Porady dnia

Porady dnia

Aktualności Seniora

Aktualności Seniora

Zdrowie Seniora

Zdrowie Seniora

Pasje Seniora

Pasje Seniora

Karetki – rodzaje

Podstawowe (P) - najczęściej spotykane. Zespół składa się z minimum dwóch ratowników medycznych/pielęgniarek, bez lekarza. Jeżeli żadna z osób nie posiada uprawnień do prowadzenia karetek, trzecią osobą jest kierowca.

Specjalistyczne (S) – zespół składa się z minimum trzech osób, w tym jednego lekarza. Jeżeli żadna z osób nie posiada uprawnień do prowadzenia karetek, czwartą osobą jest kierowca.

Transportowe (T) – są używane do transportu chorych w lżejszym stanie lub do transportu krwi. Załogę stanowi ratownik i kierowca. Występują również karetki przeznaczone do transportu pacjentów w ciężkim stanie ( z oznakowaniem będącym kombinacją litery „T” i innej litery). W takich karetkach znajduje się także lekarz.

Weterynaryjne – są używane do przewozu zwierząt do weterynarza. Są oznakowane na żółto, z czerwonymi i niebieskimi paskami z tytułu. Występują najrzadziej.

Każda z karetek przeznaczonych dla ludzi posiada standardowe wyposażenie w postaci: noszy, krzesełka kardiologicznego, deski ortopedycznej, kamizelki Hendrica, leków ratujących życie. Karetka specjalistyczna wyposażona jest również w respirator i defibrylator.

Seniorzy.PL

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież