Chorzy na Alzheimera mają swój dzień

Pani Zofia w oknie

Pamiętaj o mnie - obchody Światowego Dnia Choroby Alzheimera 2016 21 września to bardzo ważna data dla wszystkich, którym los osób cierpiących na chorobę Alzheimera nie jest obojętny. Tego dnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Choroby Alzheimera.W tym roku chorobie Alzheimera został poświęcony nie tylko dzień 21 września, ale także cały miesiąc wrzesień. Światowy Dzień Choroby Alzheimera przebiega w roku 2016 pod hasłem „Pamiętaj o mnie”. Organizatorom Światowego Miesiąca Choroby Alzheimera szczególnie zależy na zwiększaniu świadomości społeczeństw na temat tej choroby. Wezwali również do wspólnego zjednoczenia się w walce przeciwko podstępnej demencji, która dotyka na całym świecie coraz więcej osób.

Jednoczmy się i zastanawiajmy nad tym, jak pomóc osobom nią dotkniętym i ich rodzinom. Jak ułatwić im życie i sprawnie, skuteczne, codzienne funkcjonowanie.Z tej właśnie okazji, w sobotę, 24 września 2016 roku, inicjatywa społeczna „Przystanek Alzheimer” we współpracy z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” organizuje, już po raz trzeci, obchody  Światowego Dnia Choroby Alzheimera.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uzyskać specjalistyczną wiedzę i jej praktyczne przełożenie w aspekcie terapeutycznym i opiekuńczym. W szczególności opiekunów osób chorych na chorobę Alzheimera i rodziny wraz z chorymi – zachęca dr Małgorzata Musioł, liderka inicjatywy „Przystanek Alzheimer”.

Zaprosiliśmy wybitną ekspertkę, która poprowadzi warsztaty na temat komunikacji z chorymi. Podczas telekonferencji z przedstawicielami Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie zapoznamy się z nowatorskimi metodami pracy z chorymi. Na spotkanie wybierają się do nas twórcy Rodzinnego Domu Opieki „Leoniszki” na Mazurach.  – kontynuuje M. Musioł. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 24 września w siedzibie Stowarzyszenia „mbU” przy ulicy. W. Andersa 13 w godzinach 11.00 – 16.00. Wszyscy są mile widziani!

Więcej informacji:

dr Małgorzata Musioł

Liderka Inicjatywy „Przystanek Alzheimer”

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 518 371 552