Jak założyć konto na facebooku?

facebook-logoSeniorzy chcą uczestniczyć w wirtualnych społecznościach. Z każdym rokiem są coraz bardziej aktywni i chętniej wyrażają swoje opinie. Portale społecznościowe są doskonałym narzędziem komunikacji i interesującą platformą umożliwiającą nawiązywanie nowych znajomości.

Zakładanie konta na facebooku jest bardzo intuicyjnie. Najpierw musimy wejść na stronę główną portalu http://pl-pl.facebook.com Otworzy nam się witryna zawierająca formularz rejestracji. W odpowiednie pola wpisujemy imię, nazwisko i adres e-mail, który musimy powtórzyć w kolejnym polu. Wpisujemy swoje hasło oraz wybieramy płeć i datę urodzenia. Wreszcie klikamy przycisk „Zarejestruj się".

W kolejnej zakładce musimy przejść etap weryfikacji. W białym polu pojawi nam się napis, który należy przepisać w oknie poniżej. Ponownie naciskamy przycisk „Zarejestruj się".

Trzeci etap to uzupełnienie informacji profilowych. Portal, w zakładce „Krok 1" umożliwia nam odszukanie naszych znajomych. Polega to na wyszukaniu adresów internetowych umieszczonych w liście kontaktów programu obsługującego naszą pocztę. Jeśli nie chcemy korzystać z tej opcji, wciskamy „Pomiń etap" i zostajemy przeniesieni do zakładki „Krok 2", gdzie możemy uzupełnić informacje dotyczące szkół i aktualnego miejsca pracy. Ten etap także możemy pominąć lub uzupełnić okna i zapisać klikając guzik „Zapisz i kontynuuj". W obu przypadkach zostaniemy przeniesieni do zakładki „Krok 3" w której możemy dodać swoje zdjęcie. Jeśli mamy przygotowany plik ze swoim zdjęciem wyszukujemy je klikając „Dodaj zdjęcie". Jeśli nie mamy zdjęcia a posiadamy komputer z kamerą, możemy zrobić sobie zdjęcie „ad hoc" i także umieścić je na swoim profilu. Jeśli jednak nie chcemy jeszcze umieszczać swojego zdjęcia (w każdej chwili możemy uzupełnić swój profil), wybieramy opcję „Pomiń".

Po zakończeniu tej procedury powinniśmy jeszcze odszukać mail z linkiem aktywacyjnym naszego konta. Odbieramy pocztę na adresie internetowym, który wpisywaliśmy w facebookowym profilu. Otwieramy wiadomość i klikamy wklejony w treść wiadomości adres internetowy. Zostaniemy przeniesieni na stronę naszego profilu.

Rejestracja zakończona pomyślnie, czas zacząć wyszukiwać znajomych :)

Komentarze  

#7 Piotr 2013-02-22 21:30
spoko moze byc
+1 #6 sandra 2012-11-29 20:20
cześć jestem sandra 8) :-) :-* :zzz :roll: :P :lol: :D zawsze rozweselona
-1 #5 ada 2012-10-13 13:22
mi sie pokazuje przepraszamy cos tam ,,,,
#4 John 2012-05-12 19:23
http://www.youtube.com/watch?v=fp4o3pu0SL8 tutaj jest instrukcja video
+2 #3 Daria 2012-03-08 20:43
:D :lol: :-* :oops: :-x :P :zzz
-1 #2 luki 2012-02-11 22:31
kolo
-1 #1 Kamila 2011-04-26 16:41
czesc jestem kamila

Dodaj komentarz

Zdrowie Seniora

 • Światowy Dzień Reumatyzmu.

  roche

  Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wydarzenie organizowane w ramach kampanii edukacyjnej „RZS. Porozmawiajmy”, skierowanej do osób chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) oraz lekarzy reumatologów. Akcja odbędzie się 9 października 2015 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Reumatyzmu w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie przy ul. Spartańskiej 1. Serdecznie zapraszamy na wydarzenie w godzinach 10.00-13.00 w holu głównym.

  Podczas wydarzenia zostanie przedstawiona specjalna instalacja w postaci sześcianu z pleksi, w której wystąpi aktorka w roli chorej na RZS. Odgrywane sceny symbolicznie zobrazują niewypowiedziane myśli i uczucia pacjenta.

  Jeżeli chcieliby Państwo uczestniczyć w wydarzeniu prosimy o kontakt z p. Iwoną Sową, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 512 449 456.

   
 • Pogoda sterująca samopoczuciem seniora

  Wielu z nas cierpi podczas zmieniającej się pogody. Co więcej - zdarza się, że nasze samopoczucie ulega zdecydowanemu pogorszeniu, zanim jeszcze zmieni się pogoda.

  spacer jesienny

  Związane jest to z tak zwaną meteoropatią, która powoduje, że nasz organizm bardzo dotkliwie odczuwa zmiany pogodowe. Zmiany temperatury, ciśnienia, mocno wiejący wiatr powodują u takich osób najczęściej uporczywe bóle głowy, pogorszony nastrój, apatię i zmniejszona chęć do działania. W zależności od tego na jakie choroby jeszcze cierpimy, możemy czuć się źle nie tylko podczas zmiany z dobrej pogody na złą, ale także odwrotnie. Złe samopoczucie podczas wyżu związane jest głównie z alergią.

  Więcej…  
 • Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat:

  Październik to miesiąc walki z rakiem piersi! Bezpłatne badania w Warszawie!

  LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 3 października w Warszawie przy Samuela Lindego 20 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym.

  Więcej…  
 • Stop cukrzycy

  Cukrzyca to podstępna choroba, która uszkadza narządy wewnętrzne. Często mylimy jej objawy z innymi chorobami lub lekceważymy złe samopoczucie, tym czasem nie leczona cukrzyca możesiać zniszczenia w naszym organizmie. Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, związaną z podwyższonym poziomem cukru we krwi.

  kroplowka

  Więcej…  
 • Dni Gerontologii - Rośnie problem demencji

  Społeczeństwa Zachodu coraz bardziej się starzeją, a wiek to główny czynnik ryzyka zachorowania na alzheimera. – 40% przypadków demencji wymaga fachowej pomocy – powiedział w poniedziałek we Wrocławiu prof. Shlomo Noy, geriatra i współzałożyciel centrum seniora Angel Care.

  Dni Gerontologii

  Więcej…  
 • Innowacje w medycynie

  Dynamiczny rozwój wszystkich dziedzin życia wpływa również na stan zdrowia obywateli krajów rozwiniętych. Według raportu The World Bank jeden na trzech obywateli Unii Europejskiej cierpi na choroby cywilizacyjne. Sytuacja wymusza coraz bardziej innowacyjne podejście do problemu i sposobów leczenia. Jakie są najnowsze osiągnięcia medycyny, które w najbliższych latach pomogą milionom ludzi?

  szpital

  Więcej…  

Pasje Seniora

 • Jesienne spotkania w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

  Mirage wernisaz Steinmetz 1 mini   Wersalik Koncert Grupa bez bisow 2 mini   Herkules Dary jesieni PL 3 mini

  9.10. GODZ. 18.00, WERNISAŻ WYSTAWY PRAC MALARSKICH GRAŻYNY STEINMETZ

  Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

  Grażyna Stenimetz maluje od kilku lat z grupą Pasja. Nazwa grupy w pełni obrazuje to co ich łączy - zamiłowanie do sztuki i przenoszenie za pomocą pędzla doznań i emocji. Tematyką jej obrazów są pejzaże, kwiaty, architektura i ludzie. Od roku aktywnie działa w Stowarzyszeniu Plastyków Ziemi Krakowskiej. Uczestniczyła w licznych konkursach malarskich oraz  wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jak sama mówi, dzięki malarstwu zyskała nowych przyjaciół oraz radość i spokój ducha.    

  Wstęp wolny       

  Więcej…  
 • Dancing seniorów na OFFie

  Przyjechali czym tylko się dało: stopem, blablacarem czy nawet cadillaciem. Mimo upału dotarli do Katowic w dzień rozpoczęcia OFF Festivalu,

  Więcej…  
 • Wywiad z Aleksandrem Dobą

  Aleksander Doba to przykład człowieka, który udowadnia, że wiek nie jest żadnym ograniczeniem. 68-letni podróżnik wziął los w swoje ręce i jest nie tylko aktywny fizycznie, ale także intelektualnie

  adoba na wisle

  Więcej…  
 • Biennale fotografii światowej w Bielsku Białej

  FotoArtFestival

  Po raz szósty Bielsko-Biała stanie się w ciągu dwóch październikowych tygodni (16-30 października) stolicą światowej fotografii. W wielu przestrzeniach miejskich galerii i

  Więcej…  
 • DOJRZAŁE KINO - Młodość

  W środę (30 września) o godzinie 11.00 Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na najnowszy film twórcy oscarowego Wielkiego piękna Paolo Sorrentino - Młodość.

  mlodosc

  Więcej…  

Wyszukiwanie