ponownie naciskamy przycisk „Zarejestruj się".

Trzeci etap to uzupełnienie informacji profilowych. Portal, w zakładce „Krok 1" umożliwia nam odszukanie naszych znajomych. Polega to na wyszukaniu adresów internetowych umieszczonych w liście kontaktów programu obsługującego naszą pocztę. Jeśli nie chcemy korzystać z tej opcji, wciskamy „Pomiń etap" i zostajemy przeniesieni do zakładki „Krok 2", gdzie możemy uzupełnić informacje dotyczące szkół i aktualnego miejsca pracy. Ten etap także możemy pominąć lub uzupełnić okna i zapisać klikając guzik „Zapisz i kontynuuj". W obu przypadkach zostaniemy przeniesieni do zakładki „Krok 3" w której możemy dodać swoje zdjęcie. Jeśli mamy przygotowany plik ze swoim zdjęciem wyszukujemy je klikając „Dodaj zdjęcie". Jeśli nie mamy zdjęcia a posiadamy komputer z kamerą, możemy zrobić sobie zdjęcie „ad hoc" i także umieścić je na swoim profilu. Jeśli jednak nie chcemy jeszcze umieszczać swojego zdjęcia (w każdej chwili możemy uzupełnić swój profil), wybieramy opcję „Pomiń".

Po zakończeniu tej procedury powinniśmy jeszcze odszukać mail z linkiem aktywacyjnym naszego konta. Odbieramy pocztę na adresie internetowym, który wpisywaliśmy w facebookowym profilu. Otwieramy wiadomość i klikamy wklejony w treść wiadomości adres internetowy. Zostaniemy przeniesieni na stronę naszego profilu.

Rejestracja zakończona pomyślnie, czas zacząć wyszukiwać znajomych :)

Komentarze  

#15 Guest 2017-04-14 21:05
Wohh just what I was searching for, regards for putting
up.
#14 Guest 2017-03-24 09:31
klaudia patrkwo
#13 Guest 2017-03-24 09:30
:-) :oops:
#12 Guest 2017-03-24 09:30
patryk
#11 Guest 2017-03-24 09:29
klaudia
#10 Guest 2016-12-16 20:34
NIE MA MOJEGO NIE WIDZ 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
#9 Guest 2016-12-16 20:31
8)
#8 Guest 2016-10-08 12:00
cześć mam na imię Wiktoria
#7 Piotr 2013-02-22 21:30
spoko moze byc
+1 #6 sandra 2012-11-29 20:20
cześć jestem sandra 8) :-) :-* :zzz :roll: :P :lol: :D zawsze rozweselona

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Haluksy – deformacja palucha

  Koślawe paluchy, czyli potocznie zwane haluksy, to nie tylko problem estetyczny. Są one często bolesne, utrudniają chodzenie i dobranie właściwego obuwia. Choroba zwyrodnieniowa wpływająca na zniekształcenie kończyny dolnej dotyka przeważnie kobiet. Wśród głównych przyczyn jej wystąpienia wskazuje się na nadwagę, noszenie niewłaściwego obuwia, na przykład o zbyt wąskich czubkach i na bardzo wysokim, niestabilnym obcasie, płaskostopie czy prowadzenie stojącego trybu życia. Nie należy zapominać również o genetycznych skłonnościach do ujawnienia się opisywanego schorzenia..

  Więcej…  
 • Szafran zastosowanie w medycynie

  Szafran, czyli krokus o pięknych, fioletowych kwiatach ma zastosowanie nie tylko jako roślina ozdobna i przyprawa. Ze względu na zwiększanie poziomu „hormonów szczęścia” tj. serotoniny i dopaminy, pomaga utrzymać pozytywny nastrój, szczególnie podczas stresowych okresów. Dlatego wspomaga leczenie stanów depresyjnych.

  Szafran, czyli krokus.

  Szafran to substancja, która pozyskiwana jest z krokusa uprawnego, czyli rośliny o pięknych kwiatach, które mają fioletowy kolor. Rośnie w pasie od Morza Śródziemnego, przez Iran, aż po Indie. Ze względu na wiele cennych właściwości, szafran znajduje zastosowanie jako:

  Więcej…  
 • Seks po sześćdziesiątce

  Michalina Wisłocka dla seniorów Przepis na seks po sześćdziesiątce

  Z najnowszego raportu dot. seksualności Polek wynika, że w życiu kobiet po 60. i 70. seks jest tak samo istotny jak dla kobiet młodszych, w wieku 35-49 lat. Niemal dwie trzecie seniorek uprawia seks, a prawie połowa po 60. roku życia uważa się za atrakcyjne pod tym względem.

  Seniorzy sex po 60

  Więcej…  
 • By nieśmiałość nie utrudniała życia…

  Nieśmiałość utrudnia życie zarówno na polu prywatnym, jak i zawodowym. Niektórzy ludzie nie mają problemów z nawiązywaniem kontaktów, potrafią odnaleźć się w różnych sytuacjach, podjąć działania, przewodniczyć danej grupie, przyjąć na siebie odpowiedzialność za wykonanie powierzonych zadań czy zabrać głos na forum. Inni są wycofani wolą pozostać na uboczu niż publicznie wyrazić własne zdanie. Nieśmiałość utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków, wpływa na postrzeganie siebie, porównywanie z innymi, a w konsekwencji również na budowanie swej tożsamości oraz poczucia wartości. W związku z tym co należy zrobić, by pokonać własną nieśmiałość?

  Więcej…  
 • Lifting twarzy ultradźwiękami

  Fala ultradźwiękowa, o wysokiej energii, która skupiona jest na precyzyjnie punktowanym obszarze, prowadzi do skrócenia i skręcenia włókien kolagenu, co zwiększa napięcie i pogrubienie skóry. Dlatego wykorzystywana jest nie tylko do liftingu szyi i twarzy, ale także do poprawy wyglądu całego ciała.

  Jak działa fala ultradźwiękowa?

  Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki, które mają wysoką częstotliwość. Jej istotą jest precyzyjne skupienie fali ultradźwiękowej, o wysokiej energii na małym, punktowanym obszarze.

  Działanie urządzenia, które wykorzystuje tą technologię, opiera się na zogniskowanych ultradźwiękach o dużym natężeniu, które oddziałują na tkanki na dwa sposoby:

  - termiczny

  - mechaniczny.

  Więcej…  
 • Problemy z poceniem

  Wiele osób zmaga się z problemem nadmiernej potliwości. Nasilają się one szczególnie, gdy wzrasta temperatura, jesteśmy zestresowani lub organizm jest osłabiony. Może to być również konsekwencja związana z problemami hormonalnymi w organizmie, ale również z innymi czynnikami. Do nadmiernej potliwości przyczynia się również tłuste jedzenie, duże ilości kawy, alkoholu, palenie papierosów oraz używanie ostrych i pikantnych przypraw, a co najważniejsze - brak dbałości o higienę osobistą. Problem z nadmiernym wydzielaniem potu dotyczy zazwyczaj pach, dłoni oraz stóp, ale może zaatakować również plecy i okolice twarzy.

  Więcej…  
 • Wiosenny atak kleszczy

  Wiosna to doskonały czas na spacery. Po zimie jesteśmy ociężali i często zmęczeni, więc budząca się do życia przyroda doskonale poprawia samopoczucie. Jednak podczas oddawaniu się relaksowi nie należy zapominać, że może na nas czyhać niebezpieczeństwo w postaci kleszczy. Mimo tego, że tegoroczna zima była dość mroźna, już właśnie teraz kleszcze zaczynają wykazywać swoją aktywność, zagrażając naszemu zdrowiu. Należy pamiętać, że atakują one nie tylko człowieka, ale także zwierzęta, dlatego po powrocie ze spaceru dobrze przyglądnąć się swojemu ciału, a także przejrzeć futro naszego pupila, by w razie potrzeby móc szybko zareagować.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Niepełnosprawności stopnie

wyróżniamy trzy stopnie niepełnosprawności:

- lekki - przyznawany jest osobom o naruszonej sprawności organizmu, powodującej istotne obniżenie zdolności do wykonywania pracy lub osobom z ograniczeniami w pełnieniu ról społecznych, które dadzą się kompensować przy pomocy wyposażenia w środki pomocnicze, przedmioty ortopedyczne itp.

Więcej…

Niedołęstwo starcze

 

Niedołęstwo starcze – jest to stan, w którym człowiek w podeszłym wieku nie jest zdolny do wykonywania codziennych czynności, niezbędnych do normalnego funkcjonowania.

Więcej…

Mastektomia

 

Mastektomia – jest to usunięcie piersi wykonywane w sytuacji, w której zaatakuje ją nowotwór. Amputacja może być dokonana w sposób tradycyjny lub techniką oszczędzającą.

Więcej…

Pasje Seniora

CZATeria

seniorzy gotowe fb

Nowości

Wyszukiwanie