Każdy ma swoje Kilimandżaro


– wakacyjna akcja Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich"

Niezbędne szczepienia już za nimi, ekwipunek przygotowany: już tylko trzy tygodnie pozostały do dnia, w którym Marzena i Leszek wyruszą do Afryki, by zdobyć szczyt Kilimandżaro. To byłaby wyprawa jakich wiele, gdyby nie fakt, że oprócz szczytu ma jeszcze jeden ważny cel...

- W ramach naszej wyprawy i przygotowań do niej zbieramy fundusze, by podarować wakacje osamotnionym osobom starszym, podopiecznym Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich" – wyjaśnia Leszek Tasiemski, jeden z organizatorów i uczestników wyprawy – Oni także mają swoje małe, wakacyjne marzenia, których nie mogą zrealizować sami.

kilimandzaro

- Trudno jest myśleć o wakacjach, gdy po opłaceniu rachunków, wykupieniu niezbędnych leków już tak niewiele zostaje na utrzymanie – mówi Joanna Mielczarek ze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich" – Do tego dochodzą często fizyczne ograniczenia: bywa, że nawet kilka schodów staje się barierą nie do pokonania, gdy nie ma się na kim wesprzeć.

Każdego lata Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich" stara się, by podopieczni „mbU" mogli spędzić latem choć kilka dni poza miastem – wypocząć, zapomnieć o samotności i chorobach, cieszyć się obecnością innych, a gdy potrzeba wesprzeć się na ramieniu wolontariusza.

Reguły akcji „Każdy ma swoje Kilimandżaro" są bardzo proste: na realizację wakacyjnych planów potrzeba 15 000 zł. Najwyższy punkt Kilimandżaro – Uhuru Peak ma 5895 m npm. By otrzymać równowartość potrzebnej kwoty, każdemu metrowi nadano wartość 2,55 zł.
Aby wesprzeć wakacyjną akcję Stowarzyszenia, a tym samym dołączyć do ekipy zdobywców Kilimandżaro, należy wykupić przynajmniej 1 m w drodze na szczyt.

Przypomnijmy, że swoją afrykańską wyprawę Leszek i Marzena finansują sami. Każdy wykupiony metr w drodze na Uhuru Peak dedykują podopiecznym Stowarzyszenia.

- Zapraszamy do naszej ekipy zdobywców wszystkich, którzy lubią pomagać, a przy okazji chcieliby przeżyć z nami fajną wakacyjną przygodę – zachęca Marzena Pelczar, uczestniczka wyprawy - W tej chwili do pokonania/wykupienia pozostało jeszcze 5544 m. Liczymy, że wspólnymi siłami zdobędziemy cel i podarujemy podopiecznym Stowarzyszenia niezapomniane wakacyjne chwile.

Wirtualni uczestnicy wyprawy będą na bieżąco informowani o postępach wyprawy, a 30 lipca wraz z Marzeną i Leszkiem zatkną na Uhuru Peak proporzec-zdobywców.

Więcej o akcji na stronie: http://www.malibracia.org.pl/na-wakacje

Adres zbiórki: https://zrzutka.pl/kilimandzaro

Aby uzyskać szczegółowe informację prosimy o kontakt z Agnieszką Szafrańską:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 505 900 513

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich" działa w Polsce od 2002 roku. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Działa w ramach sieci stowarzyszenia «petits frères des Pauvres», które powstało w 1946 roku we Francji i istnieje w 8 krajach na terenie Europy i Ameryki.

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich" pomaga samotnym, starszym osobom.
„mali bracia Ubogich" to dziesiątki wolontariuszy, którym bliskie sercu jest przeciwdziałanie marginalizacji starszych osób i łamanie stereotypów dotyczących starości.
W 2014 roku otaczamy bezpośrednią opieką ponad 300 potrzebujących seniorów.

Sprawiamy, że życie seniorów staje się lepsze. Integrujemy pokolenia.

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich" jest m.in. parterem ogólnopolskiej płaszczyzny „Forum 50+. Seniorzy XXI wieku!" a w latach 2007-2012 roku przewodniczyło pracom Komisji Dialogu Społecznego ds. Osób Starszych i Kombatantów w Warszawie.

W 2008 roku Stowarzyszenie brało czynny udział w pracach przy tworzeniu Strategii Społecznej Warszawy, a w 2009 liderowało pracom nad Programem „Warszawa przyjazna seniorom."
Na przestrzeni kilku lat przedstawiciele Stowarzyszenia brali udział w wielu konsultacjach dokumentów społecznych różnego szczebla. Przedstawiciel „mbU" zasiada m.in. w Zespole Ekspertów ds. Osób Starszych przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz grupie ds. seniorów w zespole zadaniowym powołanym przez Wojewodę Mazowieckiego.

Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich" to przyjaciele osób starszych.