Jak założyć konto na facebooku?

facebook-logoSeniorzy chcą uczestniczyć w wirtualnych społecznościach. Z każdym rokiem są coraz bardziej aktywni i chętniej wyrażają swoje opinie. Portale społecznościowe są doskonałym narzędziem komunikacji i interesującą platformą umożliwiającą nawiązywanie nowych znajomości.

Zakładanie konta na facebooku jest bardzo intuicyjnie. Najpierw musimy wejść na stronę główną portalu http://pl-pl.facebook.com Otworzy nam się witryna zawierająca formularz rejestracji. W odpowiednie pola wpisujemy imię, nazwisko i adres e-mail, który musimy powtórzyć w kolejnym polu. Wpisujemy swoje hasło oraz wybieramy płeć i datę urodzenia. Wreszcie klikamy przycisk „Zarejestruj się".

W kolejnej zakładce musimy przejść etap weryfikacji. W białym polu pojawi nam się napis, który należy przepisać w oknie poniżej. Ponownie naciskamy przycisk „Zarejestruj się".

Trzeci etap to uzupełnienie informacji profilowych. Portal, w zakładce „Krok 1" umożliwia nam odszukanie naszych znajomych. Polega to na wyszukaniu adresów internetowych umieszczonych w liście kontaktów programu obsługującego naszą pocztę. Jeśli nie chcemy korzystać z tej opcji, wciskamy „Pomiń etap" i zostajemy przeniesieni do zakładki „Krok 2", gdzie możemy uzupełnić informacje dotyczące szkół i aktualnego miejsca pracy. Ten etap także możemy pominąć lub uzupełnić okna i zapisać klikając guzik „Zapisz i kontynuuj". W obu przypadkach zostaniemy przeniesieni do zakładki „Krok 3" w której możemy dodać swoje zdjęcie. Jeśli mamy przygotowany plik ze swoim zdjęciem wyszukujemy je klikając „Dodaj zdjęcie". Jeśli nie mamy zdjęcia a posiadamy komputer z kamerą, możemy zrobić sobie zdjęcie „ad hoc" i także umieścić je na swoim profilu. Jeśli jednak nie chcemy jeszcze umieszczać swojego zdjęcia (w każdej chwili możemy uzupełnić swój profil), wybieramy opcję „Pomiń".

Po zakończeniu tej procedury powinniśmy jeszcze odszukać mail z linkiem aktywacyjnym naszego konta. Odbieramy pocztę na adresie internetowym, który wpisywaliśmy w facebookowym profilu. Otwieramy wiadomość i klikamy wklejony w treść wiadomości adres internetowy. Zostaniemy przeniesieni na stronę naszego profilu.

Rejestracja zakończona pomyślnie, czas zacząć wyszukiwać znajomych :)

Komentarze  

#7 Piotr 2013-02-22 21:30
spoko moze byc
+1 #6 sandra 2012-11-29 20:20
cześć jestem sandra 8) :-) :-* :zzz :roll: :P :lol: :D zawsze rozweselona
-1 #5 ada 2012-10-13 13:22
mi sie pokazuje przepraszamy cos tam ,,,,
#4 John 2012-05-12 19:23
http://www.youtube.com/watch?v=fp4o3pu0SL8 tutaj jest instrukcja video
+2 #3 Daria 2012-03-08 20:43
:D :lol: :-* :oops: :-x :P :zzz
-1 #2 luki 2012-02-11 22:31
kolo
-1 #1 Kamila 2011-04-26 16:41
czesc jestem kamila

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zdrowie Seniora

 • Naturalne sposoby na poprawę pamięci

  Wraz z upływem lat zauważalne stają się problemy z pamięcią oraz koncentracją. Brak odpowiedniej stymulacji pracy mózgu, przeprowadzanie odpowiednich ćwiczeń, nieustanny rozwój mogą doprowadzić do zaburzeń opisywanych obszarów. Wobec tego co należy zrobić, by w naturalny sposób poprawić swoją pamięć? Jednym ze sposobów jest dobór odpowiedniej diety. Wśród spożywanych produktów powinny znaleźć się te bogate w witaminy z grup B, C, E, a także w składniki mineralne, m.in. potas, fosfor, żelazo, cynk i magnez. Zalicza się do nich kasze, orzechy, pestki słonecznika, dyni, migdały, rodzynki, świeże warzywa oraz owoce. Ponadto należy ograniczyć picie herbaty, kawy czy alkoholu, gdyż przyczyniają się one do wyniszczania substancji niezbędnych do zachowania właściwego poziomu koncentracji czy zakłócenia pamięci. Lepiej sięgnąć po wodę mineralną, soki owocowo-warzywne bądź też roślinne preparaty zawierające żeń-szeń, lecytynę lub wyciąg z miłorzębu japońskiego.

  Więcej…  
 • Chrapanie, czy to choroba, jak z tym walczyć?

  Amerykanie chrapią za 150 mld dolarów rocznie. Jak to możliwe? Okazuje się, że problem z chrapaniem, a dokładnie jego konsekwencje kosztuje Amerykanów co roku 150 mld dolarów. Na obturacyjny bezdech senny, czyli potocznie chrapanie, cierpi tam ok 12% obywateli. Większość z nich nie ma o tym pojęcia.

  American Academy of Sleep Medicine postanowiła przeanalizować koszty związane z chrapaniem, a dokładnie, ile wynoszą straty związane z nieleczeniem tej choroby. Chrapanie, sapanie czy duszności w trakcie snu to popularne objawy obturacyjnego bezdechu sennego (OSA), na który cierpi aż 12% Amerykanów i wielu Polaków. Okazało się, że chrapanie najbardziej odbija się na produktywności osób, którym ono doskwiera. Koszty z tym związane sięgają prawie 150 mld dolarów rocznie.

  Więcej…  
 • Lek na demencję. Jest przełom?

  Naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze  zdecydowali się na nietypowy krok i być może przez przypadek odkryli lek na demencję. Postanowili podać myszom lek zwykle stosowany przy bólach menstruacyjnych i po regularnym zażywaniu u myszy cofnęły się skutki demencji. Co ważne lek jest zupełnie nieszkodliwy. Już niedługo rozpocznie się kolejny etap prac nad lekiem.

  Badacze z Manchesteru już od dłuższego czasu zajmowali się poszukiwanie leku na demencję i Alzheimera. Postanowili wypróbować powszechnie stosowany już lek zawierający kwas mefenamowy. Podali go myszom, u których wcześniej poprzez modyfikacje genetyczne wywołali demencję starczą. Badania prowadzono jednocześnie na dwóch grupach. Część myszy dostawała lek przez umieszczoną pod skórą pompę, zaś pozostałe otrzymywały placebo.

  Więcej…  
 • Jak pozbyć się przebarwień na skórze po lecie?

  Latem skóra całego ciała jest szczególnie narażona na oddziaływanie promieni słonecznych. Jeden z negatywnych skutków zbyt długiego i intensywnego wystawiania się na słońce bez zastosowania ochrony (np. kremów z wysokimi filtrami) stanowi tzw. keratoza posłoneczna. Wiąże się ona ze wzmożoną produkcją melaniny, czyli naturalnego pigmentu odpowiedzialnego za nadanie barwy nie tylko skórze, ale również oczom czy włosom. Gromadzi się ona pod naskórkiem bądź też w skórze właściwej prowadząc do wystąpienia licznych przebarwień oraz plam. Wówczas pojawia się pytanie jak im zaradzić? Sposoby przywrócenia skórze odpowiedniego kolorytu są zależne od miejsca, w którym zostały zebrane znaczne ilości pigmentu. W przypadku, gdy nadmiar melaniny ulokuje się pod naskórkiem, warto sięgnąć po domowe metody likwidacji przebarwień.

  Więcej…  
 • Koszmary senne

  Do niedawna powszechnie wiadomo było, że codzienny stres może przyczyniać się do zaburzeń snów, szczególne wywoływać nocne koszmary. Okazuje się, że złe sny mogą dotknąć również tych mniej zestresowanych, a wszystko przez nieprzyjemny zapach. Wpływ zapachu na przebieg snu badali naukowcy z Niemiec.

  W wielu sytuacjach zapach może stymulować naszą wyobraźnię i przywoływać kojarzące się z nim obrazy. Dokładnie tak działa też nasza wyobraźnia w czasie snu, tyle, że wtedy nie mamy nad nią tak dużej kontroli. Brzydkie zapachy, podobnie jak te przyjemne, odczuwane przez nasz zmysł węchu w trakcie snu mogą pobudzić wyobraźnię do produkowania nieprzyjemnych lub miłych obrazów. Koszmary mogą być więc wywołane przez unoszący się w pokoju brzydki zapach.

  Więcej…  
 • Dbasz o zęby = dbasz o serce

  Ukryte infekcje zębów zwiększają ryzyko chorób serca

  Zawał serca przez zaniedbane zęby? To jak najbardziej prawdopodobny scenariusz. Badanie fińskich naukowców potwierdza, że nieleczone ogniska zapalne w jamie ustnej mają wpływ na układ krążenia i pracę tętnic wieńcowych, które doprowadzają krew do serca. Najgroźniejsze są te niewidoczne.

  Leczenie kanałowe zmniejsza ryzyko choroby niedokrwiennej serca

  Związki pomiędzy niektórymi schorzeniami jamy ustnej: zaawansowaną próchnicą, paradontozą a chorobami serca są znane od dawna, choćby pod postacią szczepów bakteryjnych specyficznych dla chorób przyzębia, które wykrywa się w blaszkach miażdżycowych.  Jednak teraz jest na to kolejny argument.

  Więcej…  
 • Właściwe nawodnienie organizmu w letnie dni

   Jednym z problemów pojawiających się w czasie upalnych letnich dni jest dbałość o właściwe nawodnienie organizmu. Ta kwestia staje się istotna zwłaszcza dla osób starszych, które są szczególnie narażone na utratę wraz z nią składników mineralnych i witamin. Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu rozwiązaniem nie jest wyłącznie picie samej wody. 

  napoj jablkowy

  Przeprowadzane w tym zakresie badania udowadniają bowiem, że organizm bardzo szybko traci zasoby wody w wyniku pocenia się, oddawania moczu, kału czy nawet w wydychanym powietrzu.

  Więcej…  

Aktualności seniora

Cienia smuga

Cienia smuga jest to termin oznaczający smutek, rezygnację, wycofanie się, rozczarowanie dotychczasowym życiem. O smudze cienia mówimy w przypadku osób, które przekroczyły 50 rok życia, dokonały bilansu życia i nie jest on dla nich zadawalający. Negatywna ocena dotychczasowych dokonań wpływa na znaczące pogorszenie się nastroju i niedostrzeganie pozytywnych aspektów codzienności (tzw. przejście ze światła w cień). 

Więcej…

Częściowa emerytura

Przysługuje osobom urodzonym po 31 grudnia 1948 roku, które jednocześnie spełniają następujące warunki:

osiągnęły wiek co najmniej 62 lata dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn

posiadają okres składkowy i nieskładkowy w wymiarze co najmniej 35 lat w przypadku kobiet i 40 lat w przypadku mężczyzn

Aby nabyć uprawnienie do emerytury częściowej nie trzeba rozwiązywać umowy o pracę. Ten rodzaj świadczenia nie podlega zawieszeniu ani zmniejszeniu z tytułu osiąganych  przychodów. Wysokość emerytury częściowej wynosi 50% kwoty pełnej (całkowitej) emerytury. Nie jest ona podwyższana do kwoty najniższej obowiązującej emerytury, podlega jednak waloryzacji.

Więcej…

Budżet seniora

Budżet domowy seniora – jest zasilany przede wszystkim ze środków pochodzących z emerytury/renty, dodatkowej pracy zarobkowej, kredytów oraz pożyczek. W jego skład wchodzą także oszczędności zgromadzone przez seniora. Znaczącym obciążeniem dla budżetu seniora są wydatki stałe w postaci opłat (czynsz, media, energia) zakupu leków oraz żywności.

Więcej…

Pasje Seniora

 • Parkowanie z książką park wilanowski

  Parkowanie 2016 Monika Klimowicz

  Zapraszamy do parku wilanowskiego, gdzie odbędą się warsztaty plastyczne, podczas których wspólnie stworzymy ruchomą książkę artystyczną, oraz wspólne czytanie na trawie tłumaczone na język migowy! Do zobaczenia w Wilanowie 3 i 4 września.

  Więcej…  
 • Bezpłatny kurs podstawowy z obsługi komputera i Internetu

  Kursy komputerowe dla osob po 60 1

  ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE KURSY Z PODSTAWOWEJ OBSŁUGI KOMPUTERA I INTERNETU DLA OSÓB 60+ Z WARSZAWY! Fundacja Zaczyn w ramach programu ASOS zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców Warszawy, którzy ukończyli 60 rok życia na bezpłatny kurs podstawowy z obsługi komputera i Internetu.

  Więcej…  
 • Przebiegł przez całe Stany Zjednoczone. Ma 93 lata

  biegacz senior 1

  Walczył podczas II wojny światowej, a w wieku 90 lat postanowił wyruszyć w podróż. Przebiegł przez całe Stany Zjednoczone. Zajęło mu to 3 lata. Chciał w ten sposób zebrać pieniądze na remont okrętu marynarki wojennej.

  Więcej…  
 • Koncert Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej

  Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej Krakow 1

   
 • Popołudnie ze Straussem 2016

  Muzeum Zup Krakowskich 1

  Lato co prawda już na półmetku, ale właśnie teraz rozpoczyna się cykl koncertów ”Popołudnie ze Straussem” w Wieliczce. Na pierwsze spotkanie Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza już 28 sierpnia (niedziela), godz. 16.00 na dziedziniec Zamku Żupnego.

  Więcej…  
 • Zdobył medal olimpijski w wieku 54 lat

  Senior olimpijczyk 1

  Jeszcze rok temu Santiago Lange nie marzył o występie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Argentyńczyk zmagał się wówczas z rakiem płuc. Chorobę udało się pokonać, a Santiago wystąpił na swojej szóstej olimpiadzie, na dodatek zdobył złoto w żeglarstwie.

  Więcej…  
 • Człowiek dwóch szefów

  Teatr brytyjski na wielkim ekranie 1

  British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Człowiek dwóch szefów”. Sztukę w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie” będzie można zobaczyć dwukrotnie 1 września oraz 8 grudnia 2016.

  Więcej…  

Nowości

Wyszukiwanie